Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
kamil1207    0

Robili to w serwisie także dokładnie nie wiem, ale sądzę, że tak bo u mnie najpierw wymienili taśmę złożyli a że nie mogli go skalibrować to rozpoławiali jeszcze raz i wymienili tarcze sprzęgłowe. I widać że elementy łączone silnik i skrzynia są świeżo pomalowane.

marulekk    63

Witam

Czy Proxima 90 będzie miała dużo problemów z 3m agregatem uprawowo siewnym + siewnik(całość Famarol) i czy nie będzie podrywać mu przodu ? ?

Czy lepiej 2,7m kupić?

Pozdrawiam

Kamil1998    85

nie powinna mieć problemów,ale jeśli będzie z cięzkim wałem (cambella czy jakoś tak) to może mieć problem

Wiadomość z agroFakt.pl

Wacek21    35

U mnie przy zapalaniu rano, jak jest zimy tak robi pozniej jak juz cos nia robie to normalnie.

kamil piszesz bzdury, jak mozna wał cambpella zalozyc do agregatu upr. siewnego ?

Jesli bedzie to 3m bierne to da rade jest aktywne to nie da rady- lepiej 2.5m

Witam

Czy Proxima 90 będzie miała dużo problemów z 3m agregatem uprawowo siewnym + siewnik(całość Famarol) i czy nie będzie podrywać mu przodu ? ?

Czy lepiej 2,7m kupić?

Pozdrawiam

popatrz w galierii zetor tam jest kilku użytkowników którzy ciągają zestawy upr-siewne takimi traktorami, sam się zastanawiam nad kupnem takiego agregatu do proximy 95 ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

rafalkom555    13

Wszystko zależy od tego czy w jakim terenie ma pracować, masa zestawu, na af jest 3p z agregatem up-siew bodajże 2.7metra.

@krzysiekfarmer5 - co tam bedziesz brał? Słyszałem że na zieloną liste wskoczyłeś :lol:

Przemas15    0

Ja mam pytanie

Czy lepiej wziąć proximę power 95 czy proximę plus 95 na ok 20 ha

Miałby pracować z pługiem 4x40 zagon upr-siew 2.7m transporcie

proxima power jest bardziej komfortowa ma rewers elektrohydrauliczny i 2 półbiegi

a plus 1 półbieg i rewers mechaniczny jak planujesz założyć ładowacz to bierz powera ;)

robercikj100    11

jak możesz sobie pozwolić zeby dołożyć z 10 czy 15 tysięcy do powera to bierz jego, a jak nie to i plus spokojnie starczy na 20 ha

kamil1207    0

Powerka z rewersem warta jest poświęcanie kilku tyś więcej, zawsze to stopień techniki mechanizacji wyżej. A jak masz 20 ha to się domyślam że pewnie rozdrobnione, krótkie lub nieforemne, wiec rewers się przyda

robercikj100    11

koledzy mam pytanie odnośnie włączania przedniego napędu w Proximie. czy można go włączać w czasie jazdy a jak tak do przy jakiej max prędkości, czy też należy sie zatrzymać i dopiero wtedy wlączyć ???

Edytowano przez robercikj100

Kamil1998    85

Kto czytał już TR nr. 51/52,dział Technika, temat: Podsumowanie roku z Zetorze?

Lol... plany na 2013r: Wprowadzenie amortyzacji przedniej osi i kabiny i dodanie szklanego łuku.

Jakby nie mogli go dać jakieś 10 lat temu..

Wacek21    35

Jakby ktos 10 lat temu wiedzial o takim łuku. Ciesz sie ze cos modernizuja a nie marudz

ENDURAK91    1

tak ja właśnie dopiero dzisiaj dostałem TR i czytałem ten artykuł o zetorze.

ale trzeba przyznać że troche tych zmian sie szykuje w forterce w 2012 i 2013 roku, ja osobiście sie już niemoge doczekać nowej z eh rewersem i skrzynią 30x30 a w 2013 ma być elektroniczny przełącznik biegów w dzojstiku.

sprzedaż zetora troche spadła w 2010 2402 sztuki a w 2011 1950 sztuk :o podobną sprzedaż ma belarus i jd :D

danielhaker    827

Myślałem że dopiero po nowym roku są ogłaszane za poprzedni rok.

Mógłby ktoś podać linka do tych wyników?

Pirell    0

Najwcześniejsze wyniki sprzedaży będą dopiero pod koniec stycznia, albo w połowie lutego. Teraz są wyniki do końca października.

Kamil1998    85

Jakby ktos 10 lat temu wiedzial o takim łuku. Ciesz sie ze cos modernizuja a nie marudz

Czy ty zawsze musisz kombinować żeby mi się odgryźć??

Z tego co pamiętam najlepiej sprzedaje się proxima zwykła

Edytowano przez Kamil1998

ENDURAK91    1

wg. danych z TR najlepiej sprzedaje sie proxima potem forterra proxa plus no i na końcu powerka.

co powiecie na temat modernizacji w proximach z skrzynią 40 km/h gdzie będzie załaczany przedni napęd po wciśnięciu padału hamulca takie nowe hamulce?

moim zdaniem jest to akurat oszczedność ze strony zetora poprostu taki układ hamulcowy jest tańszy od takiego tradycjnego.

mam takie rozwiązanie w case jx 60 i powiem że w porównaniu do proxy to są znacznie słabsze i w przypadku jx sporo głośniejsze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?