karuś

Osprzęt do ładowarki/ ładowacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karuś    5

Jakiej firmy polecacie osprzęt do ładowarki/ładowacza głównie chodzi o widły do obornika z krokodylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zależy jakiej firmy masz ładowarkę/ładowacz, bo producenci stosują rózne typy mocowań, więc będzie trudno znaleź jakiś uniwersalny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

przeważnie są dwa typy mocowań osprzętu sms i euro. teraz to przeważnie jest euro we wszystkich zachodnich modelach jak również ładowaczach zetora i większość polskich producentów wykonuje to mocowanie .starsze modele turów mają sms.wiem że polscy producenci na zamówienie zrobią mocowanie według potrzeb klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Osprzęt ma być do ładowarki Weidemann (zdjęcia w galerii), a co do mocowania to obojętnie (i tak bez drobnych przeróbek nie będzie pasować). Krokodyl lub widły mają być mocne, ale także w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Może od ładowacza TUR 2A POL-MOT TUR.

Krokodyl z jednym siłownikiem o szerokości ok. 1,1m. kosztuje 2030zł netto.

Mój kumpel ma od roku w c-360 TUR'a 2A z krokodylem i jak narazie bezawaryjnie (żaden palec się nie wygiął ani nie złamał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Interesuje mnie szerokość 1.6 m na 2 siłowniki. Oryginalne nowe widły z krokodylem do Weidemanna 1.6 m kosztują 12 500 zł :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Volant

 

 

 

posiada koś osprzęt z tej firmy??? warto w to inwestować???oryginalny osprzęt do ładowarki ok 10k E netto :) osprzęt tej firmy 10k zł :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Osprzęt z tej firmy wygląda jak każdy inny polski, taka szufla czy krokodyl do TURa to jescze od biedy może być ale przy ładowarce i intensywnym użytkowaniu za długo nie pożyje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

lokalny diler weidemanna bardzo chwalił tą firmę. mówił, że jeden właściciel przegubowej ładowarki zjechał oryginalne widły przy wpychaniu obornika w 6m-cy.a te już wytrzymały 6 m-cy.poza tym oni robią tylko osprzęt do ładowaczy, także myślę że jakby robili lipę to szybko by skończyli...

 

 

poza tym diler też mówił :) że rzadko kiedy oryginalny osprzęt hydrametu pasuje na ładowacz bez żednego problemu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jak wygląda kwestia ciśnienia w układzie hydraulicznym ładowarki? Jest takie same jak w ciągnikach (ok 180 bar)? pytam bo wiem że znajomy kupił jakąś używaną ładowarkę i do niej dobierał osprzęt od ładowaczy. O ile łyżka jeszcze żyje to krokodyla szlak trafił dość szybko. Tzn najpierw węże strzelały, a jak użył dorabianych o lepszych parametrach to siłowniki powyrywały swoje mocowania. Jak się okazało ciśnienie było coś ponad 200

A co do jakości polskiego osprzętu. Elementy bierne tj łyżki, widły do palet etc. to raczej zdadzą egzamin, natomiast to co będzie miało siłowniki/silniki hydrauliczne to radziłbym rozejrzeć się za czymś lepszym (przy czym 12,5k za krokodyla to już przesada)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

weidemann 210 bar, bobcat 260 bar. niby w ofercie firmy są osobne przystawki dedykowane do ładowaczy, ładowarek przegubowych i ładowarek teleskopowych.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jeśli ciśnienie jest za duże to najlepiej wpiąć w układ reduktor ciśnienia - to taka kostka którą montuje się na osprzęcie i w niej jest już ustawione ciśnienie max. dla danej przystawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

mam pytanie czy ktoś kupował jakiś osprzęt do tura u polskich producentów interesuje mnie krokodyl lub widły ok 1,5-2m widzę dużo jest rzemieślników ale może jakiś używany zagraniczny jaie macie opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Interesuje mnie opinia na temat osprzętu firmy Mandam: łyżka, krokodyl, paleciak. Jaka jest optymalna szerokość (pojemność) do ładowacza na ciągniku ok. 80km (prawdopodobnie Stoll F30)?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Co sądzicie o tej łyżce lub o tym producencie? Zamierzam kupić tą łyżkę i cenę wyjściową facet mi powiedział 1050 zł więc bym wycyganił to za 1000 zł za 2 m plus koszty transportu bo do tego faceta mam ponad 200km. Oczywiście uchwyty w swoim zakresie muszę wykonać.

 

I jeszcze powiedzcie mi przy okazji jaki to typ mocowania mam w swoim ładowaczu bo mi się zdaję że to typ euro nie jest.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=140241

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=140242


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Niedawno zalozyłem tura do swojego jaska i teraz zastanawiam sie nad odpowiednim krokodylem do niego.Chodzi mi głownie jaka szerokosc bedzie odpowiednia tak zeby nie przeciazac ciagnika a glownie to przedniego mostu.Czy 1.6m wystarczy bo mi sie wydaje ze 2m krokodyl bedzie za duzy.

Moj ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Jesli zawiesisz mu z tyłu konkretny argument, to nie powinien miec problemu z dwumetrowym. Tylko wtedy bedą niebezpieczne naprężenia na skrzyni biegów, chyba że masz rame od ładowacza aż po tylne zwolnice. Ja tak miałem w 3350. Moim zdaniem nie powinno byc problemu z obciazeniem osi. Oby tylko ładowacz szybko podnosił takie cieżary. Poza tym zawsze możesz "dawkowac" materiał który ładujesz i mniej nabierać.

Warfama ma ciekawą ofertę osprzętu do ładowaczy i ładowarek.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

@Szczewko, 1,6m albo 1,8m będzie optymalny :P nie ma co przesadzać z obciążeniem...

 

Może coś takiego, za bardzo nie podoba mi się umiejscowienie siłowników, ale nie zawsze się ma to co się lubi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Własnie turam mam przelozonego od 3350 a mocowania ida az pod tylne zwolnice.Tak porownałem do łyżki ktora posiadam to chyba zdecydujemy sie na 160cm. Nie chce go za bardzo przeciazac ,po drugie krokodyl 2m kosztuje sporo wiecej niz 1.6m,po trzecie gnoj bede ladował max 4 dni w roku wiec nie ma co przesadzac. Nad obciazeniem tylnim wlasnie pracuje,cos w granicach 800 kg chce zmontowac plus odwazniki na kola po 150kg na strone powinno zalatwic sprawe stabilnosci.

 

Mozecie mi podpowiedziec jakiej firmy kupic krokodyla bo na allegro jest sporo tego z duza rozbierznoscia cen i nie wiem za bardzo na co zwrócic uwage przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Krokodyle solidnie wykonane, o bardzo ładnym kształcie robi firma TUR z Biedaszek, oddział Warfamy to jest. Zajmują się osprzętem już mnóstwo lat. Posiadają korkodyle do ładowaczy i duże do ładowarek specjalnie. Wujek w ładowarce JCB ma Krokodyla dużego właśnie z Biedaszek i chwali go sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj