Polecane posty

Ursus11    57

Wie ktoś gdzie można kupić te małe halogeny pod dachem?? I jak by ktoś podrzucił linka to by był bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Panowie mam pytanko czy Proxima 85 poradzi sobie z pługiem overum 4x40 obrotowym z możliwością orki 120-160cm. Czy jak mam ładowacz 220 sli to musiałbym jeszcze zakładać obciążniki. Facet pracuje z nim case 100 konnym bez obciążników, pług rozstawiony na 160cm i mówi że case nie ma żadnych problemów w pracy i podczas jazdy i mówi że nic się nie dzieje. A wy co o tym myślicie? Ew. na jaką szerokość musiał bym go ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

mam zetora powera 95 z ładowaczem więc czuje się upowązniony do odpowiedzi-daj sobie spokój ze 4-ja mam leciutkiego lemkena 3-orze bardzo lekko a te kilka koni co masz mniej to nie robi żadnej różnicy.Problemem w Proximach jest brak ehr-ciężkie maszyny-w tym plugi obrotowe-lecą jak kamień,strach ,że przy opuszczaniu się coś urwie-dodam jeszcze ,że skok wajchy podnośnika jest katastrofalnie krótki i naprawdę nie można z wyczuciem opuścic cięzkiej maszyny-to jest największa wada ciągnika-zgłaszana zresztą przez dealerów-ale zetor oczywiście nic nie zrobił przy okazji ostatniego" liftingu"-bo nie można nazwać tego modernizacją ;[ .Może lekki plug 4 taka z sukova-ale moim zdaniem lepiej 3 co bierze 50 cm na korpus-i opona szeroka się zmieści,i mniejsze prawdopodobieństwo zapchania,tańszy remont pługa i mniej śrub do odkręcani :P A przede wszystkim mniej odcierpi podnośnik-jak nowe to dział-ale przy 4 na pewno o wiele szybciej się zniszczy-naukowo też jest udowodnione ,że przy takiej samej szerokości roboczej pługa(np.1,5 m) mniej spali ciągnik przy 3 skibowym porównując do 4 skibowego.Odnośnie obciązników na przodzie-ja nie mam i nie trzeba przy ładowaczu ich kupować

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Tylko o to chodzi że ten pług jest w idealnym stanie i dobrych pieniądzach ale raczej go sobie odpuścimy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

w proximach są teraz montowane podnośniki firmy MITA i posiadają regulację szybkości opuszczania

niestety krzysiu-ktoś wprowadził Cię w błąd.Rozmawiałem na ostatnich Bednarach z serwisantem Agromy Poznan i powiedział ,że wprowadzili w podnośnikach regulacje ale podnoszenia-zupełne kretyństwo,to moja i serwisanta ocena.Powiedział ,że na spotkaniach z przedstawicielami z fabryki z Brna wielokrotnie podnosili kwestię reg. opuszczania a oni -chyba na złość zrobili reg. podnoszenia.Ale i tak uważam,że Proximy są super-w końcu do orki są Forterki-ale moj areał za duże więc orze 3-sskibowym-pozdrawiam wszystkich użytkowników Powerek-niech te elektrosprzęgiełka będą wieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

dokładnie w nwych proximach z nowymi oznaczeniami jest regulacja szybkości opuszczani tylnego tuza


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A gdyby tego nie było to teraz podnośnik jest podnoszony za pomocą siłowników na zewnątrz, na wężu zasilającym dać zawór dławiąco-zwrotny i raz na jakiś czas sobie wyregulować i będzie opuszczało jak chcemy :)<link> Tylko warunek jest jeden- z rozdzielacza musi wychodzić pojedynczy wąż a następnie musi być trójnik na dwa siłowniki i przed trójnikiem musimy dać ten zawór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam mam pytanie.

posiadam proxime power 85 czy mogę ciągnąć tandemy ok 6t. na zaczepie przesuwnym bo nie mam dolnego.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Koledzy czy koło przód 380/70R-24 z tył 18.4R-34 (460/85R-34) zgraję sie ze sobą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Da sie bo w takim zestawieniu bede posiadał Proxe.. Podobno przod z tyłem sie zgrywa (słowa dilera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie to jest tak. Zamówiłem Proxe Plus z jakimś tam wyposażeniem i z cyfrową deską. Niestety termin realizacji miałem dopiero na czerwiec przez tą deskę właśnie. Pojechaliśmy do dilera pogadać i okazało sie że w Kaliszu są jeszcze 2 Proxy Plus 100 dobrze wyposażone niestety bez deski cyfrowej. I stają one właśnie na oponach 380/70r-24 i 460/85R-34 wiec da sie bo przyjechały na takich laciach z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

Można taką opcje wziąść bo 380/70 to odpowiednik 340/85 czyli takie jak w standardzie są :) sam teraz dobrałbym takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
Napisano (edytowany)

Nie po prostu były wolne sztuki na placu w Kaliszu z takim

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj