Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

kris14    259

Spokojnie możesz pracować.

Taki rozrzutnik nie wywiera nacisku większego niż 1t

zyga30    0

Witam. Mam pytanie, stoję przed zakupem Proximy Power 90 za 130 tyś zł netto. Co myślici o tej cenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

zyga30    0

skrzynia 24/24 rewers elektrohydrauliczny(trzy półbiegi), klima, obciążnik przedni 200kg, zewnętrzne sterowanie podnośnika, koła T 16,9R34, P 13,6R24.

zetor1973    0

Kupiłem za 136 tys netto, Power 100 dodatkowo fotel pneumatyczny, koła 480r34 tył ( oczywiście przód też szerszy ), wałek 540 eco, obciążniki przód 460, tył po 150, dodatkowe reflektory przód oraz radio.

johny89    0

Witam.

Mam pytanie do użytkowników zetora, jak się sprawdza fotel pneumatyczny Grammera?

Ja słyszałem że średnio i że nie warto dokładać tego 1000.

Ursus11    19

Dla mnie to najlepsza rzecz w tym ciągniku. Jak chcesz mieć mechana to zostaw sobie Mars-a. Dzięki pneumatowi troche mniej czuć jego skakanie.

danielhaker    823

Mam oba siedzenia Grammera- jedno mechaniczne w Zetorze a drugie pneumatyczne w John Deere. Fakt, że to są inne ciągniki i oba inaczej zachowują się na nierównych drogach, ale mechaniczny Grammer również dobrze spełnia swoje zadanie. Jego wadą jest to że ten fotel nie ustawi się sam automatycznie do wagi operatora. Jeżeli masz sytuację że każdy grosz się liczy, to możesz zostać przy mechanicznym. Komfort może troszkę słabszy od pneumatycznego ale o wiele lepszy niż Mars.

Nawiasem mówiąc to Grammer ma dość wysokie ceny części. Ułamałem prawy podłokietnik. W sklepie GRANIT nowy kosztuje 219zł + 12zł przesyłki. Za kawałek oparcia? :blink:

kubas340    2

Serwis przyjeżdża na wymianę olejów to kalibruje , po wymianie centralki szarpania nie ma,może trochę jak temperatura na minusie,to pierwszy start troszkę szybciej ciągnik ruszy

farmer_89    7

koledzy do czego w promixach sluza te wajchy po prawej stronie przy szybie, w niektórych modelach nie ma ich a w niektórych jest jedna lub nawet 3 ???

kubas340    2

Służą do obsługi wyjść hydraulicznych ,możesz mieć tylko 3 to wtedy jedna gałka wystarczy a możesz mieć ich siedem

farmer_89    7

aha dzięki a w standardzie ile jest tych wyjść i jeszcze mam pytanie ile trzeba doplacic za fotel mechaniczny i pneumatyczny

Kamil1998    85

w zwykłej proxie są 3 (w tym jeden spływ)

a w plusie są 5 ( w tym jeden spływ)

w powerze chyba jest 7.

Za mech. chyba 2 tyś.

andrzej60    1

Witam

Za klime trzeba dać 6000 PLN.

W proximie power w standardzie są dwie pary wyjść hydraulicznych.

Za fotel pneumatyczny warto dopłacić 2700.

Dobrą sprawą jest regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach.

farmer_89    7

czyli do proximy trzeba jeszcze dolozyc jakies 10 tys zl :( a wogole ile trzeba teraz dac za proxime 80,90 zwykla???

Ursus11    19

Powiem tak cena z wyposażeniem bedzie równała sie cenie wyjściowej. U mnie była troche ponad.

Pieter1224    0

Pierwsze wrażenie z jazdy zetorem proxima 90 power. Strasznie skacze przy większej prędkości no i spalanie w transporcie bez wielkiego obciążenia jest ogromne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł