Polecane posty

Rado9990    4

Ok,dzięki. Ja mam złożony wniosek na proxime power 90 ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo nie jestem jeszcze na zielonej liście,ale jeżeli bym brał to na pewno bym wzioł EHR..jeszcze jak jest z Hitchronic to już wogóle bardzo przydatna rzecz i wygoda w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

A w proximie power teraz dźwignia zmiany biegów jest taka sama jak w serii forterra ? przyciski wzmacniacza są zmienione z boku,na stronie zetora tak właśnie widać na fotkach,przycisk od WOM tez jest przeniesiony ze słupka kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

słuchajcie czy w proximie 80 jest w podstawie radio i glosniki czy trzeba doplacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To zależy od dealera, producent nie dostarcza tego wyposażenia razem z ciągnikiem. Montowane jest w serwisie, jeżeli dealer nie ma humorów to dorzuci radio w gratisie, jeżeli jest pazerny to wystawi stosowny rachunek za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Wyciszenie kabiny zmieniło się coś w tych modelach z nową kabiną (przeszklony szyberdach) ? bo jeden diler mnie wkręcał chyba bo mówił że jest teraz sporo ciszej niż w tych poprzednich modelach ;) ostatnio zetory miały 78db w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

aha czyli do ceny podstawowej trzeba jeszcze doliczyć kilka tysi żeby go trochę doposarzyc, mam jeszcze pytanie jaki plug do tej proximy 80 na gleby 2,3 klasy ( ilość skib i szer)

chodzi mi o zwykly plug zagonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

jaja większe od bereta :P

otóż dziś wymieniłem sobie w Proximie 90 filtr paliwa i ten mały plastikowy filterek przed ręczną pompką, przepompowałem, zapalił, trochę podławił się ale po kilku sekundach silnik już normalnie chodził, chciałem jeszcze troche dokręcić przewody gumowe co wchodzą/wychodzą z tego filterka plastikowego, kręcę śrubokrętem obejmę az tu nagle jak mnie kopnie, normalnie iskra skacze po tym filterku. Wyłaczyłem silnik, wyłączyłem hebel i jak stukam w ten filtr to iskra skacze, normalnie boję sie podchodzić. CO to może być?? czy to jest jakieś zabezpieczenie przez złodziejami :ph34r:


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a co byscie doradzili zwykla proxime 90 czy proxime 90 plus ? duza roznica w cenie? jaki jest stosunek ceny do wyposazenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    147

@farmer_89 z tych modeli które wymieniłeś to lepszy będzie plus (ma rewers mechaniczny, 2 sekcyjny rozdzielacz zew, elektro-pneumatycznie załączany wom i to wszystko w standardzie) a różnica to jeżeli dobrze pamiętam to 7 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

elektro pneumatyczne zalaczany wom na czy to polega? bo ja nie chce zadnej elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Cześć. Nie wiem co wybrać czy Zetor Proxima 110 power czy farmtrac 7110 dt. Piszcie o cenie i innych najważniejszych szczegółach. A po za tym czy one mają półbiegi ?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110
Napisano (edytowany)

Farmer niebój się w proximie żadnej elektroniki niema.

To prosty traktor nawet cewki gaszenia nie zaprojektowali tyko trzeba ciągnąc za wajchę pomimo że zapalamy kluczykiem.

Zetor ma półbiegi 2 stopnie na każdym biegu.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    147

@farmer_89 elektro pneumatycznie załączany wom polega na tym że wciskasz przycisk który steruje elektrozaworem, który z koleji podaje powietrze na siłownik pneumatyczny który zwalnia sprzęgło wom, bardzo fajna sprawa nie musisz ciągać dźwigni sprzęgła wom tylko lekko ruszasz palcem i masz taki sam efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

aha ok a jak się taraz ma cena proximy 90 plus chodzi mi o cene u dealera a nie z allegro, może ktoś kupowal ostatnio taki ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jak mogles kupic proxime power za 138 tys? kiedy proxima 90 plus kosztuje prawie 160 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110
Napisano (edytowany)

Kupiłem.

 

Mam automatyczny zaczep górny listwę zaczepową dolną, 2 pary szybkozłączy standardowe wyposarzenie proximy power szerokie koła.

Nie mam radia, lampy błyskowej-tego nie chciałem, na klimatyzację poszkodowałem i pewnie to był błąd.

Traktor świetny a praca na nim aż nudna bo nóg od podłogi można nie odrywać. Jednak w porównaniu do zielonych maszyn to dalej maszyna prymitywna a zarazem prosta. Jednak mi wystarczy. Jedyna wada to kabina. Nowym kabinom daleko do 7211.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj