Nikita_Bennet

TUR a hydraulika ciągnika

Polecane posty

kris14    267

Jaki ładowacz?

Tzn ilu sekcyjny?

Rozwiązanie I- kupić rozdzielacz, który będzie obsługiwał ładowacz [1-3sekcje] oraz hydraulikę zewnętrzną [1 lub 2 sekcje, zależnie od potrzeb] czyli w najbogatszej wersji trzeba będzie gdzieś upchnąć rozdzielacz 5 sekcyjny np. taki

 

Można też zastosować rozdzielacz na linki i dociągnięcie dźwigienek sterowniczych w różne miejsca [np. do TUR'a na prawy błotnik, a hydraulikę zewnętrzną obok siedzenia, niżej] ale jest to delikatnie mówiąc nieco droższe, ponieważ sam rozdzielacz jest droższy, do tego trzeba kupić dźwigienki i linki

Rozdzielacz 5 sekcyjny na linki

Dźwigienki

Linki

 

Ostatecznie można zamontować 2 różne rozdzielacze i przełączać strumień oleju między nimi za pomocą elektrozaworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś myślałam nad trójsekcyjnym, ale sądzę, że do tego ciągnika nie warto. ostatecznej decyzji jeszcze jednak nie podjęłam, dzięki za pomoc:)aha, czy montaż takiego rozdzielacza przysporzyć może wiele problemów srednich umiejętności mechanikowi? dużo z tym problemów?

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480
srednich umiejętności mechanikowi

Ładnie powiedziane :D

Zależy jaki to rozdzielacz przede wszystkim ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jaki ma być ten rozdzielacz? u nikogo tego nie widziałam :lol: . tur najprostszy, 1 sekcja


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Rozdzielacz podłącza się pod szybkozłącza z tyłu ciągnika, musi zgadzać się kierunek przepływu oleju, a następnie z rozdzielacza wężami leci się do odbiorników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zaczynam rozumieć, ale teraz kolejne moje idiotyczne pytanie,mianowicie jak wygląda obsługa jednocześnie prasy i tura.w sumie razem tego się nie używa. ale przecież nie może być jedna dźwignia do wszystkiego...

 

tak, wiem, jestem blondynką:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Koleżanko jak będziesz mieć taką prasę to będzie ci potrzebny i tur ,bo chyba sobie nie wyobrażasz ręcznego załadunku balotów 120 <_< .Ja na twoim miejscu kupił bym ten rozdzielacz 3 sekcyjny co kolega wyżej dał ci link i będziesz mieć problem rozwiązany ,bez wydania kilku stówek raczej się nie obejdzie .

Kupisz rozdzielacz ,zamontujesz go na błotniku ciągnika ,podłączysz go miękimi przewodami pod wyjścia hydrauliczne twojego ciągnika i będziesz mieć 3 szybko złącza -jedno do tura (jak ma być jedno sekcyjny )a pozostałe dwa zostaną do prasy .W tym rozdzielaczy 3 sekcyjnym jest do każdej sekcji osobna wajcha ,i nie trzeba będzie nic kombinować.

Edytowano przez czacha17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

.

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

tak jak pisze @czacha17, po zamontowaniu rozdzielacza każda dźwigienka będzie miała swoją funkcję [część do sterowania ładowaczem, część do sterowania prasą], wszystkie będą mogły być używane bez żadnego przełączania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Jeżeli nie zależy ci na tym żeby w czasie prasowania jednocześnie zbierać bele :blink: , wystarczy na wyjściu hydraulicznym zamontować zawór trój-drogowy http://allegro.pl/zawor-obrotowy-trojdrogowy-3-8-gratis-i1912431582.html lub http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/8965 montujesz na jednym wyjściu przewód ładowacza na drugim gniazdo szybko-złącza do którego podłączysz prasę. Rozwiązanie idealne dla ''średnich umiejętności mechanika'' tanie (całość z kolankami i redukcjami ok. 150-200 ZŁ) bezawaryjne, wszystko obsługujesz dźwignią rozdzielacza z 60.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

post-14995-0-31206100-1321465419_thumb.jpg

Witam mam rozdzielacz z allegro. I tur słabo podnosi a ostatnio wogóle nie mógł podnieść łyżki z ziemią co wcześniej nie maiło miejsca na elektrozaworach. I kręciłem tą śrubką na zdjęciu i nic nie dało. zmieniliśmy pompkę od hydrauliki i dalej lipa. od czego ta śrubka? jakie ma ona znaczenie?

post-14995-0-31206100-1321465419_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Tą śrubką reguluje się zawór przeciążeniowy, im mocniej wkręcona tym przy wyższym ciśnieniu się otworzy. najlepiej ustawić z manometrem żeby kolejnej pompy nie kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

dzięki, to ją jutro odkręce bo była w takiej postaci jak na foto. wkręciłem i coraz gorzej podnosiło. Wykręce do pozycji jak na foto lub więcej i zobaczę jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Popuść kontrnakrętke wykręć śrubę całkiem, w środku jest sprężyna i śrut, może jakiś syf podszedł i ciśnienie ucieka zamiast iść w siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam ursusa 902 i tura z dwoma sekcjami z euro ramką i samopoziomowaniem i do tego mam rozdzielacz 3sekcyjny i chce kupic chwytak do balotów i mam pytanie czy można podłączyć pod tą wolna sekcje i czym poprowadzic do przodu i jakie gniazda założyć na przodzi tak aby można było zdejmować chwytak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem w trakcie montażu używanego ładowacza na 60-ce i mam pewien kłopot. Liczę, że pomożecie.Otóż nie wiem jaki rozdzielacz 3 sekcyjny wybrać. Po założeniu tura będę musiał wymienić pompę hydrauliczną na wzmocnioną, pewnie taką http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-ursus-c360-wzmocniona-6046546310w1alzaw-0046546310-p-104.html?cPath=1_5 której wydajność max to 56l/min a rozdzielacz jaki chciałbym zastosować(bo taniej) ma 40l/min. http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-40l-3-sekcyjny-gratis-i2164136896.html

Stąd też moje pytanie, czy coś złego będzie się dziać w takim zestawieniu? Ciągnik w ładowaczu pracuje zazwyczaj na obr. do 1500 i wtedy wydajność pompy to 33l/min. Koniecznie muszę kupować rozdzielacz o wyd. 60l/min lub 80l/min, http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-3-sekcyjny-60-litrow-i2202387618.html http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-p80-3-sekcyjny-frene-pl-i2155541264.html czy mogę np przed rozdzielaczem zastosować zawór, odcinający czy trójdrożny aby odciąć dopływ oleju na wysokich obrotach, w cięższej pracy, gdy nie używam ładowacza.

Mam jeszcze inne pytanie czy da się podłączyć zasilanie rozdzielacza bezpośrednio z pompy hydraulicznej, pomijając ciągnikowy rozdzielacz, bo nie chcę zajmować wyjść hydraulicznych. Chodzi mi o to miejsce. 845f541c00f0cd7am.jpeg

Badestnost robi dobre rozdzielacze, czy szybko się zużywają bo tylko tej firmy widzę na allegro i w sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, ale rozdzielacz będzie stawiał opór tak dużej pompie w związku z czym, spalanie wzrośnie. Jeśli chcesz tanio, to podłącz go do wyjścia hydraulicznego i nie kombinuj. Jak będziesz cudował z jakimiś dodatkowymi zaworami to koszt armatury, wyjdzie podobny jak większy rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

Witam, mam Farmtraca 675DT z turem Ł104. Ładowacz jest podłączony do hydrauliki przez tylne szybkozłącza. Czy ktoś by poradził jak to przerobić, wstawić jaki trójnik czy coś innego tak abym miał wolne wyscia, konkretnie chodzi mi własnie o tę parę wyjść bo one jako jedyne mają blokadę że nie trzeba trzymać dzwigni a stały przepływ hydr potrzebuję do opryskiwacza. Wiem że Farmtrac wpinał się bezpośrenio w hydraulikę ale to momencie zamawiania ciągnika, montują wtedy inny rozdzielacz (na 3 przewody) ja niestety mam na 2. Oczywiście mógłbym zmienić ten rozdzielacz i podłączyć jak w nowych ale to koszt ok 1200 netto + mechanik. a ten stary rozdzielacz ma rok wiec szkoda go wyrzucać...Jesli ktoś ma jakiś pomysł proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Ja też mam małe pytanie. Kupiłem tura do Same 65, jest to mailleaux, który posiada 2 węże powrotne. O ile z zasilaniem nie ma problemu, gdyż mam na rozdzielaczu 2 niewykorzystane wyjścia o tyle z powrotem jest troszkę gorzej. Znalazłem 1 korek do skrzyni, do którego można spokojnie podłączyć powrót. Tylko mam pytanie czy mogę oba te węże (powrotne) spiąć trójnikiem i wkręcić się w miejsce tego korka?

 

Pytam ponieważ w traktorze z którego ściągałem tura, powroty były wpięte w 2 róże miejsca. (jedno to ten korek, a drugie do bloku powrotnego, którego w moim samie nie ma)

 

Kolejnym miejscem, gdzie jest możliwość podłączenia powrotu to powrót oleju z układu wspomagania, tylko czy można w tym miejscu dać trójnik i wpiąć się z dodatkowym wężem. Nie ukrywam, najprościej było by oba te węże połączyć trójnikiem i podpiąć je do tego wejścia, które do tej pory było zaślepione korkiem, tylko czy tak można. Łącząc oba przewody trójnikiem zmniejszymy ich przekrój, czy aby nie spowolni to pracy tura?

 

Proszę o konkretny model ciągnika SAME ..... 65 (Dorado,Explorer,) i rok produkcji a wyślę schemat podłączenia.

 

Pozdrawiam

 

Witam!

 

Koledzy powiedzcie gdzie wpiąć się z hydrauliką tura to traktora JD 2040.

 

 

Schemat podłączenia w załącznikach

 

 

Pozdrawiam

JD2040kabinaMC1.pdfJD2040kabinaPP1.pdfJD2040kabinaSG2.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam belarusa 952 chce pod niego podpiąć tura metal fach ma on dwa wyjścia ale nie chce podłanczać pod szybko złącza bo mam wszystkie zajęte tylko pod pompe

 

z pompy wychodzą mi dwa węże jeden na rozdzielacz a drugi na cewki od blokady i wałka

 

jak dam na jednym z węży trójnik i z niego poprowadze do tura będzie to działało ? dobrze myśle?

 

jeden wąż od tura byłby podłaczony bezpośrednio pod pompe a drugi bezpośrednio do zbiornika oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj