Polecane posty

Kamil1998    92

Panowie mam może i dość błachy problem,ale bardzo irytujący.

Zacina mi się zamek od maski w proximie 65. Tłukłem nią dzisiaj chyba z godzinę, próbowałem na różne sposoby: podgiąłem ten pręt,który wchodzi do zamka, poluzowywałem śrubki przy zamku i totalnie nic. W Proxime Plus 100 zamyka się bardzo leciutko. Na pierwszy rzut oka nie widać różnic między dwoma zamkami (zdarty zamek czy coś). Czy jedną opcją jest wymiana zamka na nowy?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1976    0

Witam sedecznie koleżanki i kolegów . Jestem w posiadaniu powerki 95 z 2010r centralka 1.5.3 i czy mółby ktoś przesłać mi na pocztę e-mail kody błędów i sposób kalibracji skrzyni . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ogromne. Jak na prace jaką wykonuje to pali morze paliwa może się dotrze. Porównując z prawie 2 razy mocniejszym zetorem wychodzi więcej. W lekkich pracach więcej i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś może na jakiej zasadzie działa rewers elektrohydrauliczny w proximie power? A jak wygląda cena podzespołów tego rewersu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak wygląda z kalibracja rewersu/ skrzyni? Czy musi być do tego serwis czy można to samemu robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Potrzebny tok postępowania jak ktoś kiedyś zdobędzie i udostępni będzie można kalibrować samemu. Jak kalibrowali w mojej Proximie nie używali do tego nic tylko odpowiedni tok postępowania z dźwigniami i przyciskami.  Ciągnik jest fajny do pracy ale może się powtarzam pali mnustwo paliwa.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ilu użytkowników tyle opinii. Ja może nie mam zbyt dużego stażu pracy powerką ale spostrzeżeń tyle, że zajęło by mi trochę czasu by je opisać. lecz kilkoma się podzielę zacznę od banalnych jak np. przeciekający dach(mokra podsufitka), rozłączanie blokady mostu, precyzja sterowania tuzem(nie wspominając o częstym "bezruchu" wspomnianego tuz), wiele innych większych lub mniejszych" drobiazgów" ale obsługa hydraulicznego sprzęgła i tej "nowoczesnej " skrzyni biegów to jest wyższa szkoła. W czasie trzystu mtg pracy, kalibracja kilka razy, wymiana bloku zaworowego, wymiana centralki, wymiana pompy i co i jak piszczało tak piszczy. Lecz nie będę tak jednostronny i wbrew temu co napisał mój przedmówca pewnie zaskoczę niektórych kolegów ale mój zetor moim zdaniem oczywiście, pali niedużo-,naprawdę. Pracuje z agregatem agrofactory 4,2m zużycie paliwa ok 7-8l/hektar przy prędkości ok 12km/h (bonitacja gleby II,III), orka Ibis M 4, 14l/hektar prędkość 8-9km/h, siew zestaw uprawowo-siewny siewnik agromasz plus lekki agregat w zestawie 8I/hektar prędkość 10km/h. A więc wniosek sobie wyciągnąłem taki, że jest dość ekonomiczny na gwaranci ,ale co będzie po, to skóra cierpnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No kolego w polu może i tak spalanie tak jak piszesz. Jednak transport i jazda z prędkością absurdalną :) i przewracanie siana to jakieś nieporozumienie. 

A z tym piszczeniem to jest na to sposób. Wystarczy po zapaleniu ciągnika dodać gazu do momentu aż zapalą się 2 żółwie wtedy skrzynia się nastawi do pracy, wzrośnie napięcie zasilania i jest ok cięgnik działa można go maltretować. A po ostatniej kalibracji oczywiście przy okazji pierwszego przeglądu oo tragedia poszedł w pole trochę zaorał i zaczął się pisk postawiłem trupa do stodoły dzwonię po serwis do mechaniora który ostatnio to robił a on aa może centralka może stacyjka a może nie wiadomo co.  Postał sobie parę dni i teraz jest ok ja myślę że to musi się dotrzeć i będzie działać. A tak jak kolega wyżej pisze że tam wymieniali to pompę to coś tam. A zapytam a sprawdzali czy trzeba to wymieniać jak pisze w instrukcji. Ten traktor na ciśnieni stoi i ja mam takie ważenie że mechanicy z serwisu naprawdę nie bardzo ogarniają temat.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja niestety mam odmienne zdanie na temat docierania, a mianowicie wydaje mi się ,że docierało się maszyny takie jak c-360 itp. w zeszłej epoce, owszem nie katowałem go przez pierwsze 100 mtg pracował głównie przy lekkim transporcie i opryskiwaczu. Natomiast  o docieraniu elementów hydraulicznych pierwsze słyszę. Z resztą ciągnik po przepracowaniu 300 mtg chyba się przynajmniej częściowo dotarł . Gazowanie owszem pomaga, sam to też wydedukowałem z tym, że jest to rozwiązanie doraźne, a chyba nie na tym to polega żeby płacąc grubą kasę za maszynę samemu szukać jakichś tam kombinacji. Moim zdaniem ma działać wszystko poprawnie i koniec. Nie spotkałem się żeby w instrukcji pisało " drogi użytkowniku uzbrój się w cierpliwość, a z wiekiem się dotrze", oczywiście żartuję ale nie mam zamiaru czekać do końca gwaranci i jeździć z kapiącym dachem, piszczącą skrzynią ,miernie działającym tuzem, nadmiernym ciśnieniem w układzie hamulcowym itd.,itp. Zresztą co będziemy się przerzucać argumentami ja wychodzę z założenia ,że nie ważne czy to fendt czy proxima nowe to nowe ma być sprawne i użyteczne ,a nie uciążliwe . Pozbyłem się" starych trupów" ,żeby mieć więcej czasu na główkowanie jak dobrze opchnąć zboże :) , a nie fajdać się w smarach, a tu  niespodzianka nowe i też trzeba grzebnąć.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ja myślę że się jednak dociera nie ważne czy to zetor czy niebieski traktor czy zielony. A zetor szczególnie  ja dostrzegam zbyt wiele podobieństw z starą 60tką niż różnic. Zauważ że dociera się skrzynie biegów a pływa w tym samym oleju co hydraulika i jestem pewien że sypie sporo żelastwa do oleju. Podzielam Twoje zdanie "nowe" a działa jak po 4 tyś godzin ale ja się pocieszam tym że nowe niebieskie i zielone traktory znajomych robią jeszcze leprze niespodzianki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę nie ogarniam, to znaczy, że mam być bierny, nie zwracać uwagi na typowe objawy czyjegoś niedbalstwa, braku kontroli jakości? Tym bardziej kiedy serwisant z głupawym uśmieszkiem mówi" powerka to norma". Może jestem zbyt przewrażliwiony ale ja jakoś nie umiem się pocieszyć tym że komuś padł niebieski czy zielony traktor to tak ma być - no coś chyba nie chalo. Dla mnie niebieskie czy zielone czy czerwone kosztuje grubą kasę, którą musisz uzbierać  np. za pszenicę o określonych parametrach i tu nie ma ustępstw, że" kup pan a parametry przyjdą z czasem". Pozdrawiam optymistów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie jak to jest z ta mocą w poszczególnych wersjach Zetora  Proxima 80, 90 100

silnik taki sam a moc w każdym inna czy jest tam założona jakaś blokada czy co?

czy warto dopłacić do 100 czy lepiej kupić tańsza wersje 80?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Z tego co mi mówił pan w fabryce,to są założone inne pompy, mocniejsze flaki (proporcjonalnie do mocy) i coś tam jeszcze. Twierdził,że podkręcić mocy niby się nie da,ale jakiś lepszy spec na bank sobie z tym poradzi ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Silniki są na bank identyczne poza jak kolega powyżej mówi pompą paliwową. W serii Forterra przy wyższych mocach jest większe turbo i chyba intercooler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Te nowe proximy co mają silniki 16 zaworowe będą mieć na masce napis 16V tak jak to jest w forterrach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Od przedstawiciela zetora słyszałem ze od czerwca już miały mieć,ale te co stoją na placach i nie zeszły pewnie maja jeszcze silniki 8 zaworowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Chyba najprościej poznać proxę 16V po większej średnicy komina ;)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Na masce nie ma napisu o liczbie zaworów. Najlepiej podnieść masę i na pokrywie od zaworów będzie ich liczba. Nowe Proximy Power mają silniki 16 V i filtr DPF.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek21    50

witam serdecznie proszę o pomoc do końca grudnia muszę wybrać jaki cięgnik kupić i zastanawiam się nad Proxima power 100 jak to jest teraz z tym rewersem nadal sa z nim problemy czy już jakoś zaradzili temu problemowi  z tym wyskakującym błędem skrzyni nie chce  wydać pieniędzy a później żeby cięgnik stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj