Polecane posty

kamil1207    0

Robili to w serwisie także dokładnie nie wiem, ale sądzę, że tak bo u mnie najpierw wymienili taśmę złożyli a że nie mogli go skalibrować to rozpoławiali jeszcze raz i wymienili tarcze sprzęgłowe. I widać że elementy łączone silnik i skrzynia są świeżo pomalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Witam

 

Czy Proxima 90 będzie miała dużo problemów z 3m agregatem uprawowo siewnym + siewnik(całość Famarol) i czy nie będzie podrywać mu przodu ? ?

Czy lepiej 2,7m kupić?

 

Pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

nie powinna mieć problemów,ale jeśli będzie z cięzkim wałem (cambella czy jakoś tak) to może mieć problem


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

czy wasze proximy też zadymią na czarno przy zapalaniu?? i jak jest zimny silnik to dymią przez jakiś czas ???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie przy zapalaniu rano, jak jest zimy tak robi pozniej jak juz cos nia robie to normalnie.

 

kamil piszesz bzdury, jak mozna wał cambpella zalozyc do agregatu upr. siewnego ?

Jesli bedzie to 3m bierne to da rade jest aktywne to nie da rady- lepiej 2.5m


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy Proxima 90 będzie miała dużo problemów z 3m agregatem uprawowo siewnym + siewnik(całość Famarol) i czy nie będzie podrywać mu przodu ? ?

Czy lepiej 2,7m kupić?

 

Pozdrawiam

popatrz w galierii zetor tam jest kilku użytkowników którzy ciągają zestawy upr-siewne takimi traktorami, sam się zastanawiam nad kupnem takiego agregatu do proximy 95 ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wszystko zależy od tego czy w jakim terenie ma pracować, masa zestawu, na af jest 3p z agregatem up-siew bodajże 2.7metra.

@krzysiekfarmer5 - co tam bedziesz brał? Słyszałem że na zieloną liste wskoczyłeś :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Ja mam pytanie

Czy lepiej wziąć proximę power 95 czy proximę plus 95 na ok 20 ha

Miałby pracować z pługiem 4x40 zagon upr-siew 2.7m transporcie


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proxima power jest bardziej komfortowa ma rewers elektrohydrauliczny i 2 półbiegi

a plus 1 półbieg i rewers mechaniczny jak planujesz założyć ładowacz to bierz powera ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

jak możesz sobie pozwolić zeby dołożyć z 10 czy 15 tysięcy do powera to bierz jego, a jak nie to i plus spokojnie starczy na 20 ha


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

PLUS powinien ci wystarczyć na 20HA,ale jeśli masz kasę i chęć do bierz POWER'a jak wolisz


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Powerka z rewersem warta jest poświęcanie kilku tyś więcej, zawsze to stopień techniki mechanizacji wyżej. A jak masz 20 ha to się domyślam że pewnie rozdrobnione, krótkie lub nieforemne, wiec rewers się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

koledzy mam pytanie odnośnie włączania przedniego napędu w Proximie. czy można go włączać w czasie jazdy a jak tak do przy jakiej max prędkości, czy też należy sie zatrzymać i dopiero wtedy wlączyć ???

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Kto czytał już TR nr. 51/52,dział Technika, temat: Podsumowanie roku z Zetorze?

Lol... plany na 2013r: Wprowadzenie amortyzacji przedniej osi i kabiny i dodanie szklanego łuku.

Jakby nie mogli go dać jakieś 10 lat temu..


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakby ktos 10 lat temu wiedzial o takim łuku. Ciesz sie ze cos modernizuja a nie marudz


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

tak ja właśnie dopiero dzisiaj dostałem TR i czytałem ten artykuł o zetorze.

 

ale trzeba przyznać że troche tych zmian sie szykuje w forterce w 2012 i 2013 roku, ja osobiście sie już niemoge doczekać nowej z eh rewersem i skrzynią 30x30 a w 2013 ma być elektroniczny przełącznik biegów w dzojstiku.

 

sprzedaż zetora troche spadła w 2010 2402 sztuki a w 2011 1950 sztuk :o podobną sprzedaż ma belarus i jd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Najwcześniejsze wyniki sprzedaży będą dopiero pod koniec stycznia, albo w połowie lutego. Teraz są wyniki do końca października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Jakby ktos 10 lat temu wiedzial o takim łuku. Ciesz sie ze cos modernizuja a nie marudz

Czy ty zawsze musisz kombinować żeby mi się odgryźć??

 

Z tego co pamiętam najlepiej sprzedaje się proxima zwykła

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

wg. danych z TR najlepiej sprzedaje sie proxima potem forterra proxa plus no i na końcu powerka.

 

co powiecie na temat modernizacji w proximach z skrzynią 40 km/h gdzie będzie załaczany przedni napęd po wciśnięciu padału hamulca takie nowe hamulce?

 

moim zdaniem jest to akurat oszczedność ze strony zetora poprostu taki układ hamulcowy jest tańszy od takiego tradycjnego.

mam takie rozwiązanie w case jx 60 i powiem że w porównaniu do proxy to są znacznie słabsze i w przypadku jx sporo głośniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj