Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Ursus11    20

Wie ktoś gdzie można kupić te małe halogeny pod dachem?? I jak by ktoś podrzucił linka to by był bardzo wdzięczny.

tiger3952    6

Panowie mam pytanko czy Proxima 85 poradzi sobie z pługiem overum 4x40 obrotowym z możliwością orki 120-160cm. Czy jak mam ładowacz 220 sli to musiałbym jeszcze zakładać obciążniki. Facet pracuje z nim case 100 konnym bez obciążników, pług rozstawiony na 160cm i mówi że case nie ma żadnych problemów w pracy i podczas jazdy i mówi że nic się nie dzieje. A wy co o tym myślicie? Ew. na jaką szerokość musiał bym go ustawić?

Wiadomość z agroFakt.pl

brutus44    5

mam zetora powera 95 z ładowaczem więc czuje się upowązniony do odpowiedzi-daj sobie spokój ze 4-ja mam leciutkiego lemkena 3-orze bardzo lekko a te kilka koni co masz mniej to nie robi żadnej różnicy.Problemem w Proximach jest brak ehr-ciężkie maszyny-w tym plugi obrotowe-lecą jak kamień,strach ,że przy opuszczaniu się coś urwie-dodam jeszcze ,że skok wajchy podnośnika jest katastrofalnie krótki i naprawdę nie można z wyczuciem opuścic cięzkiej maszyny-to jest największa wada ciągnika-zgłaszana zresztą przez dealerów-ale zetor oczywiście nic nie zrobił przy okazji ostatniego" liftingu"-bo nie można nazwać tego modernizacją ;[ .Może lekki plug 4 taka z sukova-ale moim zdaniem lepiej 3 co bierze 50 cm na korpus-i opona szeroka się zmieści,i mniejsze prawdopodobieństwo zapchania,tańszy remont pługa i mniej śrub do odkręcani :P A przede wszystkim mniej odcierpi podnośnik-jak nowe to dział-ale przy 4 na pewno o wiele szybciej się zniszczy-naukowo też jest udowodnione ,że przy takiej samej szerokości roboczej pługa(np.1,5 m) mniej spali ciągnik przy 3 skibowym porównując do 4 skibowego.Odnośnie obciązników na przodzie-ja nie mam i nie trzeba przy ładowaczu ich kupować

-

tiger3952    6

Tylko o to chodzi że ten pług jest w idealnym stanie i dobrych pieniądzach ale raczej go sobie odpuścimy :(

brutus44    5

w proximach są teraz montowane podnośniki firmy MITA i posiadają regulację szybkości opuszczania

niestety krzysiu-ktoś wprowadził Cię w błąd.Rozmawiałem na ostatnich Bednarach z serwisantem Agromy Poznan i powiedział ,że wprowadzili w podnośnikach regulacje ale podnoszenia-zupełne kretyństwo,to moja i serwisanta ocena.Powiedział ,że na spotkaniach z przedstawicielami z fabryki z Brna wielokrotnie podnosili kwestię reg. opuszczania a oni -chyba na złość zrobili reg. podnoszenia.Ale i tak uważam,że Proximy są super-w końcu do orki są Forterki-ale moj areał za duże więc orze 3-sskibowym-pozdrawiam wszystkich użytkowników Powerek-niech te elektrosprzęgiełka będą wieczne

kris14    259

A gdyby tego nie było to teraz podnośnik jest podnoszony za pomocą siłowników na zewnątrz, na wężu zasilającym dać zawór dławiąco-zwrotny i raz na jakiś czas sobie wyregulować i będzie opuszczało jak chcemy :)<link> Tylko warunek jest jeden- z rozdzielacza musi wychodzić pojedynczy wąż a następnie musi być trójnik na dwa siłowniki i przed trójnikiem musimy dać ten zawór :)

marekha80    1

witam mam pytanie.

posiadam proxime power 85 czy mogę ciągnąć tandemy ok 6t. na zaczepie przesuwnym bo nie mam dolnego.

MH

Ursus11    20

Koledzy czy koło przód 380/70R-24 z tył 18.4R-34 (460/85R-34) zgraję sie ze sobą??

Ursus11    20

Da sie bo w takim zestawieniu bede posiadał Proxe.. Podobno przod z tyłem sie zgrywa (słowa dilera).

Ursus11    20

U mnie to jest tak. Zamówiłem Proxe Plus z jakimś tam wyposażeniem i z cyfrową deską. Niestety termin realizacji miałem dopiero na czerwiec przez tą deskę właśnie. Pojechaliśmy do dilera pogadać i okazało sie że w Kaliszu są jeszcze 2 Proxy Plus 100 dobrze wyposażone niestety bez deski cyfrowej. I stają one właśnie na oponach 380/70r-24 i 460/85R-34 wiec da sie bo przyjechały na takich laciach z fabryki.

Igor89    12

Można taką opcje wziąść bo 380/70 to odpowiednik 340/85 czyli takie jak w standardzie są :) sam teraz dobrałbym takie.

danielhaker    871

Czy to Zetor tak wyposaża ciągniki jak chce czy to dilerzy kombinują? Z moim Zetorem było podobnie. Miał być z siedzeniem Mars a przyjechał z Grammerem.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Ursus11    20
Napisano (edytowany)

Nie po prostu były wolne sztuki na placu w Kaliszu z takim

Edytowano przez Ursus11

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/

• Przez wojtas
      Tak jak w tytule -kierunkowskazy  w proksie a właściwie ich brak. włącznik działa kontrolka działa a nic nie miga . prawdopodobnie przerywacz. może ktoś go wymieniał i wie gdzie się on znajduje bo nie mogę go namierzyć pomimo zdjęcia osłon pod tablicą zegarów. 
    • Przez Quercus78
      Chcę kupić ładowacz czołowy do zetora 9540 i nie mam pojęcia jaki. Producentów jest wielu , ale jaki wybrać.Będzie służył głównie do załadunku obornika,wapna i podnoszenia big bagów z nawozem. Pomoże ktoś ze swojego doświadczenia.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zapowiada się, że rok 2012 to początek dużych zmian w ofercie ciągników Zetor. W połowie roku mapojawić się nowy model ciągników Forterra z oznaczeniem HSX. Ciągnik będzie wyróżniał się przede wszystkim nową przekładnią z elektrohydraulicznym rewersem. Przekładnia 30/30 będzie miała 5 biegów, dwustopniowy wzmacniacz momentu oraz 2 zakresy. Poza tym dostępna będzie preselekcja wzacniacza momentu, co oznacza, że ciągnik będzie automatycznie zmianiał przełożenia w zależności od obciążenia. Sterowany elektrohydraulicznie WOM będzie można obsługiwać z zewnątrz ciągnika. Poza tym w Forterrach HSX zwiększony zostanie o 100 mm rozstaw osi w porównaniu z dotychczas oferowanymi ciągnikami tej serii. Nowa seria ciągników składać się będzie z 5 modeli o mocy od 90 do 137 KM.
      W 2013 roku Forterra HSX ma być dostępna z czterema prędkościami WOM, amortyzowaną kabiną i zachodzącą na dach szybą przednią, co zwiększy komfort pracy z ładowaczem czołowym. Kolejną nowością, jaką Zetor przygotowuje na rok 2013 jest Forterra HSX HD. W ciągnikach tych rozstaw osi zostanie zwiększony o kolejne 100 mm. Poza tym w ciągniku montowana będzie wydajniejsza hydraulika 80l/min. Forterra HSX HD oferowana będzie z nową, amortyzowaną przednią osią i wielofunkcyjną dźwignią w kabinie, którą zmianiać będzie można m.in. przełożenia. Poza tym konstrukcja najlepiej wyposażonej Forterry będzie przygotowana do zamontowania większego, sześciocylindrowego silnika. Producent nie zdradza więcej szczegółów.
      Wszystkie modele ciągników Zetor Forterra od 2012 r. wyposażone będą w dwa siłowniki wspomagające podnośnik. Zwiększy to udźwig do 6000 kg. Poza tym w podnośniku Bosch z EHR oferowana będzie standardowo funkcja HitchTronic. Po wybraniu tego trybu pracy podnośnik będzie zbierał informację o TUZ i automatycznie regulował parametrami pracy tak, aby głębokość pracy narzędzia nie uległa zmianie [...]

Tekst zaczerpnięty z wydania 02.2012 magazynu TopAgrarPolska (str. 180).

Hmm.. I co wy na to koledzy?? :rolleyes:
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.