Polecane posty

robercikj100    1010

chyba 30 km/h łapie bez ful gazu bo 40 km/h to pewnie ze 2200 musi być


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

To może ja mam źle ustawiony licznik,bo przy 2200 lece 43km/h


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może wiecie jak to jest z tym filtrem DPF maja go wszystkie Proximy od modelu 90?

Czy może jest inaczej?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

moja proxima według papieru ma jechać 40,60km/h przy 2200obr B) a jak jest w rzeczywistości to nie wiem,mierzyłem raz samochodem to wychodziło 48-50km/h przy full obrotach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

Witam kolegów.

Proszę o pomoc i poradę.Mam powerke 90km z turem. Czy poradzi sobie z agregatem uprawowo-siewnym brona wirnikowa ze sprzęgiem +siewnik 2,5m. Wał lekki rurowy.Siewnik ciut więcej jak 500kg-brona nie wiem ile waży. Chodzi mi o stabilność przodka.Widziałem podobny zestaw na youtube że da radę tylko ze jest różnica bo agregat był na hydropaku.Mam obawy bo siewnik jest daleko od ciągnika-i jeszcze to zasypać pszenicą.Czy ewe. można w prosty sposób przerobić sprzęg na hydropak? W ogóle ciekawi mnie jakie najcięższe klamoty ciągacie powerkami i jak dają sobie radę? Czy nie lepiej kupić bierny 3 metrowy bo tego jest większy wybór w używkach? Zastrzegam że zetorka kupiłem dożywotnio ;) i nie chciałbym go zamęczyć w 2 lata

ps. w poblizu nikt takiego czegos nie ma abym wypróbował a do agregatu mam z 200 km-więc jazda próbna odpada

pozdrawiam wszystkich parających się rolnictwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ja mam proxę 90 plus i spokojnie daje radę z brona aktywną Niemeyer 2,5 m z pełnym wałem i siewnikiem Poznaniak.A skoro masz jeszcze tura to nie będzie żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja mam brone wirnikowa z wałem rurowym bez hdropaku i poznaniaka 2,5 metra . proxa 100 na uciągu radzi sobie bez problemu, w tamtym roku była bez obciążników z przodu i choć z trudem to dało sie takim zestawem jeździć po drogach (najgorzej było wyjeżdżać pod dużą górę na drodze) ale jak masz z przodu tura to taki zestaw spokojnie pociągnie twoj proxa nawet bez hydropaku nie powinna tracic stabilności


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dzięki robercikj100. Mam pytanko do ksys. Nie napisałeś czy masz hydropak. Jeżeli tak-to czy da się opuszczac i podnosic cały agregat na polu bez składania hydropaku? I czy pracujecie w świerzej orce i jak po tym pole wygląda.Bo wał rurowy to jednak nie packer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja w jeden dzień orze a w następny sieje. pole po mojej bronie wirnikowej wygląda super, wał rurowy także wystarcza na moje gleby, nawet myślę że z pełnym wałem to by mi za bardzo rozbijało ziemie.nie musze zasypywać bruzd po pługu wystarczy ze przejade raz tym zestawem i bruzda wyrównana, teraz to w życiu nie wróciłbym do jakiegoś agregatu uprawowego a potem osobno siewnik ( strata czasu i pieniędzy)


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mam hydropak i przy pełnym siewniku można go podnieść ale jest trudno nawrócić bo unosi przód.Jeżeli masz tura nie będzie tego problemu.Gorzej jest z opuszczaniem bo podnośnik bardzo szybko opada i potrafi zatkać leje w siewniku.Ja robię w ten sposób,że unoszę tylko trochę siewnik i jest ok.W świeżej orce idzie bez problemu.Mam cięzkie ziemie i wał pełny lepiej się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dzięki za wszystkie informacje.Prawie się zdecydowałem na ten zestaw-niestety bez packera-a sprzeg przerobie na hydropak-chyba ze znajde hydropak uzywke za nie duze pieniądze. Mi też podnosnik z cięzarem leci na dól jak kamien w wode-przez to nie wyobrazam sobie agregatu bez hydropaku. A zastosował z was ktoś dławik zmniejszający przeplyw powracającego oleju siłowników pomocniczych? Byłbym wdzięczny za kontakt na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

wejscia do zaworu są 1/2 cala?Trójnik ma nakrętkę w wyjściu do dławika-a pozostałe wyjścia w trójniku są gwintowane-dobrze zrozumiałem? Jaka jest przepustowosc w litrach na minute dławika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

zawór jest 3/8 z tą nakrętką dobrze rozumiesz,a przepustowość jeśli się nie mylę to 30 l na minutę . pokrętłem możesz regulować jak szybko olej ma powracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dzięki kubas-nie chciałem tego rozkręcać bo ciągnik mi jest codziennie potrzebny-a dławiki w grene są tylko na zamówienie .Tak na "oko" myślałem ze gwinty są półcalowe i taki myślałem zamówić-najwyzej zjechałbym redukcjami -ale dzięki ,że mnie wyprostowałeś. Te 30 l/m to nie za mało? Nie podnosi teraz wolniej? Bo niby pompa ma 50l/m ale domyslam się ze są straty.Ale i tak chyba zamówie 3/8 cala z przepływem 50l/m dla świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

tylko zamów dławiąco zwrotny, taki w którym w jedną stronę olej przepływa swobodnie a w drugą możesz dławić.Podnosi tak samo szybko ponieważ węże od tłoków większej średnicy przepływu i tak nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dzięki kubas-dużo już mi pomogłeś i wyjaśniłeś

Już mam dławik-3/8 cala.Ale diabeł tkwi w szczegółach.Trójnik połączony jest przez nypel z dławikem 3/8 z przejsciem na 1/4 cala. U mnie akurat dławik ma inny rodzaj gwintu jak nakrętka trójnika ale to ogarniam i już kupiłem odpowiedni nypel.Ale jak połączyłeś dławik z tym "krążkiem".Na zdjęciu to jest kawałek takiej złotej rurki.To jest kupne czy dorabiane?Jest to na gwint czy jakiś zacisk ,dało się wogóle kręcić tym dławikem? Bo u mnie nie ma miejsca i u ciebie za bardzo też nie widzę

Sorry ale pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Jak tam u Was nowe proximy power nie psują się ? .W mojej po 250 mg zaczął wyciekać olej

na łączeniu silnika ze skrzynią,prawdopodobnie z silnika bo jest ciemny.

Ciągnik idzie na naprawę do serwisu.Zakupiony 20-03-2012 jeszcze na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

znaczący wyciek czy tylko śladowy? i co jest przyczyną wycieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Wyciek nie taki bardzo ale krople się zbierają.Przyczyny nie znam,serwis mówi,że przeciek na uszczelniaczu,lub na zaślepkach.Klepali te zetory w tamtym roku na szybkiego,bo popyt był

i teraz są efekty.Pompka zasilająca paliwa już wymieniona ,wyłącznik elektryczny blokady

się rozleciał,pierwszy zając za bardzo zrywa i wkurzające wycie jakiegoś tam zaworu w skrzyni

gdy się olej rozgrzeje,poluzowane nakrętki na felgach i to chyba wszystko.Zobaczymy co dalej

wyskoczy po naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5320

pytanko: Mam rozrzutnik (ład.3500kg) jednoosiowy z dyszlem górnym czy mogę go podczepić do Proximy 90 za zaczep transportowy(ten górny) i swobodnie pracować ? w książce mam napisane że dopuszczalne obciążenie pionowe tego zaczepu to 2000kg.


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj