Zaloguj się, aby obserwować  
jan2130

Case JX 80 czy Farmer 8244c2

Polecane posty

Bob    820

Nikita zgadza się że jak odejmiesz z AF dzieci i różnego rodzaju mendozy to zostanie Ci kilku ludzi na pozomie z którymi można pogadać merytorycznie na dany temat. Ja miałem okazję w Niemczech popracować kilkoma markami ciągników od MTZ po JD w różnych pracach i coś już jestem bogatszy w doświadczenia, nie mówię że mam muchy w nosie i wszystko wiem do gdyby tak był pisałbym encyklopedie a nie na AF'ie. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@jaro - ale tej ziemi o której Ci mówię nie uprawisz, żwirowni pod nią nie ma (znaczy żwiru dobrego z tego nie będzie jak trzeba na budowę). U nas starsi mają dość gospodarzenia bo większość ma problemy ze zdrowiem a młodzi mają muchy w nosie. Co do belarusa - chyba będę musiał się uśmiechnąć w okolice podlasia :)

 

@Bob - no i wiesz o co chodzi - też troche pojeździłem różnym sprzętem i patrzę na cenę przez ten pryzmat (zdobyte doświadcznie, potrzeby w gospodarstwie, cena+cena utrzymania sprzętu).

Tak więc moje poglądy wynikają z tego że gospodarstwo ma generować zysk :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może tak być bo ten jelonek będzie z INDII ;d;d;d tak tak otworzyli tam fabrykęsmile.gif Takie mam informacje ale czekam na weryfikację kolegi bOgdana smile.gif

Ja się cieszę jako sprzedawca innej marki bo firma JD straci szacunek bo będą psujki produkować. Wiem nie ładnie ale cóż takie życie.

 

Muszę Cię chyba zmartwić biggrin.gif -http://www.fwi.co.uk/Articles/2009/09/04/117552/Deere-to-show-tractors-foragers-and-more-at-Agritechnica.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5M come from Deutzland. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ceny - http://www.fwi.co.uk/assets/getAsset.aspx?ItemID=5222178

5M - Mannheim :)

To prawie tak jak Farmtrac w Mrągowie ;>


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

więc widzicie z tego cennika który dał Nikita Bennet wynika że za JD 80KM trzeba dac ponad 150 tyś a Farmer 86 KM 130tys trochę różnicy jest jak na przeciętnego polskiego rolnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Farmer, tylko czy te 6km różnicy jest warte te 20tyś??? I nie ma 150 tylko mniej, polecam stronę główną JD bo tak jak mówię mają inny przelicznik euro niższy o jakieś 50gr niewiele ale zawsze coś. Moim skromnym zdaniem to dwie różne bajki i jeśli chodzi o Farmera to można go porównać najwyżej z Belarusem czy Fotonem. Mogę też się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię chyba zmartwić biggrin.gif -http://www.fwi.co.uk/Articles/2009/09/04/117552/Deere-to-show-tractors-foragers-and-more-at-Agritechnica.htm

No nie powiem toś mnie kolego zmartwił :) ale jakoś to przeżyję :) muszę sobie chyba kupić jakiegoś jelonka i sprawdzić czy to wszystko o nim to prawda;)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tym, że w Jelonku nie trzeba się martwić o wymianę sprzędła przy 800mth na własny koszt. Nie wiem czy ktoś o tym pisał, czy nie, ale warto brać pod uwagę gwarancję, bo pod tym względem Farmer wypada blado. O trwałości pewnych elementów już nie wspominając. Za te 20k masz ciągnik z półramą i spokojną głowę na długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tia tylko wszędzie trąbią o takiej cenie - ciekaw jestem ile mi dealer krzyknie za takiego osiemdziesięciokonnego jak przyjdzie co do rozmowy o zakupie + wyliczenie utrzymania tego jelonka przez pierwsze 2000Mth od spraw wymian olejów, filtrów po ubezpieczenie jego, kredyt i inne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spróbuj wyposażyć Farmera, tak jak 5M i wtedy mów o cenie itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko że wielu z nas nie potrzebuje tego co ma JD w wyposażeniu std. sorry ale po co mi radio, klima, 32 biegi z rewersem do ciągnika który będzie chodził np cały czas w pługu (dosyć jednolite ziemie) czy bronach?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu brałbym albo JD albo NH TD. Nh w porownaniu do Case ma eh. załączanie napędu i blokady. Jest też tańszy i ma ładniejszy wygląd. :) Co do farmera to... nie radzę się pchać :) :) Farmer jest drogi jak na swoje wyposażenie, komfort oraz wykonanie. co do przeglądów w JD - czy to prawda, ze pierwszy jest po 100h ?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Nikita_Bennet w takim razie odejmij, to czego nie chcesz i kup JD. Szczerze, to trochę się dziwie, że komuś nie zależy na komforcie pracy. Skoro mamy być postępowi, to czemu mamy się cofać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

FArmer z silnikiem JD kosztuje aż 130 tys? :)

W takim razie JD 5M wychodzi ze swoim wyposażeniem taniej niż Farmer :)

Jest tutaj jeden użytkownik który tak zachwalał Farmera. Nie wspomnę na co go zmienił po 2 latach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Radio, klima to nie są potrzebne rzeczy ale skoro ktoś ich potrzebuje - proszę bardzo.

ja chcę mieć zdrowe gardło w żniwa a nie szukać antybiotyku lub leczyć się nalewką.

a co do radia - często lubię słuchać go dość głośno - nie słychać wtedy co się dookoła mnie dzieje czy to w samochodzie czy w ciągniku (samochody grosze kosztują ale ciągniki jeszcze sporo i nie chciałbym czegoś niezauważyć uszkadzając coś w ciągniku lub maszynie).

 

 

A co do tych JD - jeżeli będą w takich cenach to fajnie - sam się nad tą ofertą zastanowię, tylko jakoś w te ceny nie wierzę :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem cena tak ustalona, aby zagrozić liderom sprzedaży w tym segmencie. Także te ceny są jak najbardziej realne, poza tym dilerzy JD sami podkreślają, że 5M ma pozyskać klientów Zetora i CHN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Nikita to czym teraz pracujesz że pradio Ci przeszkadzało by,w takim jasiu/lambo jak pozamykasz dzwi to żeby ktoś krzyczał metr od ciągnika to i tak nie usłyszysz :) dlatego wiele delikatnych prac wykonuje z otwartą tylną szybą i słyszę radio i maszynę, he jak polica za mną na sygnale jechała to ojciec w domu kilometr dalej słyszał a ja w ciągniku nie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Znam takiego co nie potrzebował przedniego napędu dopóki nie spróbował, wyposażenie zależy od tego co chcesz mieć co potrzebujesz pewnie że jest wypas zbędny i za niego nie warto przepłacać ale np końcówki hakowe, pneumatyka, obciążniki z przodu, dobre siedzenie a nie katapulta jak w starym c-328, czy radio uważam z wyposażenie jak najbardziej podstawowe w końcu robota ma być przyjemnością a nie uciążliwą koniecznością poza tym cofać się do epoki konia z drewnianymi bronami nie można ale takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

@FarmerF10244C1 znajomy kupił NH TD jakieś 1,5 roku temu i też nie jest zadowolony bo psuje mu sie prawie na każdym kroku i 1/4 tego czasu stał w serwisie więc to tez nie są bezawaryjne ciągniki chociaż to NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ciągnik się psuje... nawet na placu u dealera stał TD 5040 z zepsutym silnikiem. Ale w takim NH jest lepszy komfort. Choć Farmer jest cięższy. Wie ktoś może ile waży 5M? @Bobek gdybyś teraz miał wybierać wziął być TD 5010 czy 5070m ? I Proszę nie porównujcie John Deera z Farmerem. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

z tego co widze w Twojej galeri sam jestes posiadaczem Farmera czy on naprawde jest taki zły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wybrałbym NH, jak bym chciał to mógłbym Johna wziąć, bo cynk miałem, że będą takie o ofercie. Gdyby były Jaśki z tej serii o mocy 60KM to może wtedy. W zasadzie można było wybrać SDF, ale chodziło o tani prosty ciągnik do nawozów i oprysków i innych lekkich pierdółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj