Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Case JX 80 czy Farmer 8244c2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan2130    17

Witam panowie no byłem dzis u delera john deere i tak wcale ruzowo niejest jak piszecie po piersze przelicnik euro z dopłata jest tylko dla seri 6000 po drugiee jelonek 5080M w wersji z mehanicznym rewersem opny 420 tył przod 320(jak nie pomyliłem) obciazniki na przod radio bez ehr 36tys euro netto na dzien dzisiejsz 36euro razy 4.2 to wyjdze 130tys netto co mi sie wtym modelu podobało to silnik 4,5 litra turbem doładowany.A co do bielarusa 87tys zł brutto Pronar 98tys zł brutto farmer z silnikem dj 76 konny 116tys zł brutto


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-aż dziwne-chyba jutro aż przedzwonię-wiem tylko że parę miesięcy temu ok.180 brutto kosztował model 5080 ale w wersji R (może nie był za bardzo wypasiony-coś a'la Advanced z serii 5020)-no ale wtedy Euro było cokolwiek droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Nikita nie mów że zakup ciągnika za jakieś 130 tyś to nie jest inwestycja. Są rejony w których trudno o zakup chodźby hektara pola a co dopiero mowa o jakichś większych latyfundiach, może te dwadzieściaparę ha mu wystarczy i niekoniecznie musi jaździć rusem czy innym wynalazkiem. Traktor kosztuje tyle ile kosztuje jego serwis, co z tego że za farmera zapłaci 100tyś jak za ewentualny serwis te trzy dychy wyda w momencie i wyjdzie że farmer droższy od JD. Każdy chce pracować wydajnie i wygodnie, nawet na 23 ha, szczerze jednak powątpiewam że można tak robić farmerem czy białoruśką. Poza tym każdy chwali to co ma, nawet jeśli to jest badziew to trudno się przyznać przed sąsiadem, ot taka polaka mentalność.

 

Kolego Bob - zastanów się proszę co piszesz - trzy dychy w moment na serwis ... ha ha ha - dobre

 

I jak ktoś już wcześniej mądrze napisał - jak można Farmera porównywać do JD - to tak jak dla przykładu opla astrę do mercedesa s klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no porównanie nie trafione, bo to tak jakby porównać Farmera z JD 8R. Co do wydania 30k na serwis, to w farmerze trzeba by sie baaaardzo postarać, nie wiem nawet jak :) zatrzeć silnik i skrzynię biegów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

@FarmerF10244C1 znajomy kupił NH TD jakieś 1,5 roku temu i też nie jest zadowolony bo psuje mu sie prawie na każdym kroku i 1/4 tego czasu stał w serwisie więc to tez nie są bezawaryjne ciągniki chociaż to NH

 

Mój wujo w tym roku kupił nowego NH 80 KM (chyba 5030, ale nie jestem pewien) i w żniwa co kilka dni widziałem serwis na podwórku - napewno nie na kawkę... Jak widać nie ma bezawaryjnych ciągników. A o jego wygodnej, wąskiej kabinie już nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Witam panowie no byłem dzis u delera john deere i tak wcale rózowo nie jest jak piszecie po piersze przelicnik euro z dopłata jest tylko dla seri 6000 po drugiee jelonek 5080M w wersji z mehanicznym rewersem opny 420 tył przod 320(jak nie pomyliłem) obciazniki na przod radio bez ehr 36tys euro netto na dzien dzisiejsz 36euro razy 4.2 to wyjdze 130tys netto co mi sie wtym modelu podobało to silnik 4,5 litra turbem doładowany.A co do bielarusa 87tys zł brutto Pronar 98tys zł brutto farmer z silnikem dj 76 konny 116tys zł brutto

czyli w cenach brutto:

158,90 tys PLN za jasia 5080M? ktoś wie ile on waży?

87 za MTZ/Belarus

98 za Pronara (ten bazujący na belarusie jak zgaduję z ceny)

116 za Farmera

 

Powiedzcie mi które z nich mają ramę (przy silniku) i oddzielny zbiornik na płyn hydrauliczny (nie tłoczą tego co mają w skrzyni)? Chodzi mi o JD 5080M i Farmera.

