Skocz do zawartości
Ferdek07

Zachodnia belarka do 25 tyś?

Polecane posty

qazi    57

a dlaczego Krone każdą jaką kupisz to łańcuchy- drogie koszty utrzymania średnie zbicie beli class-walce małe zbicie beli dużo łożysk itp. bierz pasówkę

no nie powiedziałbym że zbicie beli jest w walcówkach małe więc nie pisz głupot bo jest na pewno lepsze zbicie jak w łańcuchowycha co do podbieraka to my mamy go bez tej blachy i jest tylko niedobrze zbierać trawę siano które ma może nie więcej jak z 10cm długościa myślałeś o takiej prasie, http://allegro.pl/item800473100_prasa_welger_rp_200_multi_cut_nie_claas_vicon.html rotor noże załączane hydraulicznie

Ferdek07    62

jak przeglądam te wszystkie ogłoszenia to odnoszę wrażenie że te wszytkie prasy nie ważne czy dobrze czy słabo wyposażone kosztują podobnie,a jak myślicie szukać zaraz po nowym roku czy na wiosnę bardzo się ceny podniosą?

qazi    57

mogą się podnieść ale chyba nie znacznie, mimo zbliżającego się sezonu i wypłaty dopłat to rynek jest już tak nasycony a ofert sprzedaży jest tak dużo że ceny raczej nie pójdą znacząco do góry(ale to tylko moje zdanie)

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

Acha, a lepiej szukać po komisach to co na placu czy coś zamówić żeby to czy tamto ktoś przywiózł?

Ferdek07    62

A jak myślicie czy lepszą inwestycją było by wziąść 15 tysi krechy i kupić coś nowego np. metalfach, albo teraz w promcji są prasy pronara z 500 (licencja krone) czy tą nową famarolke łańcuhową?

qazi    57

za 40 tys to już jest w czym wybierać z zachodnich używek, za taką kasę można znaleźć już naprawdę dobrą prasę nawet pow 2000R

Ferdek07    62

Nie zrozumiałeś mnie @Quazi za 40 tyś chce polską nową bo tylko na fabrycznie nową dostanę tani kredyt :)

qazi    57

zrozumiałem Cię że chcesz polską nową tylko nie wiedziałem jaki masz kredyt na myśli, a jaki to ma być kredyt? jakie warunki? jakie oprocentowanie?? prowizje itd

Ferdek07    62

Coś temat przygasa, a ja mam swoje 3 typy tzn jd 550 krone kr 125 oraz claas 46 Panowie na co najlepiej postawić, mam troche chęci na claasa że niby taki zdrowy i łożysk nie trzeba tykać a jak nie to krone a na końcu jd ale i korne są zmiennokomorowe trudno wybrać no i nie rozumiem najbardziej jednej sprawu w tych całych prasach skąd i z jakiej racji jakaś stara wyciuchana sipma z wąskim podbierakiem ceni się wyżej niż prasy zachodie wyżej wymienione?

qazi    57

bo do sipmy części kupisz na każdym rogu i są o niebo tańsze jak do zachodnich, przynajmniej niektórzy tak twierdzą

qazi    57

łańcuchy łożyska i inne normalia możesz takie same kupować

qazi    57

patrząc po swojej to obstawił bym claasa, ale pozostałe też nie będą złe ale nie miałem ich u siebie na polu więc nic ci o nich nie powiem

mirasek    7

Ferdek, chcesz robić sianokiszonkę czy tylko siano i słomę? Jaką moc ma Twoje Lambo?

tomi382    98

dobra ale łańcuchy to normalia chyba nie i takie same do sipmy co i do krone założe?

O ile wiem to łańcuchów tych samych nie założysz. Zagraniczne mają wymiary calowe

pablo721    0

Witam wszystkich na forum jestem nowy i chciałbym sie podłączyć do tego tematu. Potrzebuję kupić prasę uzywaną wyłącznie do słomy, stałokomorowa na siatkę za ok30tyś. miała by ona chodzić przy Belarusie 82. Interesują mnie tylko zachodnie ,gdyż musi ona dac radę sprasować 200ha B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.