Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cineek    8

Witam, zakupiłem niedawno MF 6180, i dziś podczas pracy, jak silnik już się dobrze rozgrzał, zdawało mi się jakby sprzęgło ciągło, nie szło włączyć czasami biegu, a jak już się właczył to mimo tego że trzymałem noge na sprzęgle ciągnik ruszał pomału. Co może być przyczyną no i jak to naprawić? Chciałbym najpierw może sprzęgło podciągnąć i zobaczyć co z nim, ale jak tam się dostać? Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi, bo praca czeka na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam Kolego

 

Otóż w tym modelu sprzęgła się nie podciąga, bo jest to sprzęgło mokre wielotarczkowe pracujące w kąpieli olejowej i sterowane hydraulicznie. Myśle, że gdy się do niego już dobierzesz, to Ci oczy zbieleją i jesli nie miałes nigdy z tym do czynienia, to możesz więcej popsuć, niż naprawić. Wydaje mi się, że ginie Ci ciśnienie, być może na rozdzielaczu, może przez pompę sterującą, albo przez uszczelniacze. Przyczyn może być wiele. Wejdź na forum ppr i tam poszukaj coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Patrzyłem tam, ale tam jest tyle stron że szok :/ Jakby ktoś miał jakieś sugestie to niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Dziś sprawdziłem olej w skrzyni biegów i trochę zaniepokoiło mnie to że ma dziwny kolor. Mam wrazenie że w nim znajduje sie woda, i to może być powodem tego że po 15 minutach już ciężko biegi wchodzą. Nie wiem czy wymieć go? Da to cos? Czy będzie walnięte coś innego? Pozdrawiam.

img9170medium.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

zacznij od wymiany tego oleju jeśli niby to jest olej i filtrów i się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Olej raczej powinien być przejrzysty, a jak on się jeszcze rozgrzeje w tej skrzyni to się robi jeszcze większe dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

mój nowy olej jest tak czysty że nie widać go na miarce dokąd sięga a MF nie lubię brudów w oleju a po tym co wstawiłeś to nie wiadomo czy to olej kujawski czy jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Jeszcze jak go zlewałem to jakby się burzył(i były bąble), a olej tak raczej nie powinien się zachowywać ;/ Może żabojady gdzieś wody nalały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten olej wygląda jak jadalny, nie powinien się burzyć po zakupie używanego ciągnika zalecało by się od razu robić obsługę czyli oleje filtry nie znamy jego przeszłości handlarzowi raczej na słowo bym nie wierzył.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Zauważyłem także że na dnie wiaderka powstał taki osad jak majonez... Jutro zamawiam oleje bo to może być powodem tych problemów ze skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Nie wiem może żabojady jak go myły to nalały,albo Polaczki, tam przez ramiona być może. Jestem tego pewien, ale tak to nie ma przecieków, jedynie z tyłu przy ramionach jakby się pocił, takie krople wiszą. A może też ktoś podłaczył do jakiejś maszyny co miała syf w swoim układzie. A znajomy mi mówił że jak się oleje pomiesza w MF'ie to skrzynia i hydraulika nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Przepraszam ze post pod postem, ale wczoraj byłem u znajomego co ma MF 6290 i pokazał mi jaki miał olej, przezroczysty, zero zanieczyszczeń, nawet nie było go widać na miarce. Ale rozmawiałem z jednym mechanikiem i stwierdził że to nie jest wina oleju... Co to może być? Jakiś wysprzęglik? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Swojego mechanika sie zapytaj jak tak sie zna na wszystkim :blink: Skoro olej z wodą jest wg niego OK to pogratulować znawcy, niech dalej popilotuje Twój problem... Tak, wysprzęglnik... w sprzęgle elektro-hydraulicznym... może płynu dolej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

takiego oleju nie mam nawet w 360 weż to spuść czym prędzej bo sobie cały ciagnik rozwalisz bo moze to być coś z jakaś domieszką bioestra(kiedyś takie coś kupiłem to 1014 miałem do naprawy wom rozdzielacz na podnośniku i do dzisiaj skorupa została środku skrzyni .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj