cieplym3

Rachunki za energię

Polecane posty

cieplym3    72

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość i gąszcz odpowiedzi;)

A więc- ile płacicie za energie w gospodarstwie, jakie macie urządzenia "energożercze" jak u Was z ceną za energię, aż w końcu jakie macie sposoby żeby płacić mniej[(oczywiście legalne;)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

dobry temat, ostatnio było cos około 400zł w lecie 500zł-co mam? 3 telewizory komputer masa innych pierdół (mikrofala 2 lodowki zamrażalnik itp) które nieźle ciągną do tego w lecie bojler elektryczny :P srutownik + mieszalnik do tego żarówki, patentu na oszczędzanie jeszcze nie opatentowalem ale staram sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

350-400zł, oprócz domu prądożerne: silnik gniotownika 11kW, spawarka, przecinarka, hydrofor, i parę innych silniczków, przez miesiąc trochę się nazbiera, co do oszczędności - gasić światło gdy niepotrzebne, efektywnie wykorzystywać pracę urządzeń elektr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Około 300 zł a w sezonie tj. lipiec-wrzesień około 1200zł. Oprócz domu i urządzeń typu spawarka, bojler, śrutownik w sezonie chodzi na okrągło suszarnia do suszenia tytoniu (virginia)na olej opałowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

350-400zł, oprócz domu prądożerne: silnik gniotownika 11kW, spawarka, przecinarka, hydrofor, i parę innych silniczków, przez miesiąc trochę się nazbiera, co do oszczędności - gasić światło gdy niepotrzebne, efektywnie wykorzystywać pracę urządzeń elektr :P

 

Z tym gaszeniem żarówek to wcale nie takie oczywiste :P Na własnym przykładzie przekonałem się, że opłaca się zainwestować w energooszczędne żarówki- zapalić raz, i niech się świeca cały wieczór- po rozżażeniu pobierają na prawdę mało W :D

W kwestii uzupełnienia mojego pierwszego postu, u mnie 3 bojlery, srutownik 7kW+ mieszalnik 3kW, 3 lodówki, schładzalnik(dokładnie nie wiem ile ciągnie) + reszta rzeczy niezbędnych w domu i zagrodzie. Rachunki- 300-350zł.

Co do oszczędności- sam posiadam 2 taryfowy licznik więc maksymalnie staram się wykorzystywać taryfę nocną, ostatnio zastosowałem też włącznik czasowy który załącza mi bojlery tylko na czas trwania nocnej(niby nic a oszczędność spora, sprawdziłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

na tych żarówkach energooszczędnych można zaoszczędić ale po jakimś czasie i oczywiście lepiej nie zapalać żarówek i po 30 sekundach wyłączać i tak kilka razy po się traci też oczywiście niewiele ale jak to w przypowiedzeniu grosz do grosza

U mnie rachunek za sam dom to około 300 zł na miesiąc


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

przeważnie mniej niż 1000zł za miesiąc (śrutownik, mieszalnik, wentylatory w chlewni, bojler i ...) ale w tym roku padł rekord prawie 10 000zł za 2 miesiące - winowajca to pompa w studni głębinowej jedna 11 druga 16 kW - która mnie dobija - stoi w szczerym polu zrobiłem nowe podłączenie i przez większość roku jej nie używam ale za gotowość i inne opłaty na miesiąc wychodzi przeszło 50zł.

 

Co do oszczędności to jeśli ktoś jeszcze nie ma to polecam nową lodówkę i zamrażarkę zamiast kilku starych które zżerają naprawdę dużo prądu. Dla przykładu stara bierze około 1000kW na rok i to bez większego znaczenia na jej wielkość. Nowe są 4 krotnie mniej energochłonne więc zamiast jak np w moim przypadku lodówki (20 letni mińsk czy jakoś tak ) i 3 zamrażarek (nie wiadomo ilu letnich) mam teraz 300l zamrażarkę i 250/90l lodówko zamrażarkę zużycie roczne przed zakupem to około 4000kW czyli około 2000zł (no może 1500zł bo czasami jedna zamrażarkę wyłączałem i taryfa nocna jest tańsza) teraz 500kW (klasa A++) czyli rocznie mam przeszło 1000zł oszczędności. Po niecałych 5 latach wraca mi się zakup, nie mówiąc o wygodzie samo rozmrażania czy systemowi który zapobiega oszranianiu itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Aby zaoszczędzić może wystarczy zmienić taryfę . Ja płaciłem ok 700zł (bo mam działy specjalne i potraktowali mnie jako "prywaciarza")a po zmianie taryfy 400zł(to było w 2004roku więc sporo czasu już minęło )wtedy zmieniłem taryfę C11 na C12A i automatycznie przyjechała kontrola na sprawdzenie licznika czy czasami nie oszukuję, obecnie moje rachunki sięgają kwoty 600zł


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Żarówka energooszczędna kupiona na allegro (5 zł Philips) żeby się zwróciła musi się świecić 24 h/dobę przez 2 tygodnie (jeżeli się mylę to proszę o korektę).

 

A więc tak taryfa G 12 zużycie taryfy WT=38%, NT=62% co daję cenę za kWh=0,4 zł (dzieląc wartość FV przez zużyte kilowaty) Średnie zużycie na poziomie +/- 80 kWh/doba.

 

Urządzenia domowe + hodowla trzody (młynek bijakowy, mieszalnik, wentylacja, przenośniki ślimakowe, podgrzewanie porodówki itp.) + urządzenia warsztatowe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Ja płace 600 zł posiadam 2 komputery ,lodówke, 3 telewizory,mikrofale,światło w domu i szopach, spawarka , ale jesienią ponad 2000 zł bo suszarnia suszy kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

A co chcesz pozapłacać nasze rachunki??? bo jakby co to rocznie mam kilkanaście tysięcy złotych do zapłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem ile teraz ale jakoś tak 5 czy 6 lat temu kuzyn płacił 140 tys rocznie biggrin.gif (za samo gospodarstwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

A co chcesz pozapłacać nasze rachunki??? bo jakby co to rocznie mam kilkanaście tysięcy złotych do zapłaty.

 

Jasne, że nie :D po prostu byłem/jestem ciekaw "hał macz" :)

 

Jaro- kuzyn kozak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja mam 2 liczniki, za dom mam około 170 zł. miesięcznie a za gospodarstwo 550 zł. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja płacę około 5-6 tysięcy. a chodzą w gospodarstwie;

silnik 15Kw śrutownik

silnik 11 kW drugi śrutownik

4 silniki przy paszociągach to gdzieś z 6kw

5 silników przy podawaniu zboza do śrutownika.

chyba z 10 silników przy wentylacji w chlewniach

2 mieszalniki po 2 Kw

zmijka do podawania składników do mieszalnika 2 kW

no i oczywiście zimą promienniki(lampy do grzania prosiąt)zima około 15 lamp 24h na dobę.

Jeszcze pewnie by się troszkę tego nazbierało;P


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Jestem na etapie mocnego postanowienia zmiany mojego operatora PGE i rozważam zmianę na innego dostawce. czy ktoś już to testował i jak na tym wyszedł. Mnie wychodzi miesięcznie mniej o jakieś 40% względem tego co było według moich wyliczeń a jak wam wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj