Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Kamil1998    85

Skoro zmienia się nazewnictwo to pewnie też moc? Jaka jest teraz moc każdego z modeli?

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

oledo    1

Moc pozostaje ta sama , tylko innej normie jest teraz podawana ,dlatego kilka koni każdemu dodali .

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamil1998    85

krzysiekfarmer5,Jesteś pewny? Na 100%? Czyli, że jak na fakturze będzie podawana moc w ISO? (tej nowej?)

Edytowano przez Kamil1998

Pirell    0

Nowe silniki wejdą w nowym roku najprawdopodobniej, wtedy to wejdzie nowa norma emisji spalin czyli TIER 3b. A w 2014 wejdzie TIER 4 i wtedy również czeka nas modernizacja silników Zetor. Co do zmiany numeracji modeli to prawdopodobnie nowe silniki będą miały o parę koni więcej, a numerki zmienili teraz żeby nie robić zbytniego zamętu.

W 100% to pewny nie jestem ale na jakiejś wystawie rolniczej rozmawiałem z jednym z dilerów Zetora to mówił że zmieniają sie oznaczenia dlatego że moc będzie podawana w ISO a do tej pory zetor podawał w DIN czy coś takiego, ale on sam dokładnie nie wiedział jak to będzie. Najlepiej to skontaktować się z dilerem ;)

a może Zetor wprowadzi jakieś nowe silniki :blink: :huh:

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

red power

Pirell    0

Z najnowszych informacji: Zetor przegonił Fendt'a :lol:

Edytowano przez Pirell

Wacek21    35

Tak :)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

oledo    1

według tego co można przeczytać na czeskiej lub angielskiej stronie internetowej zetora to proxima 85 ma w iso 87 km .

Kamil1998    85

jesli możesz, to podaj link do ang. strony i czeskiej

Kamil1998    85

zetor.com to ja wiem, że czeska i nic tam nie piszą, ale spójrzcie tam i zobaczycie,że np proxima 85 ma 86, a w Polsce ma chyba 81

Pirell    0

Bo Polacy podają moc silnika przy obrotach znamionowych czyli przy 2200 obr/min ma 82km, a moc maksymalna przy obrotach maksymalnych 2450obr/min wynosi 87 km.

Pirell    0

hmmmm.... dziwne strasznie niskie zużycie paliwa jak na Zetora, a oznaczenie silnika takie samo jak na czeskiej stronie, a tam zużycie jest większe.

przykładowo model z1205

na ulotce: 224 g/kwh

na stronie: 258 g/kwh

Wacek21    35

Chwyt marketingowy poprostu ;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Pirell    0

Nie mówimy po niemiecku <_< bo się nie uczyli :P oświeć. Na ulotce jest minimalne zużycie paliwa, a na stronie zetora maksymalne?

Ursus11    20

A kiedy będą pierwsze modele prox ze zmienioną kabiną (w Polsce)?? Czy może juz można zamawiać ze zmienioną??

Kamil1998    85

Nie no pięknie to wygląda ;) Ale kiedy wprowadzą to w obieg :) Oby jeszcze w tym roku

Edit: Użyjcie tłumacza i to

Zetor připravuje pro letošní rok inovované traktory řady PROXIMA.

• Součástí inovace je mnoho změn, nejvýznamnější je změna hydrauliky, nová je

výkonnější, se dvěma výkonnými válci a zlepšeným ovládáním.

• Některé detaily jsou vidět na připojených obrázcích.

• První traktory provedení 2011 je možné již předběžně objednat.

Zamieńcie na PL.. I wyjdzie:

Zetor przygotowania do tegorocznej innowacyjną gamę ciągników PROXIMA.

• Innowacja jest wiele zmian, najbardziej znaczące zmiany w hydraulika, nowe

skuteczne, dwucylindrowy wydajności i poprawę obsługi.

• Niektóre informacje są widoczne na załączonych rysunkach.

• Pierwsze wdrożenie w 2011 r. ciągnika może już wstępnie zamówić.

Czyli chyba można już zamawiać u dilerów jeśli mają już nowe cenniki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/

• Przez wojtas
      Tak jak w tytule -kierunkowskazy  w proksie a właściwie ich brak. włącznik działa kontrolka działa a nic nie miga . prawdopodobnie przerywacz. może ktoś go wymieniał i wie gdzie się on znajduje bo nie mogę go namierzyć pomimo zdjęcia osłon pod tablicą zegarów. 
    • Przez Quercus78
      Chcę kupić ładowacz czołowy do zetora 9540 i nie mam pojęcia jaki. Producentów jest wielu , ale jaki wybrać.Będzie służył głównie do załadunku obornika,wapna i podnoszenia big bagów z nawozem. Pomoże ktoś ze swojego doświadczenia.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zapowiada się, że rok 2012 to początek dużych zmian w ofercie ciągników Zetor. W połowie roku mapojawić się nowy model ciągników Forterra z oznaczeniem HSX. Ciągnik będzie wyróżniał się przede wszystkim nową przekładnią z elektrohydraulicznym rewersem. Przekładnia 30/30 będzie miała 5 biegów, dwustopniowy wzmacniacz momentu oraz 2 zakresy. Poza tym dostępna będzie preselekcja wzacniacza momentu, co oznacza, że ciągnik będzie automatycznie zmianiał przełożenia w zależności od obciążenia. Sterowany elektrohydraulicznie WOM będzie można obsługiwać z zewnątrz ciągnika. Poza tym w Forterrach HSX zwiększony zostanie o 100 mm rozstaw osi w porównaniu z dotychczas oferowanymi ciągnikami tej serii. Nowa seria ciągników składać się będzie z 5 modeli o mocy od 90 do 137 KM.
      W 2013 roku Forterra HSX ma być dostępna z czterema prędkościami WOM, amortyzowaną kabiną i zachodzącą na dach szybą przednią, co zwiększy komfort pracy z ładowaczem czołowym. Kolejną nowością, jaką Zetor przygotowuje na rok 2013 jest Forterra HSX HD. W ciągnikach tych rozstaw osi zostanie zwiększony o kolejne 100 mm. Poza tym w ciągniku montowana będzie wydajniejsza hydraulika 80l/min. Forterra HSX HD oferowana będzie z nową, amortyzowaną przednią osią i wielofunkcyjną dźwignią w kabinie, którą zmianiać będzie można m.in. przełożenia. Poza tym konstrukcja najlepiej wyposażonej Forterry będzie przygotowana do zamontowania większego, sześciocylindrowego silnika. Producent nie zdradza więcej szczegółów.
      Wszystkie modele ciągników Zetor Forterra od 2012 r. wyposażone będą w dwa siłowniki wspomagające podnośnik. Zwiększy to udźwig do 6000 kg. Poza tym w podnośniku Bosch z EHR oferowana będzie standardowo funkcja HitchTronic. Po wybraniu tego trybu pracy podnośnik będzie zbierał informację o TUZ i automatycznie regulował parametrami pracy tak, aby głębokość pracy narzędzia nie uległa zmianie [...]

Tekst zaczerpnięty z wydania 02.2012 magazynu TopAgrarPolska (str. 180).

Hmm.. I co wy na to koledzy?? :rolleyes:
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.