 

JD prawie 160tys a za 180tys mam dwa belarusy :)

A ktoś w wątku pisał że czasem lepiej dołożyć te 30tysięcy i mieć lepszy ciągnik (chodziło o dołożenie i kupienie JD) a tutaj dokładając mniej, bo tylko 20 tysięcy mam dwa nowe ciągniki za jednego JD :)

(no powiedzmy bo komfort belarusa, widoczność i te wajchy pozostawiają trochę do życzenia).

 

Teraz jest ważne pytanie - kto czego szuka bo jeśli ciągnika podstawowego to można się szarpnąć jak jest kasa na coś lepszego ale jeśli ktoś ma już wystarczająco mocy na swój areał (ja mam nawet za dużo ponoć) a chce mieć jeszcze jeden ciągnik aby szybciej pewne prace wykonać to lepiej rozejrzeć się za tańszą konkurencją bo nawet w razie awarii i tak człek sie wyrobi :)

No i nowe na gwarancji to jest nowe a nie jakaś używka z zachodu zadbana ale po 10 tys motogodzin.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Zbysiu, trzy dych można wydać albo ani złotówki, zależy na jaki egzemplarz trafisz, poza tym podałem kwotę orientacyjną a nie taką którą na pewno wydasz. Czytałem o ok czterech użytkownikach tych ciągników i każdy "pluł" sobie w brodę że je kupił, nie spodziewam sie po Tobie notabene użytkownikowi takiego ciągnika słów krytyki na jego temat. Życzę Ci bezawaryjnej i komfortowej pracy tym ciągnikiem i nie są to złośliwe słowa, naprawdę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Dzięki za życzenia i nawzajem. Obecnie mam niewiele bo ok 650 Mth i odpukać nie miałem żadnej poważnej awarii, oczywiście było na początku kilka nieznaczących i nie mających wpływu na opóźnianie prac w polu drobnostek, które zostały usunięte przez serwis (nie kosztowało mnie to nic). Nie piszę tego dlatego, że jestem jego posiadaczem tylko tak naprawdę jest. Co do komfortu oczywiście można byłoby sobie coś lepszego wymarzyć, ale pozwól, że porównam NH 82KM z serii TD nad którym się w 2006 roku zastanawiałem i uwierz mi, że po jazdach próbnych po placu lepiej wypadł Farmer. A co do kosztów utrzymania to myślę że jednak któryś z wyżej wymienianych przez kolegów marek ciągników będzie więcej kosztował niż Farmer - pamiętaj,że w JD płacisz już za samą markę. Oczywiście można wydać za naprawę nowego ciągnika (Farmera) 30 tys zł, ale to już trzeba mieć wyjątkowego pecha i napewno może to się przydarzyć również w każdej innej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Zgadza się kolego, możesz kupić Merca SLK i więcej będzie stał w serwisie niż jeździł (czytałem w gazecie motoryzacyjnej, na 50 tyś km przejechane, serwis zrobił nim 30 tyś km!!! nawet w fabryce w Niemczech nie potrafili naprawić) a kupisz Fiata i będziesz wymieniał oleje i filtry i pojeździsz. Nie ma bezawaryjnych marek, są naprawdę różne i pod względem wykonania, jakości pracy czy ceny. Ja wyznaję zasadę że stare to jest dobre wino i skrzypce a nie traktor i jestem za tym żeby kupować nowy sprzęt. Powiem tak, znajomy ma Case 140km nówka nawet nie ma 500mtg i siłowniki podnośnika "leją" olejem, ostatnio w Zetorze 11441 "poszła" głowica i zwolnice. Bądź tu mądry i wybierz markę. Prawda jest taka że człowiek dwa razy się cieszy, jak kupuje i jak sprzedaje. Jak już mówiłem i pisałem nie ważne co kupi kolega, ważne zeby mu odpowiadało i było bezawaryjne!!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

z tym fiatem to przesadzasz :)

aż tak rewelacyjnie to nie jest.

niedawno wymieniony olej w silniku+filtry, tylne bębny (pierwsza wymiana a na liczniku 95tys km) wraz z czymś tam, przednie klocki wymienione samodzielnie przy 90tys, jeden amorek na gwarancji i jeden po.

oryginalny akku zaczał robić problemy po 5 latach od zakupu (ponoć tak teraz trzymają te akumulatory), wymieniony na centrę chyba w tym lub zeszłym roku.

poza tym jedyne koszta to paliwo, opony, płyn do spryskiwaczy, ubezpieczenie i chyba nic więcej.

Oby tak dalej, a to przecież tylko fiat :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Dyskusja się niezła zrobiła.

Może lepiej za cene JD weź dwa Belarusy - jak się jeden popsuje to masz drugiego w zapasie :).

Co do farmerów to gdyby to były takie dobre maszyny to byłyby ich więcej na agrofoto, bo w przedziale mocy 60-90 koni najwięcej jest zetorów proxim i NH TD i TD5000. Ludzie jednak wolą mieć sprawdzoną markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Dobrze, że napisłeś sprawdzoną bo to nie zawsze oznacza lepszą, a znaną od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zetorów jest dużo bo wielu ufa ciągnikom które pracowały wiele lat u gospodarzy i w PGRach.

A CNH ma tani i dość dobry sprzęt i dobrych handlowców/reselerów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Pewnie że każdy chce mieć najlepszy sprzęt ale jeśli nie spróbujesz na własnej skórze innej marki to co możesz o niej wiedzieć??a Farmerów jest niedużo na AF może dlatego że to jest jedna z nowszych firm a nie tak ja Zetor już ma wiele pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Dyskusja się niezła zrobiła.

Może lepiej za cene JD weź dwa Belarusy - jak się jeden popsuje to masz drugiego w zapasie :).

Co do farmerów to gdyby to były takie dobre maszyny to byłyby ich więcej na agrofoto, bo w przedziale mocy 60-90 koni najwięcej jest zetorów proxim i NH TD i TD5000. Ludzie jednak wolą mieć sprawdzoną markę.

 

Tak a propo tych sprawdzonych marek: Czy macie jakieś problemy z New Hollandami? - Agrofoto.pl Forum

Jak widać w każdej marce są jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Wiem trochę o tym bo mamy 3 NH. Ten mały 70 koni to nic go nie boli, na 6000 mth może 3 awarie. W NH TM155 tylko rozrusznik i w klimie coś ale za to w nh tm 175 było więcej problemów tak więc widać że nawet ciągniki tych samych marek mogą mieć różny stopień niezawodności. Jeszcze mamy zetora i stare ursusy dlatego mam trochę porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Jan2130 ale ten Jelonek to chyba nie w wersji Compact? Wychodzi po prostu na to, ze trzeba kierować się komfortem i spalaniem ciągników. :) W JD masz wszystko pięknie, ładnie ułożone. Bo w Nh to te biegi mnie przerażają, a w Farmim przynajmniej 105konnym załączanie WOMu i przedniego napędu. Dla mnie najlepszy komfort w ciągniku ma John - prawa konsola jest zaje****a. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie wiec na 80% bedze case jx80 niewiem czy dobrze ale wybor pad na niego co do farmera w sobote miałem przyjemnosc po orac sobie 8244 i powiem wam ze ciagniczek radzi sobie własciciel nanic nie nazekał poza paroma wyciekami z podnosnika.


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam 128tys zł brutto szerokie opony radio obciazniki i jak zrealizuje inwestycje do knca roku klima gratis


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Wczoraj dzwoniłem do dealera i mówił mi 100tyś. netto jest klima i pneumatyka... I obrazu powiedziałem że za 115tyś. a on powiedział że pwenie się dogadamy czyli myślę za ok. 110 pójdzie . Chodzi o case jx80 a dealer z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

AsPrim moze?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj