Polecane posty

kamyk86    4

Witam ,kupiłem niedawno kultywator UG 2.1m z jednym wałkiem i zastanawiam się czy zda to egzamin ,mam ziemię 3-5 klasy ,sąsiad miał taki sam wałek pojedynczy za 200zł więc go kupiłem .Opłaca się go przerobić na podwójny czy może jeden wystarczy ,a ten sprzedać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zakładaj drugi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja bym nie zakładał, czekam teraz na zamówiony agregat z przednim wałkiem 2,50 m a z tyłu obowiązkowo pojedyńczy wałek. Już się wyleczyłem z podwójnych wałków :) w Polsce nie opanowano technologii budowy wałków podwójnych(moim zdaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

igorass ty miałeś za blisko siebie te wałki. Ja mam z podwójnym i mi się nie zapychają.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie mierzyłem nigdy u siebie. Z 10 cm jest


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Byłoby z mojej strony sporym egoizmem, gdybym odradzał podwójny wałek tylko dlatego że przy moich ktoś zrobił partaninę i dał za mały odstęp :) Tak jak pisałem, oglądając efekty pracy przeróżnych agregatów wyprodukowanych w Polsce(rzemieślniczych ale także takich "renomowanych" firm jak UG) tak w realu jak i na YT stwierdzam, że nie spełniają one podstawowego oczekiwania jakim jest wyrównane pole.

Zostaje po nich pełno bruzdek, rowków etc. które nie tyle wpływają na jakość uprawionej gleby co na jej wygląd. Może ja jestem estetą ale bardzo mnie to denerwuje, mam kultywator 2.1 m z pojedyńczym wałkiem typu "plantator" po którym takich niespodzianek nie ma, w związku z tym zamówiłem agregat z pojedyńczym wałkiem z tyłu. Ktoś powie że można zaradzić na te rowki i bruzdki jakąś belką czy płaskownikiem równającym za wałkami - odpowiem: owszem można ale po co płacić drugie tyle za podwójny wałek skoro kupując pojedyńczy płacę połowę ceny i też mogę sobie dorobić coś do rówania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ktos juz tu wymysla swoje historie :)

jak nie masz pola wyrownanego po 2 walkach w agregacie, to albo zmien pole, albo traktorzyste, albo swoja profesje!

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie obrazam :)

 

najlepiej byloby gdybys zamiescil zdjecie owego 'nierownego' pola po agregacie, i wtedy wszyscy mielibysmy jakies podstway do wyrazania opinii oraz do dalszej dyskusji!

 

pozdr!

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Nie posiadam zdjęć z pracy swojego agregatu, a zdjęć innych użytkowników nie będę podawał - może Cię to bardzo zadziwi ale przez szacunek do nich :)

 

Ps. Wydaje mi się że decydując się na dyskusję na jakimkolwiek forum internetowym, powinniśmy być skłonni pewne rzeczy przyjąć "na słowo" chyba że ktoś pisze rzeczy bezsensowne, według mnie moja argumentacja nie wskazuje na nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jejku, jaki Ty dobry jestes :)

 

najpierw uwypuklasz problem, a teraz niechcesz pokazac co i jak...

 

to uargumentuj w czym agregat z jednym walkiem jest lepszy od agregatu z 2 walkami ??


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Otóż właśnie w poście #9 starałem się wykazać że z mojego punktu widzenia i z punktu widzenia uprawianej przeze mnie gleby absolutnie w niczym nie jest lepszy-obydwa zrobią to samo.

 

PS. Zwroty w stylu "jejku jaki ty dobry jesteś" to nic innego jak argumentum ad personam :)

Na pewno wiesz co znaczy ten termin, ale na wszelki wypadek gdyby umknęło z głowy: Argumentum ad personam â Wikipedia, wolna encyklopedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

i nawet znasz troche wyrazów w innym języku....

 

imponujesz :)

 

ironia, obrażanie, spam +10%

Edytowano przez andrzej2110

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Nie wydaje mi sie aby ten post wnosił coś do tematu, ale dziękuję za komplement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

najpierw napisz ile masz lat, jakie masz wyksztalcenie, w jakim kierunku, gdzie konczyles, jaka pisales magisterke, u kogo, jaka wiedze posiadasz z tej dziedziny o ktora tak nieudolnie sie klocisz, a dopiero pozniej mozemy pogadac chlopaku.

 

masz racje ucz sie, nigdy nie jest na nią za pozno :)

 

próba wywołania kłótni +10%

7 dni za 40 %

Edytowano przez andrzej2110

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Mój profil jest otwarty dla zwiedzających a Ty zdaje się już na nim byłeś więc po co te pytania?

Mam 22 lata więc jeszcze mam czas na magisterkę, chyba że Ty już w wieku 23 ją zdobyłeś :)

Po co nerwy, tak jak nie każdy musi znać łacinę i łacińskie terminy tak ja nie twierdzę że znam się na uprawie gleby, a Ty gdyby nie zżarły Cię kompleksy mógłbyś mi w merytoryczny sposób zaprezentować swoje zdanie i obserwacje. Cóż szkoda ...

 

Ps. Andrzeju - wzorowy z Ciebie moderator :) ale jednak żałuję że nie dokończę rozmowy z tym fascynującym użytkownikiem :)

 

za tydzień wróci :) andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czesc!

tęskniłeś za mną? :*

 

tak w wieku JUZ 24 lat od paru dni, jestem magistrem od paru miesięcy...

pozrd


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Igorass zaskoczę cie. On ci odpowie dopiero za miesiąc :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na serio. Ale już starczy tego OT...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie chce z jednej strony odkopywac starego tematu , ale z drugiej strony jeśli ktoś o nim jeszcze pamięta to chciałbym spytac dlaczego uważacie ze wałek pojedynczy jest lepszy od podwójnego ???

Moim zdaniem to absurd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj