Ferdek07

Zachodnia belarka do 25 tyś?

Polecane posty

Ferdek07    75

Sorki, jest dużo tematów może podobnie zatytuowanych ale każdy o czymś innym, a mnie interesuje co teraz się sprzedaje, co warto sprowadzić czy kupić na miejscu, jakie modele są popularne wsród pras zwijających itd, na allegro jest multum zielonych krone w tamtym sezonie tak nie było i ceny około 25 tysi, co jeszcze warto oblukać, czy używana z rotorem prasa nie jest za duża na 80km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Ja proponuję new holland 640,644 ja mam 5950 kupiłem 5lat temu a cena nie spada (gdybym ją teraz sprzedał zarobił bym na niej z 5tys.) sorki za zmianę tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

A jaka prasa Cię interesuje zmienno czy stałokomorowa?? Czego będziesz w większości prasował? Z zachodnich to polecam John Deere zmiennokomorową bardzo solidna firma :) a za 25 tyś kupisz na pewno w dobrym stanie z siatką. Co do NH to są drogie części zamienne

 

80 km nie wystarczy na rotor z nożami min 100 koników

Edytowano przez lukasz20

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ma być do siana i słomy, jakoś do zmiennokomorowych nie mam zdania, bo nie miałem nigdy do czynienia i ta opinia że są łatwopalne troche odstrasza ojca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

To wiesz co proponuję Ci się wybrać do kogoś kto ma zmienną komorę w okolicy i przyjrzeć się jak pracuje i jak wyglądają bele :) gwarantuję zmienisz zdanie. Co do łatwopalności to można między bajki włożyć nie wiem jak długo musiałaby guma trzeć o słomę żeby się zapaliło :) a łożyska masz jak w każdej innej strałokomorowej prasie w sumie to też tak dużo ich moja JD 550 nie ma. Codzienna konserwacja smarowanie i nie ma mowy żeby się zapaliło


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a podobno tych JD się nie smaruje? to po czym poznać taką pasówkę że nadaje się jeszcze do użytku czy nie? a nie mam u kogo podejrzeć za bardzo, jak to jest z tymi komputerami, bo wiele pras w tym przedziale cenowym ma albo nie ma komputera, warto wziąsć z komputerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja na Twoim miejscu szukał brałbym KRONE, za tą cenę kupisz w naprawdę dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

krone najbardziej mnie interesuje, ale to już z zielonych szukać nie>? czym się różni kr 125 od kr 130?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

Widzę ktoś Ci ładnych bajek naopowiadał :) oczywiście że się smaruje są takie elementy że codziennie a niektóre co kilkadziesiąt godzin ale to w instrukcji obsługi jest tabela. Do 25 koła kupisz JD 550 w dobrym stanie i z siatką a te modele nie mają komputerów tylko sterownik którym nic nie regulujesz(jedynie możesz włączyć tzw "miękki rdzeń" jeśli prasa ma tą funkcję)ma on na celu informowanie o tym jak się formuje bela czy równo czy się dopełnia komora sygnalizuje załączenie owijania i jest czerwona kontrolka zapalająca się podczas awarii.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ja w zeszłym roku też zastanawiałem się nad wyborem prasy. Podobała mi sie JD 550. Szukałem , szukałem i kupiłem New Hollanda model 650. Padło na NH ze względu na wyposażenie. Szeroki podbierak , 2x sznurek (nie używany) i siatka , sterowanie z kabiny komputerkiem. Powiem szczerze , że początki były ciężkie (problem z mechanizmem podawania siatki i czujnikiem wielkości bali) , ale trochę cierpliwości + WD-40 + miernik elektryczny i odrobina pojęcia o elektryce i działa. Wyrobiłem tą prasą 4 sztuki 3-kilometrowej siatki i jest ok. Jeden Pan z serwisu NH opowiedział mi o tych prasach i utwierdził mnie w wyborze , stwierdził , że gdy te prasy stoją u handlarzy na zachodzie pod chmura to potem mogą się dziać jakieś problemy z kabelkami ale to pikuś i da się zrobić. Jak ktoś ma pytania to polecam się.

 

Aha, pokażcie mi JD z takim wyposażeniem za 22 k zł.

 

Pozdrawiam


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Widzę ktoś Ci ładnych bajek naopowiadał :) oczywiście że się smaruje są takie elementy że codziennie a niektóre co kilkadziesiąt godzin ale to w instrukcji obsługi jest tabela. Do 25 koła kupisz JD 550 w dobrym stanie i z siatką a te modele nie mają komputerów tylko sterownik którym nic nie regulujesz(jedynie możesz włączyć tzw "miękki rdzeń" jeśli prasa ma tą funkcję)ma on na celu informowanie o tym jak się formuje bela czy równo czy się dopełnia komora sygnalizuje załączenie owijania i jest czerwona kontrolka zapalająca się podczas awarii.

 

Co ty pie... gdzie w JD 550 masz smarowniki ??? I sam nie opowiadaj bajek, bo jak się wpienie to zaraz wepchnę prase gdzieś do światła, porobię ci foty wszystkich łożysk. Caluśkie szczęście mam ją w tej chwili z Renówką. :)

 

EDIT : A odnośnie wyposarzenia, to zdarzają się JD w tych pieniądzach z takim wyposarzeniem, ale kupująć prasę, sam nie ukrywam chciałbym sprawdzić NH, najprawdopodobniej BR740 ale to dłuuuuga droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Niudizajn masz wąski podbierak w tym NH? - to nie problem? Z którego roku jest Twój NH? jakie jeszcze modele tych pras były? czy łożyska są znormalizowane>? Aż tak dużo tam elektryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

@endrju00711 fakt może wcześniej źle napisałem o tych łożyskach ale nie gadaj że nie masz miejsc do smarowania i kalamitek :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

O flaszkę ???:)

 

EDIT : Aby nie było procenta , to osbiście NH ma szeroki podbierak w praktycznie każdej prasie, za co go cenię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Czy dużo elektryki? W porównaniu z JD to na pewno. Jest tak:

>czujnik otwarcia komory prasowania

> czujnik wielkości bali

>czujnik położenia mechanizmu podawania siatki

>czujnik położenia mechanizmu podawania sznurka

>czujnik odwijania się siatki

>puszka z przekaźnikami do napędu sznurka i siatki

o oświetleniu nie wspomnę.

 

Tylko trzeba trochę pojeździć bo dużo złomu jest sprowadzonego (sam osobiście widziałem NH 640 lekko przypaloną i prawie skutecznie zamaskowana).

Edytowano przez niudizajn

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

Ale zależy do jakich modeli JD to porównujesz :) np 550 ma mniej a 590 wcale nie koniecznie


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jaki model JD jest względnie najprostszy? Czy rocznik ma duże znaczenie?

Krone KR też ma tyle elektryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie ma co się podniecać elektryką, jak ktoś by miał troche wiedzy o elektryce i elektronice, oraz z kilka tysięcy złotych na stole, to z takiego JD 550 można by było zrobić sprzęt na miare XXII wieku :) Ale teraz pytanie " Po co ??? ". Czy zwiększy mi się wydajnośc ??? ( NIE !!! ) Czy jak będę chciał ja sprzedać kupiec doceni mój wkład i dołoży mi te pare tyś ( NIE - bo stwierdzi, że każdy wynalazek to więcej złomu do psucia ) Czy będzie mi się lepiej praowało ( Może troche, ale to co mam w tej chwili spokojnie starcza, aby pracować wydajnie )

Reasumując elektronika - dobra zabawka, ale czy potrzebna ??? :) ( Oczewiście nie mam na myśli nowych pras )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ale zależy do jakich modeli JD to porównujesz :) np 550 ma mniej a 590 wcale nie koniecznie

 

Pewnie że 550 bo na 590 to potrzeba trochę więcej waluty

 

@endrju007 gdyby elektronika nie była potrzebna to by jej nie montowali ani w nowych ani w starych. Wiem , że masz JD 550 i dobrze bo nie ważne jaka prasa robiła bele - ważne , że nie trzeba ich ręcznie ładować , ale poprostu ja wybrałem NH ponieważ uważam że wynalazki mają mi służyć. I nie podniecam się tą elektroniką bo jest ona dla mojego dobra i dla dobra prasy.

Edytowano przez niudizajn

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

Elektronika dobra rzecz fakt ale do czasu dopóki się nie zacznie pierniczyć. Wyznaję taką zasadę im mniej bajerów tym mniej awaryjny sprzęt. Wiadomo może komfort pracy jest słabszy ale mniej czasu i kasy idzie na naprawy :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Elektronika dobra rzecz fakt ale do czasu dopóki się nie zacznie pierniczyć. Wyznaję taką zasadę im mniej bajerów tym mniej awaryjny sprzęt. Wiadomo może komfort pracy jest słabszy ale mniej czasu i kasy idzie na naprawy :)

 

 

Jest dokładnie na odwrót. Czasu masz więcej bo jeśli zadziała czujnik i nie dojdzie do awarii to nie naprawiasz i nie wydajesz kasy na części. Najważniejszy meges to utrzymać wszystko w dobrym stanie. A jeśli chodzi o sam czujnik np. od domknięcia komory to nie wiem czy mu się przyglądaliście ale jeśli nie dostanie jakiegoś ciosa mechanicznie to jest naprawdę bardzo trwały - żeby nie powiedzieć niezniszczalny.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    701

Ale mi bardziej chodzi o podzespoły sterowane eletroniką. Co do czujników to masz racje i się z Tobą zgadzam :) Ale weźmy na przykładzie JD 550 ma owijanie sznurkiem i siatką hydrauliczne a 590 eletryką i raczej hydraulika będzie mniej zawodna i nie będzie zwiększać ryzyka zapalenia się pyłu którego w warunkach pracy nie brakuje.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To jaki model JD jest względnie najprostszy? Czy rocznik ma duże znaczenie?

Krone KR też ma tyle elektryki?

Modele KR nie mają elektroniki i są to prasy stałokomorowe. Bardzo dobrze- na przepustowość nie narzekam i jest o wiele większa niż sipma. Przemyślane rozwiązania, jeden wałek na spodzie, jedziesz prasujesz i z kieszeni nie ubywa :) Można śmiało prasować ciągnikiem bez instalacji elektrycznej czego nie powiem o JD. I fani JD darujcie sobie linczowanie osób które chwalą inne marki KAŻDY MA SWOJE ZDANIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj