snopek

Zetor proxima power -docieranie

Polecane posty

snopek    0

Witam. Do ilu mth powinno sie docierać ten ciągnk .. w ksiązce jest napisane że od 80 - 100 mth ciągnik jest dotarty i można robić nim cięższe prace, ale kiedy ja zrobie 80 mth i ile mi to paliwa zje ... Znajomy ma NH t6050 kupił go na wiosne i po około 10 mth ruszył nim w transport a nieco puzniej w pole ...i tu moje pytanie czy docierać go choćby do 20 mth i dopiero zapiąć mu przyczepy ( jakieś 10-12 ton) czy lepiej nim jeszcze pojezdzić ??? pozdr. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak będziesz samym ciągnikiem tylko jeździł to i po 200 mtg nie będzie dotarty, wszystko można robić ale nie przesadzać z obr bieg niżej a z przyczepami to najlepszy sposón na docieranie, oczywiście z umiarem i nie przesadzać z obr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Jak można przesadzać z obrotami? Proces docierania odbywać się powinien na całym zakresie obrotów, zaś nie pod pełnym obciążeniem. Docierania na biegu jałowym a tym bardziej na niskich obrotach jest bardzo niewskazane w przypadku wszystkich silników. Rzecz w tym, żeby nie przeciążać silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

yhy bo teraz mam troszke pracy z ładowaczem jakieś 30 ton do ładowania a z transportem to za klika dni ruszę bo muszę stary olej z przyczepy spuścić i szybkozłoącza zamątować ...a jeden kurs to około 60 km myślę że stopniowo sie dotrze do wiosennych prac ..dzięki za odp pozdr. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

z pewnoscia do wiosny sie dotrze;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

w czasie docierania ciągnik może wykonywać wszystkie prace, ważne jest jednak żeby go nie przeciążać tzn. wystarczy pracować na niższym biegu. W przypadku transportu trzeba nie przesadzać z ładunkiem i oszczędzać zwłaszcza przy podjazdach na wzniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

EE tam możecie sobie pyrkotać na niższym biegu i takie tam, dopiero jak się załaduje konkretny bieg w konkretnej orce że silnik ma co robić i zaśmierdzi spalenizną farba na ciągniku to można powiedzieć że ciągnik się dociera, może nie zetor ale jak tak ciągnik przegoniłem kilka godz, w konkretnej robocie to i inaczej zacził wkręcać się na obr i większa jakby moc była bo na początku to był troche mulisty, więc może warto tak na 80-90% obciążyć i bez głupstw ale konkretnie popracować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0
:( w sobote chce pługi zapiąć i zaorać 2h. a mam tylko 8,7 mth ( chyba żebym wyjezdził do 10 mth) i wtedy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ja swoją Proxima pojechałem orać jak miałem już 10mth, ale orałem małym pługiem 4*30, do tego mały agregat 2,2, kilka kursów z pszeniczką ale z jedna przyczepą. Dopiero kolo 80mth tak naprawdę zobaczyła ciężka robotę i obroty powyżej 2tyś. Tak postępowałem (ja i ojciec)z każdym nowym ciągnikiem jak się nam przewinął w gospodarstwie, ważne aby nowej maszyny nie przeciążać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

ja swoim 5340 nie czekałem za duzo 10mth i juz w normalna prace w polu szedł... a sasiad przyprowadził 7341 i odrazu poszedł do pługa na gline i chodzi hehe B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

odświeżę temat

Czy Zetor proxima 100 nie bedzie miał za ciężko w bronie wirowej 2,5 m bez siewnika ( sama brona)??? nie bedzie to przeszkadzało??? bo ciągnik jutro mają przywieść i chce nim uprawiać pole pod pszenice.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

chyba nie powinien. tylko może nie przesadzaj z głębokością (takie jest moje zdanie)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Z tego co mi wiadomo każdy silnik Zetora przed opuszczeniem fabryki jest lekko docierany na hamowni. Docieranie silnika nie powinno odbywać się na biegu jałowym tym bardziej silniki z turbosprężarką. Ostatnio w pracy docierany był Ursus 1634 pochodził kilka godzin na ok 1300 obrotów a później odwoził kukurydze od Jaguara na pryzmę.

Co do zetora kolegi @robercikj100 to raczej bym nie agregował z brona wirnikową gdyż napędzana jest WOM a to wymaga wysokich obrotów silnika. Wg mnie powinieneś się wstrzymać, ale zależy ile już masz mth.

Z drugiej strony słyszałem od serwisanta, że nie powinno się obchodzić zbyt delikatnie z nowym ciągnikiem tylko ogień jeżeli coś ma się zepsuć to się zepsuje i lepiej dla użytkownika kiedy awaria nastąpi w okresie gwarancji - wiadomo dlaczego.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

zetora jutro odbieram i nie wiem ile bedzie miał godzin, pewnie tak ze 2 plus to co zrobie do dojechania do domu (czyli 40 km). sieje teraz pszenice i właśnie się zastanawiam czy zapiąć go do tej brony czy lepiej nie a jak tanie teraz to przy ilu mth?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

a co powiecie jakby zaczepić do niego maszyny od 60 tj. pług 3 skkibowy, agregacik uprawowy z tym to raczej może latać sobie bez problemu ???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

No u nas proxa65 ciagała po 20MTH pług 3 skibowy co 360 ciągałam kiedyś tam ( z silnikiem zetora 7011), to twój raczej też może :)

P.S. Niech się inni wypowiedzą,bo mogę się mylić.

P.P.S. Wrzuć jakieś foty tej swojej proximy B)

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

wczoraj po przyprowadzeni proxa została podpięta do małego agregatu takiego ze ledwo co ją zajmował i polatałem nią do 10 mth, a dzisiaj przypiołem do tej brony i zrobiłem nią 2 ha, tylko jeżdziłem na 2 biegu.

zdjęcia postaram się wrzycic jutro bo jakoś do tej pory nie miałem czasu na to .

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

tak 2 w skrzyni 12x12 obroty to tak 1700 - 1900


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

lekko odświeżę temat, może komuś się przyda :)

nie dawno kupiłem Proxime 90, ciągnikiem przyjechał (ok. 40kilometrów, z agregatem upr.siewnym + siewnik) mechanik od deelera, pytam się jego jak to jest z tym docieraniem, on odpowiedział, że jest wiosna i jest jeszcze nie wysoka temperatura więc można jechać spokojnie w pole i działać, WAŻNE ABY GO NIE PRZEGRZAĆ Z POCZĄTKU.

Więc zrobię na wszelki wypadek na "pusto" (tak jak nawet w książce instrukcji jest napisane) 10mth i podczepiam do nie go z początku stary pług 3-skibowy, zaoram nim z 3ha i dalej już oram docelowym pługiem 4*40

Z tego co wiem, znajomi mi też mówili i ktoś wyżej też napisał Zetory gołe bez kabiny, komputera itd. (dlatego na liczniku przy zakupie jest ok, 2mth) są docierane w fabryce na hamowni


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Tak czytam te mądrości że niektórym paliwa szkoda na docieranie i aż mi się śmiać chce że stać na traktor za 150 tyś a potem nie stać na paliwo to jest chyba żart. Kiedyś docieranie było święte 50 motogodzin miało być tak książka zalecała w tym czasie nawet podnośnika nie można było używać aby nie narażać układów na opilki ze skrzyni biegów lekki transport tak mówiła instrukcja. Dzisiaj słyszę że 2 motogodziny i już w pole to z grusza nie humanitarne. A to co mówią serwisanci że za nowiu w pedał to bełkot jakiś jest jak co ma się zepsuć i tak padnie. A nie dotarty i przeciążony ciągnik za nowiu na pewno odwdzięczy się krótkotrwałą pracą i częstymi wizytami u tych doradców z serwisu.

Aha i niech nikt nie pisze że kiedyś było mniej dokładnie wykonane i trzeba było to docierać. Bo na pewno żaden nowy zetor nie wytrzyma 10 tyś godzin pracy bez remontu chociażby sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

@leszekd

Ale to nie chodzi o szkodowanie paliwa, jest wiosna i każdy chce robić nowym sprzętem. Jeśli ciągnik rzeczywiście jest w "połowie dotarty przez fabrykę" to nie ma sensu 50mtg (lub więcej) docierać na podwórku jeszcze, po za tym paliwo nie kosztuje 3zł więc wolę zapytać się jak najwięcej ludzi i z sumować opinie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj