rad10

JD 6430 czy NH 6020 Plus

Polecane posty

rad10    0

Witam!!

Tak jak w temacie prosze uzytkownikow i nietylko o opinie na temat tych dwoch modeli ktory wybrac model JD 6430 czy NH 6020 Plus

oba maja byc z amortyzowana osia niema duzej roznicy w cenie mniedzy JD a NH ktory leppiej wypada ze spalaniem w ciezkich pracach (plug 4 obrotowy zestaw siewny) i lekkich (transport z przyczepa prasa)czy warto doplacac do JD.

Z gory dziekuje za wszsytkie podpowiedzi informacje o tych ciagnikach.

 

Pozdrawiam!!!

 

gg1403538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ale nie ma New Hollanda 6220 tylko T6020 :) ja jestem, pasjonatą NH więc nawet bym się nie zastanawiał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

kolego pomiedzy byciem pasjonata a szczegolami technicznymi przemawiajacymi za zakupem jest duzo roznica

a nie przyjmowanie innej marki pod uwage jest bardzo duzym bledem ktory naprawde w przyszlosci moze duzo kosztowac.

 

a jesli chodzi o wybor to za NH:

oddzielna hydraulika, mozliwosc zamontowania sterowania na uwrociach,

 

co do JD, pewnie jest to wersja classic wiec wyposazenia za duzego w niej miec nie bedziesz;/ ale wydaje mi sie ze JD dłuzej Ci posluzy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

JD wersia Comfort amortyzowna oś skrzynia 24x24, 3 pary wyjsc hydraulicznych obciazniki,haki,lacznik gorny zaczepy mniej wiecej wszsytko co jest potrzebne do pracy.Zastanawiam sie czy jest roznica w spalaniu mniedzu JD a NH.

NH 6020 ma osobny obieg hydrauliki olej nie laczy sie ze skrzynia?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tak ale tylko w wersji plus i elite, wersja delta nie ma tego.

 

powiedz jeszcze jaka jest roznica w cenie:p


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

JD 6430 cena 56500 euro w promocyjnym kursie 3.7zl a NH 6020 Plus cena 195000zl jak myslicie dobra cena czy mozna gdzies dostac taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

cena wszedzie bedzie podobna, za cene jelenia masz nh w wersji elite albo case 110 multicontroller

 

szczerze to nie wiem co bym wybral


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

@statek moja opinia jest moją opinią i nie ja kupuje ciągnik więc co mnie to obchodzi...

a tak w ogóle to na jakiej podstawie sądzisz że JD będzie dłużej chodził od NH nie rozumie tego przypuszczenia;) i w ogóle między NH a JD nie ma przepaści jak to niektórzy twierdzą są różnice które wynikają z wyposażenia ale i cena jest niższa jeśli w obu ciągnikach będziesz miał podobne wyposażenie to i cena będzie bardzo podobna;)

@rad10 mógłbyś podać w jakim wyposażeniu jest NH bo tak to się nie da doradzić trzeba wiedzieć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie chce zaczynac nowej dyskusji miedzy jakoscia marek gdyż to akurat weryfikuje rynek, bylo mnóstwo takich tematów i wierz mi ale JD wypadal lepiej od NH, i nie wydaje mi sie aby wypowiedz typu "jestem pasjonata i wybiore NH" była uzasadnieniem, ja mam MF i nie wybiore go jako nastepny ciągnik gdyż szukam wyższej pólki i dlatego zainteresowanie swoje sklaniam bardziej ku JD a nie NH.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

to ty chyba nie wiesz co jest teraz nowego w MF bo w cale nie są gorsze od JD który według mnie jest przereklamowany :) i nie myśl sobie że w JD nie musisz więcej płacić za wyższe wyposażenie nie ma nic za darmo... a co do NH to sądzę ze wolisz JD wiesz o nim więcej bo ci się podobają ale to twój wybór i nikt ci nie broni tego twoja sprawa ale pewnie nawet nie bardzo wiesz co jest w NH a się wypowiadasz...

co do czynników wpływających na wybór ciągnika ważne jest jak daleko masz dealera bo chyba bez sensu jest jeździć gdzieś bardzo daleko a ciągnik w sumie podobny jeden do drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad10    0

NH roznica jedynie skrzynia 16x16 ,4 pary wyjsc hydraulicznych reszta wyposazenia taka sama jak JD tez amortyzowana oś i cala reszta co pislaem w JD. W NH mam fotel z podlokietnikiem w JD tego niema bralem tez pod uwage MF 5560 ale wyjdzie drozej jak JD.

statek co z twoim MF nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no to ciągnik praktycznie identyczny nawet ma podłokietnik co jest dużym plusem jeżeli chodzi o wygodę dodatkową parę wyjść hydrauliki jest nieco tańszy więc nie rozumiem w czym NH jest gorszy??? tym bardziej wybrałbym NH! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

tu nie chodzi co w nim nie tak:)

po prostu jest idealny do ladowacza, do innych prac chce Fendta 412 lub JD 6430. Sa bardziej rozbudowane i maja o wiele wiecej opcji niz MF serii 54** (funkcja automatu w skrzyni i elektorhydraulicznych zlacz)a gdybym bral pod uwage serie 64** to cenowo miedzy fendtem jest 40 tys, wiec wole dolozyc i miec juz naprawde cos porzadnego.

Mf ma to co fendt ale w o wiele wyższej mocy ktora nie jest mi do niczego potrzebna. Na 100ha wystarczy 120 koni i koniec. Smiesza mnie ludzie ktorzy biora serie 7030 JD na 80 ha, a sa tacy na forum

 

nie biore pod uwage NH bo w tym przedziale mocowym jedyny model to T6020 Elite ktory ma gorsze wykonananie w srodku od Case multicontroller 110

 

chodzi wlasnie o biegi w pod lokietniku i te cała dzwignie dzieki ktorej obsluże rewers i jedno złacze hydrauliki i podnośnik, po prostu jest to wygodniej rozwiazane niz w NH a cena ta sama a nawet troche nizej

 

a gdybym mial wziasc NH z range command to musialbym wziasc juz model 6 cylidrowy ktory mocowo nie zmiesci sie we wniosku PROW

 

a jeszcze sie zapytam czy w NH jest tak ze w skrzyni 16x16 kazdy polbieg trzeba zmieniac pojedynczo? chodzi o to ze jak jestem na 4 zakresie i na 4 polbiegu to czy moge odrazu przejsc na 2 zakres 4 polbieg z ominieciem polbiegow.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

jak jest z tymi biegami to nie wiem... wiem że jak masz skrzynie 18x18 to musisz po kolei schodzić

co do podłokietnika to jeżeli dobrze zrozumiałem to właśnie NH go ma no chyba że się mylę

co do ceny to też NH ma niższą niż JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co do podlokietnika to jestem pewien ze nie ma!!! tylko power command i range command i to sa juz 6 cylindrowki

a case wlasnie ma ten podlokietnik od 110 koni, a cene ma ta sama a nawet nizsza

NH ma nizsza cene i z tym sie zgodze.

Co do samego wyboru dolozylbym jeszcze w rozwazania MF-a, oczywyscie w tym przedziale cenowym.

Jesli bedzie JD to bedzie golas, bez zadnego wyposazenia dodatkowego.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

i tu się nieco mylisz bo power command i range command mają 4 modele T6030 T6050 T6070 i T6080 a T6030 ma 115KM ale owszem są to 6 cylindrowe silniki

z tymi podłokietnikami to też mi się wydawało że wersja PLUS nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no a co ja napisalem?:) przeciez napisalem ze sa ta 6 cylindrowki

 

ani plus ani elite nie ma wiec jak dla mnie wole case pomimo tego ze dilera mam zdecydowanie blizej od NH


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Witam

Ja posiadam NH T6050 Range Command w pełnym wyposażeniu. i powiem że w NH masz napewno lepiej wyciszona kabine masz sterowanie podnośnikiem w podłokietniku (w wersji RC i PC także jazde masz w podłokietniku) NH napewno mniej pali a jest tańszy ja też przed kupnem myślałem nad JD 6530 ale w NH za mniejsze pieniądze mam lepsze wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no to przeciez o czym pisze?????

 

czytajcie ze zrozumieniem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

nie żebym się czepiał ale tak piszesz że wszyscy zrozumieli ze jesteś za JD więc na przyszłość pisz dokładnie o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Ja mam podobne pytanie jak w temacie, tyle że kwestia JD 65(6)30 lub NH T6030. Róznca w cenie przy interesującym mnie wyposażeniu jest taka, że za cenę tego JD miałbym NH wraz z nową przyczepą Metaltechu 10t. A i tak NH miałby dodatkowo amortyzowaną kabinę. Prosiłbym o podpowiedzi, czy różnica w jakości pomiędzy JD a NH jest warta tych 50tys zł? Dodatkowa kwestia jest też taka, że kiedyś przy odsprzedaży ta różnca częściowo by się zrekompensowała. To po pierwsze. Po drugie zakup NH byłby kontynuacją "współpracy" z dotychczasowym dostawcą maszyn. Ale czy warto uzależniać się tylko od jednego (żeby nie poczuł się za pewnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

jeżeli masz JD i NH w identycznym wyposażeniu to nad czym się tu zastanawiać? w dodatku tak jak piszesz masz już znajomości u dealera NH i wiesz co sie po nich spodziewać w dodatku w cenie JD kupisz nową 10 tonówkę ja bym się nie zastanawiał...

a co do zwrotu przy sprzedaży JD to owszem jak jest młody rocznik i mały przebieg to tak a jak nim zrobisz 10000mth i 15lat to z 60tys. zrobi Ci się 6tys. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Mam podobny problem.Do wyboru mam JD 6430P lub fendta 309 vario.Mozę ktoś wie jakie są ceny tych ciagników.Dostałem propozycje kupie JD 6430P z roku 2009 z 500mth za cenę 240tys. z full opcja tuz WOM tur i się zastanawiam,czy go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ciagniki ktore podales sa wogole rozbiezne jesli chodzi o moc

6430 ma maks 130 km a fendt 309 ma max 95

wszystko zalezy od tego co chcesz z nim robic, jak tylko do ladowacza to fendt ale jesli do innych robot to na pewno WOM i TUZ Ci sie przyda, a cena jest przyzwoita na tego JD

 

no i kwestia spalania

 

w przypadku gdy ciagnik zrobi 5tys godzin a fendt spali Ci 2 litry na godzine mniej niz JD to wyjdzie Ci 30tys zł oszczednosci na paliwie przy zalozeniu ze ON kosztuje 3zł netto


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj