Zaloguj się, aby obserwować  
TomekPL

Sygnalizator cofania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomekPL    3

Mam zamiar kupić sygnalizator cofania do Ursus 1614 (tak dla bajeru) :) Teraz znowu się zastanawiam jak będe mógł go zamontować , bo przecież ursus nie ma świateł cofania do których się podłącza ten sygnalizator.

 

Czekam na konstruktywne porady!


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Hmm a na co Ci taki bajer?? Nie szkoda Ci kasy? I hmm może jakoś na czujnik przy galce od zmiany biegow.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Prosty stycznik na lewej dźwigni. Nie głupi pomysł z tym sygnałem, dodatkowo można podpiąć do tego tylne światła robocze z przełącznikiem na obwód stały / załączany dźwignią / off, do wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

szczerze mówiąc, ciekawy pomysł, dużo zabawy ale czemu się trochę nie pobawić

jakiś włącznik kontaktowy przy gałce zmiany i już, idąc dalej to możesz np kupić na allegro taką żarówkę z sygnałem i zrobić sobie światło cofania z sygnałem :)


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

15 złotych nie wielki majątek. Coś będe kombinował, ostatecznie zrobię go na włącznik na desce rozdzielczej.


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy bajer może kiedyś się przyda :) co prawda czasem się zapomina o wstecznym xD ja np. zapominam czasami że jest zaciągnięty ręczny a w ursus 4514 nie ma żadnej kontrolki ostrzegawczej :)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież ręczny w tych ciągnikach masz przy dźwigni od biegów. Jak można nie zauważyć ręcznego??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w 3512 tak, ale nie w 4514 :) u mnie w 4512 od razu czuje, ze jest na ręcznym...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

czujnik przy dźwigni, potem grene.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ta lampa to tandeta, wiem bo do ferdka zakładałem , jako światło cofania, lepiej jakiś halogen za 30pln;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

no tylko czy halogen to nie za mocny, bo np hipotetycznie załóżmy że jedziesz powiedzmy na imprezę parkujesz w mieście przy ruchliwej ulicy, potem chcesz wyjechać, no i musisz cofnąć i bach z halogenu wszystkim innym po oczach :)

 

a tak serio to jako światło cofania to ta mniejsza no może nie jest idealna, ale chyba lepsza od halogenu, halogeny to jednak jako robocze się używa, po co od razu podpalać świat jak on się tylko chce cofnąć, ja bym dał taką mniejszą- skoro ta z grene to badziew to lepiej nie, ale podobna by załatwiła sprawę (btw miałem taką lampkę w maluchu i dawała radę :) )


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

Raczej z halogenem nie będę sobie komplikował sprawy. Poza tym mam 2 standardowe (tylne) ,które zawsze mogę włączyć.


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

@wildbream Tak masz rację , wystarczy taka na popularną żarówkę 21w, tylko aby miała jakiś sensowny odblask. Ja muszę jakiś włącznik przy lewarku założyć , bo nie chce mi się po desce rozdzielczej szukać w nocy odpowiedniego włącznika. :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

W ciągniku najlepiej, kiedy działało by to tylko wtedy, kiedy mamy zapalone światła postojowe i poprzez włączenie wstecznego zapalał by się halogen tylni, ale częste prace np. z ładowaczem powodowały by częste zapalanie i gaszenie się lampy co w konsekwencji spowodowało by szybsze zużycie się żarówki.

Moim zdaniem gra nie warta świeczki...

Ale maluszku zamiast zwykłej żarówki w lampie cofania mamy H3 - nie razi po oczach, a świeci tak, że można wjechać "na centymetry" bez zapalania światła w garażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja bym to widział tak żeby działało w pełni automatycznie:

- jak ktoś pisał działać powinno jak zapalone są światła w ciągniku,

- a na dźwigni zamontować magnes Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy a obok kontaktron Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy który by sterował przekaźnikiem i powinno zadziałać.

- oraz wyłącznik który by dezaktywował układ np pracy z ładowaczem kiedy patrzymy tylko do przodu (ale dla bezpieczeństwa nie zaszkodzi).

 

Jak coś wykombinujesz to wrzuć zdjęcia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Dlatego ja zmontuje taki prosty obwód:

Potrzebny prosty przełącznik taki jak od kierunków od syrenki i jakiś włącznik świateł wstecznych od samochodu, a zapomniałem o przekaźniku. Mam dzięki temu 3 tryby pracy:

-lampa wyłączona

-lampa włączona na stałe

-lampę uruchamia włącznik przy lewarku.

post-8148-125788404393_thumb.jpg

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

Ja bym to widział tak żeby działało w pełni automatycznie:

- jak ktoś pisał działać powinno jak zapalone są światła w ciągniku,

- a na dźwigni zamontować magnes Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy a obok kontaktron Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy który by sterował przekaźnikiem i powinno zadziałać.

- oraz wyłącznik który by dezaktywował układ np pracy z ładowaczem kiedy patrzymy tylko do przodu (ale dla bezpieczeństwa nie zaszkodzi).

 

Jak coś wykombinujesz to wrzuć zdjęcia.

 

Dzięki kolego świetny pomysł a do tego od razu instrukcja! Na dniach dostane ten sygnalizator , i będę działał!


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no ok ale problem w tym jak to zamontować przy lewraku zmiany biegów np w urusach 330-5714 itp. ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj