Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Witam wszystkich mam proxime plus 90 i mam pytanie czy można na przykład orać cały czas na pół biegu bo jedynka to za wolno a dwójka to za szybko.Serwisand sam nie wie bo zdania sa podzielone i teraz niewiem kogo suchać, czy moze ktos wypowiedziec sie na ten temat z użytkowników tych proxim plus.dzieki i pozdrawiam.

PABLO555    12

Ja mam powerke 100 i pracuje na każdym pół biegu , jeśli nie można na nich pracować to po co one są.

blizniak1    0

Czy ma ktoś może jakieś przecieki kiedy będą dostępne Proximy 16-o zaworowe?? Mam na myśli Proximę Plus 100, pytam bo o takim ciągniku myślałem, ale agencja czekać wiecznie nie będzie :unsure: , a diler nabiera wody w usta, dlatego byłbym wdzięczny za informacje. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

falcon83p    0

Design to rzecz gustu, ale funkcjonalność już nie do końca:

1. rozstaw reflektorów roboczych w masce oraz kąt ich rozwarcia jest większy co daje szersze pole oswietlenia,

2. zintegrowanie płatów bocznych osłony silnika w jednym elemencie umożliwia odsłonięcie całego silnika przez uniecsienie maski, ale ogranicza dostęp do górnych jego elementow umieszczonych przy kabinie (rozwiązanie takie jest tańsze w produkcji),

3. zewnętrzny wyłącznik napięcia został przeniesiony pod kabinę przez co jest lepiej zabezpieczony przed wilgocią,

4. sterowanie klimatyzacji, oraz panel mocowania radia unieszczono na boku podsufitki z uwagi na przesunięcie do przodu szyberdachu,

5. owalne otwory nawiewów zastąpiono kratkami (jak w Forterra hsx) dzieki czemu rozprowadzenie powietrza jest precyzyjniejsze,

6. zwiększono ilość kratek nawiewnych umieszczając dodatkowe dwie z tyłu podsufitki,

7. zmieniono mieszacz powietrza wentylacji i klimatyzacji dzięki czemy powietrze z klimatyzacji i ogrzewania jest doprowadzane do wszystkich kratej nawiewnych (dotychczas ogrzane powietrze było kierowane do czterech nawiewow umieszczonych przy szybie a powierze chlodzone wyłącznie do dwuch nawiewów unieszczonych na wprost głowy operatora montowanych tylko z klimatyzacją)

8. prawdopodobnie będą dostępne również na polskim rynku silniki 16V o nieco wiekszej mocy, momęcie i niższym spalaniu- za to z DPF-em

9. jak się dowiem to napiszę

Nie wiem kiedy wejdą do sprzedaży w Polsce 16v, bo to kwestia polityki firmy i jeżeli wejdą z DPF-em to ja już wolę 8v, ale jeśli ktoś czeka na takie nowości to mam lepszego newsa (a może już nie dla wszystkich newsa), są już dostępne Powerki z EHR-em, dzięki czemu małe Zetorki dorównały pod tym względem Farmtakom, Pronarom i Ursusom, celowo piszę pod tym względem bo w pozostałych chyba zawsze były lepsze.

Rado9990    3

Jeśli naprawde wprowadzili EHR to fajnie ;) Teraz powerka ma już wszystko co potrzeba.Jest to gdzieś napisane na jakieś stonie lub coś o tej zmianie ?Są jakieś jeszcze zmiany poza EHR ? Są już takie modele w sprzedaży ?

falcon83p    0

http://www.zetor.pl/...r-proxima-power poczytaj sobie. Można teraz zamówić do 4 sekcji hydr. zew. zew sterowanie TUZ i WOM

"Świetny" link, nie ma w nim żadnych informacji, po co podajesz takie głupoty i piszesz tylko to co widzisz na fotkach, jak nie masz źródła to nie czaruj ludzi pierdołami

Rado9990    3

Na stronie zetora informacje i dane techniczne są jeszcze stare niestety..fotki dodali nowe,niewiadomo czy sterowanie podnosnikiem na błotnikach i włącznik WOM jest w standardzie czy nie..a jeśli chodzi o EHR to wie ktoś czy proxima power bedzie miała hitchtronic tak jak jest to w forterrach ?

Kamil1998    85

"Świetny" link, nie ma w nim żadnych informacji, po co podajesz takie głupoty i piszesz tylko to co widzisz na fotkach, jak nie masz źródła to nie czaruj ludzi pierdołami

To po jakiego grzyba jest ta strona co?! Podałem mu informacje których oczekiwał na które znałem odpowiedź: "Są jakieś jeszcze zmiany poza EHR"- może sobie zobaczyć,że są w końcu to strona producenta,a ze zdjęć można też się parę rzeczy dowiedzieć.

Wracając do tematu, ma zostać zwiększony udźwig przedniego TUZ do 2300kg

PABLO555    12

Pytałem się dilera kiedy będzie dostępna proxima z ehr to powiedzieli że nie mają żadnych informacji że wogle wejdzie to do seryjnej produkcji

Edytowano przez PABLO555

falcon83p    0

Na stronie zetora informacje i dane techniczne są jeszcze stare niestety..fotki dodali nowe,niewiadomo czy sterowanie podnosnikiem na błotnikach i włącznik WOM jest w standardzie czy nie..a jeśli chodzi o EHR to wie ktoś czy proxima power bedzie miała hitchtronic tak jak jest to w forterrach ?

Pracowałem (orka) zarówno z hitch jak i bez niego. Uważam że to nieefektywny bajer, szczególnie na zróżnicowanej glebie gdyż przyjmuje on wartości tylko z początkowego odcinka.

Rado9990    3

Rozmawiałem z dilerem zetora to powiedział że powerki z EHR będą już dostepne w tym roku..ale kiedy to dokładniej nie wiedział,jak sprzedadzą wszystkie stare modele to pewnie dopiero coś sprowadzą na plac ;)

Ursusc385    515

Poczytałem troche pierwsze posty o początkowych modelach i czy dalej są problemy z szarpiącym rewersem ? Czy dalej trzeba często sprzęgło ustawiać? No i czy są problemy z elektroniką ?

Może krótkie podsumowanie czy warta kupna jest Powerka ? Czy może jednak bardziej mechaniczna wersja Plus ?

PABLO555    12

Ja bym swojej powerki na plusa nie zamienił powerka to nie tylko rewers elektrohydrauliczny ale też jeden półbieg więcej

brutus44    5

pabloo555 ma rację-3 połbiegi to nie 2.Powerka jest też trochę dłuższa.Nie trzeba wcale używać sprzęgła nożnego z wyjątkiem podczepiania maszyn i precyzyjnego operowania ładowaczem.W mojej

powerce nigdy nie szarpał rewers ani półbiegi.Też przed kupnem bolała mnie z tego powodu głowa -bo czytałem na forum ze szarpie.Gdy próbowałem na placu u różnych dealerów też szarpały i nawet zdecydowałem się na mf ale zabrakło mi kasy na mf i ładowacz.Kupiłem zetorka i działa jak ta lala.Mam z tą nową centralką-nie ma żadnej elektroniki w tym ciągniku

pabloo555 ma rację-3 połbiegi to nie 2.Powerka jest też trochę dłuższa.Nie trzeba wcale używać sprzęgła nożnego z wyjątkiem podczepiania maszyn i precyzyjnego operowania ładowaczem.W mojej

powerce nigdy nie szarpał rewers ani półbiegi.Też przed kupnem bolała mnie z tego powodu głowa -bo czytałem na forum ze szarpie.Gdy próbowałem na placu u różnych dealerów też szarpały i nawet zdecydowałem się na mf ale zabrakło mi kasy na mf i ładowacz.Kupiłem zetorka i działa jak ta lala.Mam z tą nową centralką-nie ma żadnej elektroniki w tym ciągniku

loldek37    4

Jaką masz tą powerke bo ja chcę kupić power110(lub df agrofarm 430) pod pług obracany 4x40 i agregat siewny 3m z wałem pacera i siewnikiem talerzowym, ma być z turem ciekawe czy da sobie rade .

Piotrek1985    4

chyba troszkę przeceniasz na dłuższą metę oba ciagniki

z takimi maszynami to raczej zetor forterra lub coś df ale agrotron K

a potem się dziwią ze ciągnik się jebie

Edytowano przez Piotrek1985

loldek37    4

Niestety finanse nie pozwalają ale mam na stanie zetora 12045 i proxima miała by być awaryjnym ciągnikiem w razie 12045 by się popsuł , a wiadomo robota w polu a tu awaria to się podczepia drugi i jazda dalej

Piotrek1985    4

akurat mam agregat ares zwykły dwurzędowy z wałem pacera i siewnik polonez talerzowy i raz tylko podpiołem do proximy

jak pełny to Agrotron przy rozlozonym ma co dzwigać mimo ciężarka z przodu 600KG a co dopiero proxima czy taki agrofarm

ciągnik nie jest na jeden sezon

tomi595    0

Zamierzam kupić niebawem proxime power 90 czy ktoś może powiedzieć mi czy w ostatnim czasie te powerki sa juz lepiej dopracowane?Bo jak sobie poczytałem te wasze posty tutaj to szczerze powiem,że odechciało mi się powerki i wogóle marki Zetor <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.