Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Wiadomość z agroFakt.pl

krist4321    0

Oglądałem ostatnio właśnie parę nowych proxim na wystawie w Marszewie i muszę powiedzieć że całkiem ciekawy ten podnośnik jak i kabina, tylko uchwyty odciągów zamontowali przy zwolnicy na trzy śruby co wydaje mi się raczej mało wytrzymałym rozwiązaniem.

krist4321    0

Ja osobiście oglądałem i siedziałem w plusie, ale obok stały inne proxy niestety nie wiem jakie bo nie patrzyłem na oznaczenie. Napewno miały nowy układ zawieszenia. Tak więc wydaje mi się że będzie to montowane seryjnie do wszystkich modeli proxim, choć pewności nie mam.

krist4321    0

Tego pewny nie jestem ale napewno takie zmiany sa już w plusie. Sądzę, że zmiana ta dotknie wszystkie proximy ale są to moje przypuszczenia.

ENDURAK91    1

to jest zupełnie nowy układ hydrauliczny czy to tylko zmiany kosmetyczne (wizualne).

a co w tylnim tuz sie zmieniło?

Kamil1998    85
http://www.zetormorava.cz/fotky525/news_2011/ZETOR_2011_pedstaven_MI.pdf zobacz sobie tutaj. Ogólnie to chyba teraz tylni TUZ jest firmy MITAS. Inaczej są poustawiane wyjścia hydrauliki,inaczej we wnętrzu jest...A tak się zapytam, na ostatniej focie jest pokazany układ sterujący TUZ-em i wyjściami hydrauliki i do czego są te dwie czarne wajchy. Wcześniej to była jedna sekcja hydrauliki i podnośnik. Teraz nie wydaje mi się żeby była wajcha od wyjść hydrauliki...

ENDURAK91    1

te foty już widziałęm wcześniej :D i poza wizualmymi zmianamito niewiele widać.

a co do wajch to te dwie pierwsze to są od tuz i hydrauliki podstawowej.

krist4321    0

Ogólnie to sterowanie tylnym TUZem odbywa się za pomocą dwóch dźwigni ( podobnie jak w farmtracku lub farmerze). co to samego tylnego zawieszenia to są dwa siłowniki pionowe, a jak dobrze kojarzę zniknął ten siłownik w środku tylnego mostu. taki układ robi wrażenie masywniejszego i jak na moje oko to naciski działające na ramiona są bardziej zrównoważone przy podnoszeniu.

kris14    259

Tak, i dotego doszły ulepszone zwolnice, nowy wygląd panelu bocznego, ociekacze przy szybkozłączach.

Takie zmiany objeło wszystkie serie Proxima, pierwsze nowe modele stoją już w Kaliszu bo kolega był pare dni temu i oglądał ;)

Kamil1998    85

No to fajnie, ale wraz nie wiemy czy nazwy się już pozmieniały... Już w Kaliszu?? No to git :rolleyes:

A co do tego TUZ-a to jedna wajcha jest od podnoszenia i opuszczania, a druga jest od ustawiania max. podnoszenia i opuszczania?

A tak na marginesie. Forterry też mają zmienioną hydraulikę?

ENDURAK91    1

forterry i tak mają dobrą hydraulike (EHR BOSH) wiec moim zdaniem niema co zmieniać i wydaje mi sie żę zostanie po staremu chyba żę zmiany wizualne :D

robercikj100    11

No to fajnie, ale wraz nie wiemy czy nazwy się już pozmieniały... Już w Kaliszu?? No to git :rolleyes:

A co do tego TUZ-a to jedna wajcha jest od podnoszenia i opuszczania, a druga jest od ustawiania max. podnoszenia i opuszczania?

A tak na marginesie. Forterry też mają zmienioną hydraulikę?

Tak nazwy już są zmienione, jak zamawiałem proxime 2 tygodnie temu to już bede miał proxime 100 a nie jak wcześniej 95. Ogólnie to dużo zmian jest w zwykłych proximach. Teraz np. skrzynia 12/12 występuje z wałkiem 540/540e lub 540/1000, można zamówić tylko jeden dodatkowy rozdzielacz hydrauliki.

Edytowano przez robercikj100

ENDURAK91    1

no wkoncu są jakieś zmiany w proximach lub przynajmniej wiecej możliwości kompletacji.

a plusach coś sie zmienia oprucz hydrauliki i wyglądzie w kabinie?

Wacek21    35

Tak nazwy już są zmienione, jak zamawiałem proxime 2 tygodnie temu to już bede miał proxime 100 a nie jak wcześniej 95. Ogólnie to dużo zmian jest w zwykłych proximach. Teraz np. skrzynia 12/12 występuje z wałkiem 540/540e lub 540/1000, można zamówić tylko jeden dodatkowy rozdzielacz hydrauliki.

Kiedy bedziesz miał Proxe na placu ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez COUNTRYSERVICE
      Mam problem ze wspomaganiem (ciągnik na gwarancji, serwis się tym zajmie, ale może ktoś wie co to). Czasem przy bardzo wolnej jeździe nie da sie skręcać, jest duży opór, zatrzymuję sie sprawdzam co sie dzieje i koła stoją w miejscu, ale kierownicą można pomało skręcać. Podobnie jest w "trasie" : wyjeżdżam z domu, kierownica przy kołach na wprost jest ustawiona prosto, po 10 kilometrach przy kołach na wprost kierownica jest przekręcona o 45 stopni, a wkażdym zakręcie muszę "dokręcać", żeby sie w nim zmieścić. Krótko mówiąć kierownica swoje, koła swoje....
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez tomi382
      Czy ma ktoś informacje co do nowych modeli proximy odnośnie chip tuningu? Nowe Proxy mają pompę wtryskową sterowaną elektronicznie więc wydaje mi się że można poprawić program podnosząc moc o 20-30%.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł