Polecane posty

keroms77    1

Witam.

Od miesiąca mam swoją powerkę 95, zrobiłem nią 50 mth i to co mogę powiedzieć, potwierdzić, to faktycznie skacze po drodze przy większej prędkości. reszta rzeczy ok, no może poza przełączaniem biegów. Ma ktoś tak, że po dłuższej jeździe, w trasie ciężej wchodzą biegi gdy potrzebna jest redukcja. Na postoju biegi przełączam jednym palcem, ale po pół godzinie w trasie jest gorzej.No i jeszcze jak u was jest na 4, jadąc z ciężarem używam półbiegów i trochę szarpie, u was też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Masz dopiero 50 godzin u mnie też na początku ciężko wchodziły zwłaszcza 1...

U mnie szarpie wzmacniacz w końcu jakoś musi zbić tę prędkość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciacz    0

Hej, mam problem z Power 85. Ma zrobione 100 mtg i po przeglądzie zauważyłem taki odgłos szumu ze skrzyni. Pojawia się podczas jazdy do przodu (tylko przy włączonym rewersie z kierunkiem jazdy do przodu). Po naciśnięciu sprzęgła bądź wyłączenia rewersu ten szum zanika. Miał może ktoś podobną sytuację?? Jutro do serwisu będę dzwonił. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

i jakie wieści z serwisu????

Ja ze swoim jestem na "ścieżce wojennej", mają totalną zlewkę jak już dostali kasę. miesiąc temu zgłosiłem usterkę pokrętła regulacji cyrkulacji powietrza i jak po trzech monitach i paru dribnym rzeczom postanowili się łaskawie pojawić, to usłyszałem, że tej rzeczy nie ma i dopiero zamówi. będzie za kolejny miesiąć, a teraz przydałaby się możliwość zamknięcia obiegu tylko wewnątzr ciągnika jak są takie upały, nie wspominając o tym jak to jest przydatne przy pracy z obornikiem, gdy prawie nic smrodu nie wlatuje do środka. Wkurzył mnie gościu z serwisu, jak powiedział, że to jest niepotrzebny bajer i tak nic nie daje, a po drugie to nie jest samochód... nie jeden samochód miałbym za te pieniądze..., a po drugie ja ten bajer sprawdziłem i się sprawdza. Oczywiście nie podpsałem mu karty naprawy i zadzwoniłem do jego szefa co za pajaca mi tu przysłali, ale odzewu do dziś nie ma a obiecał zadzwonić.

 

Druga sprawa to taka, czy spotkał się ktoś z was z tym ,że podczas pracy klimy słychać pisk, jakby się łożysko tarło, jak wyłączam klimę jest ok. Po paru prubach włącz, wyłącz jest dobrze. Czy to może być za duże ciśnienie gazu w układzie chłodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

Druga sprawa to taka, czy spotkał się ktoś z was z tym ,że podczas pracy klimy słychać pisk, jakby się łożysko tarło, jak wyłączam klimę jest ok. Po paru prubach włącz, wyłącz jest dobrze. Czy to może być za duże ciśnienie gazu w układzie chłodzenia?

 

Sprawdź czy jest napięty dobrze pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

od tego zacząłem i jest napięty jak struna, wieczorem zrobiłem mały test i gdy piszczał zacząłem spuszczać trochę gazu z układu i po ponownym włączeniu klimy było ok, pytanie na jak długo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Witam :D Mam Proxima Power 85. Mam już zrobione 150 mtg. Kupiłem ful opcje, i jest wszystko wporzątku. Brak usterek. Chciałbym wstawic fotki jego i jeszcze mojego ursusa 5714 z turem ale wyskakuje mi żebym spróbował póżniej. A jutro jade powerem z agregatem ścierniskowym robić po jęczmieniu. Agregat uni grudziąc 2,6 S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciacz    0

Witam, z Powerką jest tak, że od tygodnia jest w serwisie. Wszystko posprawdzali i jest ok. Ale szum nie minął. Jutro ma dopomóc zespół z Kalisza w rozwiązniu problemu. Więc zobaczymy jak się potoczy sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam wszystkich mam powerkę 85 ma zrobione 68 godz. u mnie jest czasem problem z kontrolkami od półbiegów, migają i jest sygnał, jak go zgaszę i ponownie zapale to czasem jest ok a czasem jest jakiś pisk z pod kabiny jakby jakiś zawór się zacinał. i jeszcze jedno jakie macie spalanie w swoich powerkach


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Sorry, że nie pisze w tym temacie co trzeba, ale mam tylko dwa pytania. Mój wujo ma forterre 9641 i pierwszy problem to zacinają się w niej hamulce, może ktoś wie jaka jest tego przyczyna? Za to drugim problem jest to, że skrzypi w mostach z nie wiadomej przyczyny, np. przy wjeżdżaniu do stodoły jak dojade do progu klepiska(o wysokści około 10cm) i chce powoli wjechać to zaczyna skrzypieć tak samo jak deptałem kukurydze a zjazd z pryzmy był pod dośc dużym kątem i działo się to samo tylko że może wtedy olej schodził w przód ciągnika, wieć może dlatego sie tak robiło jednak pprzy wjeździe na mniejsze wzniesienia jest to samo. Mam nadziej że dość jasno to opisałem. Z góry dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

witam wszystkich mam powerkę 85 ma zrobione 68 godz. u mnie jest czasem problem z kontrolkami od półbiegów, migają i jest sygnał, jak go zgaszę i ponownie zapale to czasem jest ok a czasem jest jakiś pisk z pod kabiny jakby jakiś zawór się zacinał. i jeszcze jedno jakie macie spalanie w swoich powerkach

 

 

U mnie taż tak było ale czasem ze piszczał i póbiegi migały a teraz jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

witam wszystkich mam powerkę 85 ma zrobione 68 godz. u mnie jest czasem problem z kontrolkami od półbiegów, migają i jest sygnał, jak go zgaszę i ponownie zapale to czasem jest ok a czasem jest jakiś pisk z pod kabiny jakby jakiś zawór się zacinał. i jeszcze jedno jakie macie spalanie w swoich powerkach

 

ja mam 95 i chodzi teraz w balotówie (sipma- więc nie za ciężko), zrobiłem już w tym roku ponad 1200 balotów i średnio zużycie wynosi ok 6.5 l na mth z włączoną klimatyzacją. w pracach mieszanych( transport,załadunek słomy,drobne uprawy też jest podobnie. Przyznam się szczerze, że jestem mile zaskoczony, zwłaszcza przy balotowaniu. Poprzednio żyłowałem przy tej prasie c-3603P, miał cholernie ciężko i po 5 latach miał dość(średnio robię ok. 1700-1800 kulek rocznie).Spalanie też wynosiło w granicach 6.5 - 7 litrów na mth i to bez klimy! ;) .Czekam na informacje innych użytkowników.

 

dla uzupełnienia dodam, że mam WOM 540E, co też nie jest bez wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm3    0

"z kolei mi się zdarza takie coś że włącza mi się sygnał dźwiękowy ciągły który oznacza nieprawidłowe użycie sprzęgieł jezdnych i należny zjechać z pola odstawić ciągnik w domu i bezzwłocznie skontaktować się z serwisem"

 

ostatnio mam to samo. Po odpaleniu Proximy Powera 85 piskliwy sygnał, pali się czerwona kontrolka z lewej strony panela C i migają zielone kontrolki półbiegów. I miga 4 razy II 2 razy. Po telefonie do serwisu otrzymałem informację,że mogę użytkować normalnie dalej ciągnik problem jest z kalibracją sprzegła, serwis będzie za dwa dni. Mam dopiero 150 mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

witam kolegów. Wiadomo, że zetory mają problem z płynną jazdą bez podskoków. Mam propozycję, by pomóc sobie trochę nawzajem i wymieniać się pomysłami jak temu zaradzić. Ja mam 95 z turem i bardzo nierówne drogi po których muszę jeździć ;) , kombinowałem trochę z ciśnieniem w kołach(przednich, na tyle mam max obciążniki), bo miałem problem, że jak wpadł w dziurę to zachowywał się jak piłka. Zadowalające efekty uzyskałem, gdy z przodu mam 2 atmosfery w transporcie z turem zawieszonym(zwożenie słomy), ale gdy jeżdżę z czymś zawieszonym z tyłu(prasa, agregat, pług), co odciąża przód to mam 2,5 by nie skakał. jak wy radzicie sobie z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Witam,

 

przymierzam się do Proximy Power 105, co możecie panowie i panie o niej powiedzieć ? Czy ten ciągnik jest bardzo awaryjny ? Może lepiej wybrać 85 koni od bardziej renomowanej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeśli potrzebujesz mocy to nie warto szukać gdzie indziej :)

Jeżeli zależy Ci na wyższych kosztach serwisowania to znajdzie się trochę maszynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Witam,

 

przymierzam się do Proximy Power 105, co możecie panowie i panie o niej powiedzieć ? Czy ten ciągnik jest bardzo awaryjny ? Może lepiej wybrać 85 koni od bardziej renomowanej firmy ?

 

Jeśli nie potrzebujesz aż 100km w postaci Zetora to proponuje kupić coś troszkę słabszego a renomowanej marki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

100 koni niewiele mówi. Dla mnie istotna informacja to taka co ten ciągnik ma robić, ile mth w roku zrobi itd. Dlaczego doradzacie ten, albo tamten bez wiedzy do czego ten ciągnik będzie potrzebny? Widzę przywiązanie do stereotypów, a nie chęć doradzenia, adekwatnego do potrzeb pytającego. Inna sprawa, że sam pytający powinien bardziej sprecyzować swoje pytanie. Powerka to młode ciągniki i cchyba jeszcze nikt nie ma nakręcone 2000 mth, a dopiero wtedy można powiedziec coś czy dany model jest awaryjny czy nie. Jedno mogę powiedzieć juz teraz, opinia o paliwożerności zetorów jest niesprawiedliwa i przesadzona, ja kupiłem 95 bo za te pieniądze ma wszystko co potrzebowałem, ale ja w roku robie ok 800mth. gdybym robił 1200- 1500 to pewnie wziąłbym coś bardziej renomowanego, ale przy tym co robię zetor wystarczy. Dlatego ważne jest by wiedzieć do czego dany ciągnik jest potrzebny by doradzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Ja w swojej powerce na dzien dzisiejszy mam 231 mtg bezawaryjnej pracy.

Ale nie wiem czemu podnośnik zaczoł słabiej podnośić i jak przyczepkę kipruje to też wolniej podnosi nie mam pojęcia czemu :) Jak ciśnienie przedtem było ponad 20 mpa to teraz jest 10-12 mpa :) :)

Zrobiło się tak jak było coś koło 200 mtg podnosi normalnie wszystko ale żeby podnieść coś cięższego np co waży 800 kg musze dawać gazu a przedtem tak nie było

:)

wie ktoś może czeu tak jest??? :)

Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak ze spalaniem i uciągiem jakie maszyny nią ciągasz?

sorry że tak wypytuję ale chcę się czegoś dowiedzieć o tych modelach bo jestem zainteresowany kupnem takiego ciągnika

pozdro


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ja w swojej powerce na dzien dzisiejszy mam 231 mtg bezawaryjnej pracy.

Ale nie wiem czemu podnośnik zaczoł słabiej podnośić i jak przyczepkę kipruje to też wolniej podnosi nie mam pojęcia czemu :) Jak ciśnienie przedtem było ponad 20 mpa to teraz jest 10-12 mpa :) :)

Zrobiło się tak jak było coś koło 200 mtg podnosi normalnie wszystko ale żeby podnieść coś cięższego np co waży 800 kg musze dawać gazu a przedtem tak nie było

:)

wie ktoś może czeu tak jest??? :)

Proszę o szybką odpowiedź.

czy stan oleju w skrzyni jest? Jeśli tak, to tylko serwis pomoże, bo pewnie pompa wysiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

a jak ze spalaniem i uciągiem jakie maszyny nią ciągasz?

sorry że tak wypytuję ale chcę się czegoś dowiedzieć o tych modelach bo jestem zainteresowany kupnem takiego ciągnika

pozdro

a to uciąg ma duży zobacz maszynki w mojej galeri jakie mam naprzykład plugi ibis 3+ lub agergat unia grudziąc 2,6 s to radzi sobie bez problemu :)

a spalanie nie take duze jak się spodziewałęm bo w prasie to 6 litrów na motogodzine spalił a w pługach lub w agregacie ścierniskowym to i 10- 12 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj