atakwares

Paliwo z wodą

Polecane posty

atakwares    0

Czy dolewanie do paliwa wody jest legalne i jakie mogą być skutki jazdy na takim paliwie Proszę o szybką odpowiedz z góry wielkie dzięki.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Legalne nie jest i chyba właściciel stać może zostać za to ukarany.

 

Co do skutków jazdy to zależy ile %% wody jest w paliwie. Na pewno będzie słabszy w mróz szybciej zamarznie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Legalne to chyba jest( chyba, że na opałówce jedżdzisz:)) ale traktor wtedy traci poc. Jak dla mnie szkoda silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

hmmm, dziwny pomysł i pytanie

skutki mogą być od żadnych po opłakane, zależnie od ilości, tu nie trzeba być mechanikiem czy specjalistą jakimś żeby wiedzieć że silnik spalinowe na wodę nie jeżdżą

co do legalności no do swojego paliwa które kupiłeś legalnie i masz w swoim np aucie to możesz sobie wlać co praktycznie chcesz, pomijając ewentualne konsekwencje techniczne

jeżeli jesteś właścicielem stacji to oczywiście jest to nielegalne


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

durny temat......

 

nie masz juz o czym myslec ???


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

co do legalności no do swojego paliwa które kupiłeś legalnie i masz w swoim np aucie to możesz sobie wlać co praktycznie chcesz,

 

To równei dobrze do czystego ON można by było wlać opałówke i byłoby to legalne. 1 litr ON a reszto oranżadka. Ciekawe co na to policja by powiedziała.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

ja akurat nie kupuje z tamtąd paliwa tylko kumpel do komarka

o albo na tej samej stacji mają tak że trochę paliwa zostaje w tym "węzu" od tankowania i sobie spuszczli do kanistrów i mieli darmowe paliwo no i stacja zmieniła właściciela no i niespuszczą teraz darmowej benzynki a z tą wodą to chamstwo.


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

hmm fakt nie pomyślałem o oleju...

i w sumie teraz zdałem sobie sprawę ze rzeczywiście chyba nie mam racji, przepraszam za błąd, bo prawda że na paliwa w większości są akcyzy itd

tzn przykład jednego litra ON na resztę oleju jest powiedzmy skrajny bo wtedy to do oleju dolewamy paliwa a nie do paliwa olej, ale masz rację

z tym że ja myślałem np o spirytusie, albo o tej wodzie ewentualnie mimo dziwności całego tego pomysłu tego nikt tak łatwo nie wykryje jak opałówki

w najgorszym razie olej można odbarwić i ewentualnie policja się nie kapnie :)

ale tak czy siak (nie myśląc legalnie) ze względów technicznych ja bym nie wlewał ani wody ani oleju, z resztą nie wlewam :)


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Znajomy to do Zetorka wlewa ON wymieszany z paliwem, ponieważ pracuje w zakładzie naprawczym i tam sobie mieszają. Różnicy w mocy nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

@wildbream lepiej nie ryzykować na nowych sprzętach ale na starych sprzętach to każdy przynajmniej raz w życiu coś przerabiał lub majstrował


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

woda do ON no ciekawe jak to pochodzi swego czasu miałem w beczce trochę ON i przy deszczu naleciało wody o czym dowiedzialem się poźniej zbiornik pusty to zatankowałem zetora i postawilem rano pod maszynę a on raptem zdechł i ni ... wkońcu spuszczam paliwo a tam odstało się woda na dnie z 15 l na 70 spuściłem wodę i dopiero zapalił. Więc najpierw musiąlbyś wszystko wymieszać by chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj