Polecane posty

Lukasz5714    11

czy stan oleju w skrzyni jest? Jeśli tak, to tylko serwis pomoże, bo pewnie pompa wysiada.

Wszystko jest sprawdzone, stan oleju też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

@ keroms77 to ile ty już zrobiłeś mth tą swoją powerką?

 

A co to ma do rzeczy? skoro jednak pytasz to mam zrobione nią ponad 250 mth. Odpukać nic się nie działo poza piskiem z kilimy, ale jak się okazało była za bardzo nabita (zbyt duże ciśnienie gazu). Ja mam subiektywną opinię na temat ciągników, wszystkie maja pewne wady, wszystkie marki i wszystkie wcześniej czy później będą miały usterki. Pytanie do użytkowników powinno brzmieć, jakie są koszty eksploatacji danego ciągnika po okresie gwarancyjnym. Przypuszczam jednak, że odpowiedzi nie byłyby zbyt szczere i trudne do zweryfikowania, bo tak jak to często bywa umiłowanie do danej marki jest tak duże, że trudno jest niektórym forumowiczom wyzbyć się kolorowania rzeczywistości (choćby spalania).Wiadomo, że są marki cieszące sie i słusznie większą wytrzymałością, pytanie tylko czy ktoś taki jak ja, gdzie nie przekraczam 1000 mth na rok potrzebuje taki ciągnik. Ja twierdzę, że nie, ale szanuję też tych, którzy maja inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

100 koni niewiele mówi. Dla mnie istotna informacja to taka co ten ciągnik ma robić, ile mth w roku zrobi itd. Dlaczego doradzacie ten, albo tamten bez wiedzy do czego ten ciągnik będzie potrzebny? Widzę przywiązanie do stereotypów, a nie chęć doradzenia, adekwatnego do potrzeb pytającego. Inna sprawa, że sam pytający powinien bardziej sprecyzować swoje pytanie. Powerka to młode ciągniki i cchyba jeszcze nikt nie ma nakręcone 2000 mth, a dopiero wtedy można powiedziec coś czy dany model jest awaryjny czy nie. Jedno mogę powiedzieć juz teraz, opinia o paliwożerności zetorów jest niesprawiedliwa i przesadzona, ja kupiłem 95 bo za te pieniądze ma wszystko co potrzebowałem, ale ja w roku robie ok 800mth. gdybym robił 1200- 1500 to pewnie wziąłbym coś bardziej renomowanego, ale przy tym co robię zetor wystarczy. Dlatego ważne jest by wiedzieć do czego dany ciągnik jest potrzebny by doradzać.

 

Z 25 hektarami które posiadam to i C360 dobrze sobie radzi. Dla mnie priorytetem nie jest wielka moc, ale niezawodność. W grę wchodzi Forterra, Proxima Power, NH T5060, NH T6010-20, lub zagraniczne ciągniki o numer mniejsze - Agrofarm, Axos, 5R itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Wiesz, ja mam 20ha ale potrzebuję dużo słomy i dlatego trochę tych mth robię. Co do 360 to fakt da sobie radę, ale komfort pracy trochę inny. Co do niezawodności powerek to nikt Ci nie powie, bo tak jak pisałem to młode ciągniki. Ja patrzę jeszcze na koszty ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym (każdy ciągnik ma prawo się zepsuć nawet ten najlepszy, niezawodny..) i tu zetor przebija wszystkich. Jeśli masz 25 ha i nic poza nimi nie robisz to zbyt wiele mth nie zrobisz w roku. Przy takim przebiegu zetor powinien wytrzymac dobrych kilka lat u Ciebie. Sprawdź ceny, koszty ewentualnych napraw i sam uzyskasz odpowiedź. Inna rzecz, gdy masz już upatrzona markę i cena jak koszty eksploatacji nie grają roli... Tylko czy przy dzisiejszych realiach cenowych w rolnictwie można sobie na to pozwolić?

 

@ keroms77 a jak oceniasz uciąg i spalanie powerki?

pozdro

uciąg ma spory tymbardziej jak na tył wziąłem 18, co do spalania to jestem pozytywnie zaskoczony przy balotówie, mieściłem się w 7 litrach na mth z klimą z tym że mam 540E co dużo daje. W transporcie też podobnie ale nie można przekraczać 1800, 1900 obrotów. Gdy mi się spieszyło i cisnąłem w podłogę to chapnął 11 litrów. w orce zamknął się w 15 litrach na hektar (orka pod siew). W zetorach ważne są obroty jak nie przekraczasz granicy 2000 to jest się mile zaskoczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam pisałem wcześniej mam powerke 85 z tym spalaniem to nie wiem czy tak super mi na 22 mtg wypala prawie zbiornik przy orce. gdzie mtg trwa 40-45 min. przy 1750 obrotów to nie wiem czy taka rewelacja. mam porównanie do zetora 9245 gdzie miał zbiornik 125 litry i orałem nim 11 ha przez dzień na jednym zbiorniku, w powerce nie wiem czy wystarczy 189 litry na ten areał.

 

jeszcze jedno jak działa u was rewers czy szarpie, czy na wzniesieniu gdy się przełącza tył-przód i odwrotnie zanim zadziała rewers to się toczy jałowo kilka metrów????? mam mieć serwis po 100 godz. i nie wiem na ile ich męczyć by to zlikwidować poprzez kalibracje. PROSZĘ O WASZE OPINIE Z JAZDY WASZYMI POWERKAMI.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie wiem co ten ciągnik liczy, ale na pewno nie można tego nazwać motogodziną... no chyba że zetor opracował nowa definicję <_< Odnośnie spalania, to na początku ciągnik może więcej spalać niż w trakcie późniejszej eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

ja ma power 105 i też tak mam szarpie mi przy zmianie kierunku jazdy na rewersie z przodu w tył a, jak przełączam z tyłu na przód to odbywa sie to w miare płynnie , mysle że to kwestia regulacji którą zrobi ci serwisant na przeglądzie ja będe miał pierwszy przegląd we wtorek 05.10.10 mam 98mth

 

dziś przy orce zapaliła mi sie kontrolka czerwona ( usterki w hydrostatycznym układzie kierowniczym ) na początku migała a pózniej sie paliła non stop przez jakieś 0.5 mth a później znowu raz sie paliła a raz nie , sprawdziłem poziom oleju w hydros.układzie kierow. - jest w normie ... wie ktos a moze miał ktos coś takiego w swoim ciągniku ... proszę o porady lub wskazania . pozdr.

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szulc    0

u mnie w proximie plus jak zapalała mi sie kontrolka(usterka w hydrostatycznym układzie kierowniczym) sprawdziłem olej i ewentualne wycieki wszystko było ok,zadzwoniłem do serwisu powiedzieli że to wina czujnika i że wymienią go na przeglądzie.Po wymianie czujnika kontrolka już się nie zapala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

tak też to miałem z kontrolką, paliła się ciągle ale później zgasła i teraz czasem się zapali na chwile. też może będę miał we frotek przegląd to będę ich męczył z tym szarpaniem bo to wkur..... i podwórek zryty. kolego snopek napisz ile cię będzie kosztował przegląd.pozdro


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

czy opłaca się kupować powerke skoro mówicie, że są usterki?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

im później kupisz tym więcej wad zostanie wyeliminowanych. Zasada jest taka: nie kupujemy rynkowych nowośći, bo ZAWSZE będą miały choroby wieku dziecięcego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to jak my nie kupimy to kto? wiadomo o co chodzi, ale jak każdy sobie to weźmie do serca to w ogóle sprzedaż nie ruszy i wady modelu nie będą wiadome :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

ta... tylko oni trochę się póżno obejrzeli z tymi rewersami. john deere to już dość długo mają rewers elektro-hydrauliczne.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

1500 zł? Ja za swój zapłaciłem 750. Co Ci robili? U mnie wymiana oleju, filtra, filtr paliwa, olej w kołach, w przedniej przekładni. Za co 1500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

dokładnie nie pamiętam ( tą kartkę na której było napisane co i za ile wymienili wzieli serwisanci ) mianowicie wymieniony został : filtr oleju, paliwa , olej w silniku , olej w przednim moście , dokręcanie kół , smarowanie wszystkich punktów w ciągniku i ładowaczu + 250zł za dojazd + 360zł za olej hydr. koszt całkowity 1496zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

to ładnie zdarli z Ciebie. Ja zapłaciłem mniej bo byłem u nich w serwisie (mam blisko-25km), na starcie powiedziałem, że koła sam dokręciłem i sam też przesmarowałem ciągnik i tura więc to mi odeszło. Dodatkowo do Ciebie miałem wymieniany olej w przednich kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

dokładnie nie pamiętam ( tą kartkę na której było napisane co i za ile wymienili wzieli serwisanci ) mianowicie wymieniony został : filtr oleju, paliwa , olej w silniku , olej w przednim moście , dokręcanie kół , smarowanie wszystkich punktów w ciągniku i ładowaczu + 250zł za dojazd + 360zł za olej hydr. koszt całkowity 1496zł

 

To jak daleko masz do dealera ze az 250zl skasowali?? :blink:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

ja jak kupowałem to powiedzieli że nieważna odległość od klienta i teraz ma kosztować 1100 zł a miał coś mniej przy kupnie. ja najchętniej chciałbym by mi poszerzyli rozstaw kół ale chyba policzą za to trochę, więc sam poszerzę. a jeszcze na jakim poziome na miarce macie olej w skrzyni, ja na najniższym.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Po spotkaniu się mojego taty z deelerem odradzam powerki. był jeden serwisant i mówił, że rewers strasznie szarpie, są problem z elektroniką, a także trzeba ustawiać na każdej wizycie sprzęgło. więc to jest jeszcze do kitu sprzęt. jest już chyba już z półtora roku i dalej te same usterki. Mieliśmy brać powera, ale jednak plusa z lepszym wyposażeniem.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj