Polecane posty

Markus    27

Witam da sie cos zrobic w proximie plus zebym turem TL 220 szybciej podnosil?? nie wiem czy cos sie zaczyna dziac czy te typy tak maja ale mogly szybciej pracowac, ciagnik ma 250 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli wydajność uległa pogorszeniu na początku sprawdź połączenia na szybkozłączach bo jeżeli nie są dobrze zapięte to zmniejszają przepływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2862    0

Witam. Mam pytnko czy ma ktoś w woj lubelskim Proxime Power najlepiej 90 i mógł się nią pochwalić? Przymierzam się właśnie do kupna tego ciągnika i chciał bym posłuchać opini użytkownika który sprawdził już tą maszyne. Był bym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

mam proxime plus 110 i chce kupić agregat uprawowo siewny 3m agro-maszu na talerzach, proxa da rade z tym agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

@ENDURAK91

spokojnie da rade, podstawa to mieć dobre obciążenie na przodzie ciągnika

Ja mam Proxime 90 i bez problemów ciąga i dzwiga agregat upr.-siewny+siewnik Unii


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

Agregat mam na redlicach, możesz zobaczyć w galerii mojej a jeżdżę 3 biegiem szosowym i nie ma problemu z uciągiem, oczywiście włączony mam napęd na przód


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ten twój agregat jest lekki, a ja sie zastanawiam nad agregatem talerzowym i z wałem packer (1200 kg).

 

jaką masz skrzynie 30km/h czy 40km/h i na tym 3 biegu jaką prędkość masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

no fakt bo waży prawie 600kg, mam skrzynie standardową 30km/h a prędkości to nie wiem jaka :P

 

ale tak jak mówiłem, jeśli będziesz miał dobrze dociążony przód ciągnika to bez problemów będziesz pracował :)

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

witam ja mam taki dylemat proxa power 110 czy forterra 95 proxima stoi na placu u dilera i w dobrym wyposarzeniu porównywalna cena z forterra 95 w standardze

mam forterrę 9641 z 2008 i jestem bardzo zadowolony ale chcę kupić jeszcze jeden traktor głównie do lasu, odśnieżania, transport przyczepą leśną 7 ton i trochę do gospodarstwa i na usługi (głównie koszenie) i jeszcze jedno tylne zwolnice to trochę jak w c-360 wyglądają jak to się sprawdza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam jestem Podlasia i posiadam Proxime Pover 100 i powiem tyle Ciagnik lux pracuje z ładowaczem , w orce przy obrotach do 2000tys z szybkością 8/h

16l /ha pługami ruskimi 3 z przedpłuszkami może śmiech niektórych brać ale na pługi stare ale jare hehe ps nie polecam dilera z okolic Białegostoku!!!!!

Słaby servis itp....Śruba centralna mi sie wygieła w L z powodu wady fabrycznej 3 razy reklamowałem i d*pa...bez urazy a i wibrowała dzwignia ta w podłodze i servis wyregulował wodzik i jest oki i miałem oponę przednią przetruchlało zdzierała sie masowo bez łąski wymienili... mam już Zrobione 150 motogodzin....jak macie jakies pytania to piszcie na poczte darik1@op.pl sam pytałem sie ludzi i długo się namyślałem co kupić, jak do tura to tylko pRoxima POVEr ale koledzy nie do transportu mówię poważnie... Pozdrawiam Darik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

a co nie tak w transporcie ?? ja mam w frotce już ok 4000 godzin i też lux chodzi z turem w lesie i przy odśnieżaniu ale w transporcie to mam trochę zamałą przyczepkę i dlatego myślałem o proximie bo trochę mniejszy i zwrotniejszy pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2862    0

Darik a jak ze sprzęgłem w tym ciągniku chodzi mi głównie o szybkość ruszania czy da się go wyczuć jak się np cofie z przyczepą i czy przy ruszaniu z zestawem nie szarpie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam te górne sprzęgło jest oki ale te nożne używam do cofania a te w gałce do zmiany biegów ps jak zimny to 15 min popracuje i potem jest już oki i musi mieć odpowiednie obroty mi po 100 motogodzinach ustawili revers bo tak się robi na na I przegląd a masz proxime pover???pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2862    0

Aha czyli ogólnie sobie chwlisz? Bo słyszałem że ciężko je wyczuć i cofanie z przyczepą marnie idzie. Ja przymierzam się do kupna proximy power i interesują mnie wszystkie opinie. Jeśli masz coś ciekawego na jej temat to napisz np spalanie jakieś usterki komfort jzdy itp. Z jakich okolic jesteś? Pozdrawiam również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

mam proximę power lecz 85 , zrobione 500 godzin ; też stałem przed wyborem forterra czy proxima lecz przekonał mnie rewers, fajna sprawa kolejny ciągnik który kupię na pewno będzie miał rewers, po całym dniu pracy noga nie boli fakt jest taki że szarpie minimalnie , troszkę bardziej przy ruszaniu z ciężkim ładunkiem ale wiadome jak koła zrywają to i nożne sprzęgło szarpnie; a sprzęgło w gałce zmiany biegów to kolejne ułatwienie bieg zmienisz o wiele szybciej. Za forterra przemawia na pewno waga czyli uciąg i podnośnik ehr.

 

a co do nożnego sprzęgła w powerce to działa trochę dziwnie ale gdy wyczujesz to nie ma najmniejszego problemu

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

u mnie raczej forterra będzie w przyszłym tygodniu jadę dogadywać szczegóły ze względu na mocniejszy podnośnik i jeszce dlatego że mam już jedną forterrę i chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Posiadam Proxime Power 105 od dwóch i pół roku. Mam zrobione niecałe 800 mth. Ogólnie dobry ciągnik, spalanie 3 obrót Vogel Noot 48 na korpus z wałem cambell i crosckil 18 l/ha. Uprawa i siew 3 m agromasz agregat z siewnikiem agromasz na stópkach spalanie jakies 8 l/ha. Rewers fajna sprawa. Ale ważniejsze są wady, 1 suche sprzegło ja już jedną tarcze sprzęgłową spaliłem od tamtej pory praktycznie nie używam sprzęgła. Puszcza mi jakiś zawór jak jadę z dużym obciążeniem po nierównościach sprzęt opada (Będę to sygnalizował jak serwis przyjedzie na zmianę olei). potencjometr od powolnego opuszczania nie działa zadowalającą (mimo ustawieniu na bardzo wolne opuszczanie pług szybko opada). Duży plus tani serwis. Ogólnie jestem zadowolony pomimo tych nieudogodnień który wymieniłem. Polecam i zalecam go dobrze sprawdzić w okresie gwarancyjnym ja tego nie zrobiłem ze względu na brak sprzętu. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać chętnie podzielę się wszystkimi swoimi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1207    0

Sprostowanie.

Pisałem w poprzednim poście że jakiś zawór puszcza od podnośnika. Okazało się że to nie zawór (choć tak sygnalizowali serwisanci) tylko szaleje czujnik od regulacji siłowa, mieszana pozycyjna który umieszczony jest w miejscu połączenia śruby rzymskiej. Należy tak zaczepiać sprzęt aby śruba rzymska nie była w pionie na maks podniesionym wtedy ten czujnik szaleje i popuści sprzęt.Teraz zaczepiam ten sam pług na dolną fasolkę i na górną dziurę w ciągniku i zapominam o problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1976    0

witam serdecznie , posiadam powerke 90 km z 2010r i jak narazie sprawuję sie dobrze Nie mogę tylko przeżyć ze nie posiada EHR. Targam nim siewnik poznaniak, agregatem z wałem packera 3m łączna waga 13000kg i ak chce go opuścić na twardę podłoże to aż mnie serce boli i wydaje mi sie że kiedyś to wszystko sie rozleci. prowadzilem rozmowy z fachowcami czy nie można byłoby wstawić gdzieś dławik lecz podobno sie ma takiej opcji. nowszy model ma inną konstrukcję podnosnika i jest tam trochę lepiej natomiast mnie czeka za dwa lata wymiana siewnika. Może wy macie jakieś pomysły z tym związane- pozdrawiam

Do orki mam zagonówkę 5-36 idzie aż mruczy tylko z baku sporo ubywa .W planach myślę o obrotówce zetora junior roto 3 +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj