Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

PABLO555    12

Panowie mam problem z moją powerką jak podczas jazdy wcisnę sprzęgło lub rewers dam na N to sprzęgło jakby gwałtownie rozłączało jazde aż słychać takie stuknięcie ,czy to normalne ,bo serwisanci mi wkrecaja ze tak ma być ,i te pół biegi też słychać jak się zmienia i to najbardziej na gorącym oleju ,mam zrobione 100 mtg napiszcie jak to jest u was .pozdrawiam

Cez4R    1

Cześć, mam pytanko do posiadaczy nowych Proxim power:

jaki macie olej w skrzyni biegów?

Mam 1 z 3 pierwszych powerek w pl z 2009r, stuknęło jej 1000mth, czas na wymianę oleju w skrzyni, w mojej jest jeszcze olej przekładniowy 80w90, ale słyszałem że w nowszych leją 10w30 alb 10w40. Ten gęsty przekładnoiwy to masakra w zimie, zanim się olej rozgrzeje to traktor strasznie mułowaty.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rado9990    3

A jak koledze się sprawuje powerka ?:) były jakieś większe awarie ? bo ja mam złożony wniosek na proximę power :)

Cez4R    1

Sądzę że znośnie się sprawuje, rewers i półbiegi bardzo się przydają. Z awarii to odgórna wymiana skrzyni biegów zaraz po dostarczeniu do mnie, ale to z powodu "nowości" ciągnika, cośtam mieli niedopracowane i zmieniali we wszystkich. Poza tym przeciek oleju z 1 cylindra pomocniczego, ale traktor nie ma lekko-robi z agregatem aktywnym o masie bliskiej 2t. Przeciek spod pokrywy klawiatury. Padnięty akumulator po 4 latach, ale to chyba norma. Dziura w chłodnicy-to mnie najbardziej zdziwiło, magiczny proszek zalepiacz pomógł. Ciągnik nie ma lekko, robi wszystko prócz oprysków na 53ha i go nie oszczędzam, potrafię zaorać 1,5metrowym pługiem obracalnym Lemkena 1ha pola w poniżej 1h, czy talerzować 3ha/h. Jak jest nowy to trzeba sprawdzać co jakiś czas czy się nie rozkręca, mi odkręciły się te duże nakrętki w zwolnicy. Jest dość oszczędny, na zaoranie, uprawę i siew na gotowo agregatem aktywnym 1ha wychodzi ok 20l(gleby średnie IV kl).

Rado9990    3

To dobrze :) mam nadzieje że i ja będę użytkownikiem proximy power :) o ile coś wnioski się ruszą..i dołożą kasy.a tak z ciekawości..jakim biegiem wykonujesz orke ?i ile zbiera Ci pług ?

Cez4R    1

Pług zabiera obrys traktora-gdzie przejdzie koło tam jest bruzda 1,5m (3x50). Z pługiem na początku jeździłem na 4 polowej, teraz 1 szosowa 8-9km/h, uprawa-siew tak samo, talerzowanie 2 szosowa 12-14km/h.

Odpisze ktoś w sprawie oleju w skrzyni?

lukasz56612    1

Ja mam Proximę Plus i do skrzyni leję olej uniwersalny Aral Supertraktoral 10W-30 (czyli do silnika też się nadaje, chociaż do silnika jest jeszcze 10W-40). Powerka ma nieco inną skrzynię, więc może olej ten "gęsty" musi być tam stosowany? Musiałbyś kogoś z serwisu się zapytać, lub może jakiś użytkownik Powerki ci odpowie.

Piotrek1985    4

kolego Aral Supertraktoral 10W-30 jest już nie dostepny

teraz jest tylko dostepny Aral Supertraktoral 10W-40

nawet z ciekawości dzwoniłem do Kalisza i to samo mi powiedzieli

marulekk    63

POMOCY!

Podczepiłem dziś agregat upr.-siewny do Proximy 90 (rocznik 2012), zasypałem zbożem, podniosłem i pojechałem na pole a na polu wielkie zdziwienie bo nie mogłem opuścić, kręciłem tymi pokrętłami od przepływy oleju, przesuwałem wszystkie dźwignie i nic. Zadzwoniłem do mechanika serwisu i on tez nie wiedział jak mi pomóc. NIgdy z czymś takim się nie spotkał. Pozostało mi drastyczne rozwiązanie czyli delikatne odkręcenie przewodów przy siłownikach i tak pomału kropla po kropli podnośnik opadł. Następnie odczepiłem agregat dokręciłem przewody i o dziwo podnośnik podniósł i opadł, zaczepiłem ponownie agregat i podnosi, opada jak trzeba więc pojechałem na pole a tam już różnie opadał, raz szybko raz wolno. coś mi tu nie pasuje.

Na mój chłopski rozum coś jest nie tak z rozdzielaczem, może jakaś sprężynka pękła i coś tam nie dociska albo nie oddaje jak ciśnienie oleju się zrobi.

Czy ktoś miał podobny problem, może ktoś wie o co biega ???

lukasz56612    1

Nie miałem takiego problemu, ale gdzieś tutaj na forum czytałem o tym problemie. Chodziło właśnie o to, że w tych nowych podnośnikach zdarza się niekiedy, że właśnie nie chce opuścić. Rozwiązanie tego problemu na pewno jest, musiałbyś tylko odszukać te posty/tematy.

farmer_89    7

witam, mam pytanko czy kupując nowego zetorka można sobie zazyczyc przyciemniane szybki? i ile to kosztuje jak cos

hubertuss    492

Przednią i te w drzwiach musisz miec normalne. Inaczej policja dowód zabierze. Nie wiem jak zetor ale wiele firm stosuje lekko zielone. Z daleka wyglada jak przeciemniane. Zresztą jak chcesz pracować w nocy z ciemnymi szybami?

krzywy1616    0

Witam Panowie.Mam problem z Power-ką 110,a mianowicie licznik prędkości wskazuje dziwne prędkości(60-160) ,nie można zmienić kierunku jazdy, bo licznik wariuje nawet po zatrzymaniu się i dodatkowo zaczyna piszczeć. Był serwis ale nic nie pomógł (wymieniali alternator i zegary nic to nie pomogło). Po konsultacjach mechanika z serwisem w Kaliszu stwierdzili ze może być to wina instalacji. Teraz czekam już drugi tydzień bo nie maja jej w Polsce. Miał ktoś podobny problem.

Servio    2

Witam użytkowników poroxim, zwracam sie z niby błahym jednak dla mnie problemem nie do ogarnięcia, mianowicie jak to jest z tymi hamulcami jedno i dwu przewodowymi, od niedawna posiadam proxime 90 i dzis odwoziłem zboże do skupu miałem zamiar podpiąć hamulce dodam ze była to przyczepa HL-ka z końcówka na wyjście jednoprzewodowe. Co się okazało w zetorze we wyjściu pod tą końcówkę nie było ani grama powietrza na 2 przewodowych bez zarzutu ledwo wcisnąć. Proszę mnie oświecić i poradę na przyszłość.

Kamil1998    85

Może nawalił ci zawór sterujący... u mnie w "setce" wymieniali to,bo hamulce w przyczepie nie oddawały

Servio    2

witam dzis właśnie zaglądnąłem pod ciągnik i wyszło na to ze cięgno przy zaworze było tak jakby zacięte wszystko jest tak jak ma być.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł