Zaloguj się, aby obserwować  
szark93

Case Maxxum 110 czy Valtra N101 czy może Zetor forterra 105 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szark93    0

Witam . Tak jak w temacie który z tych trzech ciągniczków byście polecili ? Ma on być jako ciągnik główny współpracujący z turem oraz pługi agregat uprawowo-siewny itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

hmm najbardziej przekonująca to chyba VALTRA jest bo dobry komfort wytrzymały silnik wtrysk common rail :P jeżeli chcesz wiedzieć więcej to może zapytaj użytkownika @piotrus89 bo on posiada VALTRE n101 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a to wogole podobne ciagniki cenowo?

 

rozrzut jest ogromny!

zetor ktory podales kosztuje okolo 130 netto a valtra okolo 190 netto

jesli mozesz to sprecyzuj wymagania bo moim zdaniem to chyba cos tu jest niepowaznego

 

jesli do tura to na pewno odpada zetor (brak rewersu)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Chodzi mi głównie który będzie lepszy do prac w polu i dobrze sprawdzi się w turze nie chodzi o cenę wiem że rozrzut jest ogromny ale najpierw się zastanawialiśmy nad zetorem bo najtańszy ale jego minus to brak rewersu itd. Więc tak naprawdę chodzi o case i valtre. Cena i moc są wyrównane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Co wy mówicie ?? Zetor rewers ma w standardzie .po prawej stronie .A za cene zetora na full wypasie z turem masz jedynie samą valtre , a jeśli chodzi o komfort to też nie ma takiej dużej różnicy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Zetor ma rewers wiec nie gadajcie ze nie ma. Valtra niby oszczedna wiec moze mniej palic od Case i Zetora ktore lubia paliwo w lzejszych pracach. Jesli kasa nie gra az takiej roli to sobie wez Valtre a jesli chcesz oszczedzic i miec dobry ciagnik wez sobie Zetora za ktorego dasz kolo 130tys bruuto plus TUR do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

za 130 brutto to Ty kolego kupisz proxime:)pokaz mi gdzies za taka cene to uwierze

co do tego rewersu chodzilo mi o to ze nie masz elektrohydraulicznego a to podstawa przy ladowaczu, brak takowe sprzegla sprawi ze po 3tys godzin bedziesz musial tarcze robic. Poza tym ten zetor ma suche sprzeglo, wiec nie jest przystosowany do ladowacza.

 

kolego zetor nie sadze abys siedzial w ktoryms z wyzej wymienionych ciagnikow gdyz zapewniam Cie ze komfort to niebo a ziemia:)

sam mam forterre a teraz MF-a nowego i widze jaka jest roznica w jakosci

 

co do spalania valtry zajrzyjcie w testy DLG to albo ostatni w Technice TopAgrar i zobaczycie ze silniki sisu nie sa jednak tak oszczedne jakby sie wydawalo, a te niskie spalanie tej marki robi sie po prostu mitem.

Ja bylby sklonny do case maxxum ale wersji normalnej a nie x-line, masz roznice w wyposazeniu.

 

Za cene valtry wezmiesz skrzynie z nadbiegiem 17x16 i automatem oraz sekwencjami na uwrociach

Jesli upierasz sie przy valtrze. Ja wybralem do ladowacza MF5435 ktorego chwale (jeszcze) :P


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jak już chcesz zetora to:

1) zastanów się nad proxima power 105 - do ładowacza lepszy, w polu też nie będzie zły, masa niedużo chyba mniejsza, rozstaw osi nieznacznie większy ma powerka, ale forterra ma podnośnik 5800 kg a proxima power chyba coś 4t.

2) poczekaj na forterrę power - ale to może być kilka lat, bo juz kilka razy przesuwali premierę maxterry i dalej nie ma

3) albo na nic nie czekaj i kup case, valtre, ale jak już myślisz o valtrze to pomyśl może o JD to cenowo chyba podobne pułapy, nie znam się zabardzo na JD ale znajomy ma 6x30 ( gdzie x=2 lub 3)z turem i sobie chwali go, miał brać fendta ale stwierdził że nie potrzebuje bezstopniówki do tura i jd tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Forterra power też jest ciekawą propozycją, ale trzeba na nią troszkę poczekać... bo wiadomo jak zetor potrafi przesuwać premiery nowych modeli. :) Co do VALTRY to ciągniczek klasy JD na bank i silnik ma lepszy ale komfortem to jednak trochę odchodzi (jechałem w N111 i trochę głośno jak na ciągnik tej klasy i o takiej cenie :) ) chociaż nie wiem jak jest w JD. W JD wydaje mi się lepszy w obsłudze EHR taki poręczny dodając jeszcze COMMAND CENTER to też sporo dodaje na + JD. Za VALTRĄ przemawia (jak już mówiłem wcześniej) dobry silnik i niskie spalanie (uzależnione również od "typu" jazdy kierowcy, bo jeśli ktoś ma ciężką nogę to wiadomo że ciągnik więcej spali :) ) oraz ładniejszy wygląd niż w JD (chociaż ten wygląd nie ma za dużego znaczenia w pracy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

i znowu balansujemy pomiedzy cena, zaczelismy od zetora a konczymy na JD

 

moze zalozyciel tematu wypowiedzialby sie jaka kwote graniczna ma do przeznaczenia, inaczej i tak skonczymy na fendt-ie albo JD


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawca Case nie powiem nic o nim żeby nie było że agituję a jeżlli chcesz coś o parametrach to poczytaj to kilka stron w tył i przód :)

Case vs New Holland - Agrofoto.pl Forum - strona 6

A co do Valtry to dochodzę do wniosku czytając posty innych że to strasznie przereklamowany ciągnik kórty wyprzedza jego legenda bo i skrzynia nieciekawa ergonomiczne i EHR i według testów pali dużo a nie mało... no i cena przecież to potrafi być droższe niż Fendt...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0
i znowu balansujemy pomiedzy cena, zaczelismy od zetora a konczymy na JD

 

moze zalozyciel tematu wypowiedzialby sie jaka kwote graniczna ma do przeznaczenia, inaczej i tak skonczymy na fendt-ie albo JD

 

 

 

Kwota na sam ciągnik to jakieś 220-230 tys + tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zetor dobry ciągnik ale nie ma rewersu bezsprzęgłowego, dlatego jeżeli dysponujesz takimi pieniędzmi to nie bierz zetora, ja bym wziął raczej case bo valtra może się nie zmieścić w cenie. Za te pieniądze wziąłbym case jakiegoś lub NHT6000 jakiś mniejszy model. Warto się też zastanowić nad jakimś JD bo mają ramę co znacznie odciąża podzespoły ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Case jako jego sprzedawca ... ale gwoli ścisłości zetor Proxima Power ma rewersor bez sprzęgłowy przecież... marki ZF bodajże no i przeglądy już też ma w cenach zachodnich ciągników;d


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Wiem że proxima power ma rewers bezsprzęgłowy ale w temacie jest mowa o Forterze. Jeden user na forum ma proxime power bodajże i już miał wymienianą całą skrzynię biegów, wolałbym mieć sprawdzony ciągnik bo power to zupełnie nowa skrzynia chyba i jak widać prawdopodobnie niedopracowana, trzeba zobaczyć jak te maszyny będą się sprawować po 2000 mth, wtedy będzie można mieć jakąś opinię o ich awaryjności. Ale na pewno do tura wolałbym proximę power niż forterrę, power ma owy rewers oraz większy rozstaw osi co jest ważne przy turze - co do masy to można ciągnik dociążyć, z tyłu powiesić dobrą przeciwwagę. Ale dysponując kwotą 220 tys patrzyłbym za czymś z nh lub case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Gdyby nie cene to wziął bym Valtre bez zastanowienia , tu się wyjątkowo z RolnikSprzedawca nie zgodzę , według mnie wyskakują klasę wyżej nad CNH , super jakość , i skrzynia , której naprawdę zaawansowane funkcje zrozumieć można po dłuuugiej rozmowie ze znawcą konkretnego modelu , a to że ma 3 pod obciążeniem a nie 4 jak case ma także swoją zaletę , w razie awarii półbiegów zostaje nam jeszcze kilkanaście zwykłych biegów na których bez obawy można dokończyć prace i wrócić do domu , na testach miałem okazję doświadczyć choć troszkę w praktyce te funcje , oraz ogólną sprawność ciągnika. W naprawdę trudnych warunkach ciągnik świetnie dobierał sobie możliwą prędkość pracy itd. , i jest dużo cichszy w kabinie niż case ( choć oba są naprawdę ciche , ale w tym pułapie wyciszenia mała różnica w dB , staje się odczuwalną dużą , ale case też jest cichutki , lecz po prostu mniej) , ale za to w kabinie nie ma tapicerki tylko plastik , ale jak już mówiłem cena jest zbyt duza na twoją pule , więc w takim razie Case maxxum 110 , i będzie super sprawa dla ciebie , bo moim zdaniem to też bardzo udany ciągnik ( choć z mojej wypowiedzi może wynikać że tak nie jest , ale to nie prawda , po prostu Valtra urzeka mnie kilkoma istotnymi sprawami które na przykładzie Case chciałem uwydatnić ) , sam z resztą do wniosku chce Case 115 kupić , choć miała być Valtra pierwotnie .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Rozmawiałem ze sprzedawcą Valtry to N101 w full opcji za 220 by poszła + tur jakieś 40 tyś wiec najszybciej jak na razie zastanawiamy się nad Valtrą . Super ciągniczek miałem okazję pojeździć takim ostatnio na pokazach no po prostu miodzio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale czym konkretnie Cie urzekla?

 

za taka kase masz case multi w pełnej opcji z przednia osia armortyzowana i automatem na skrzyni


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Valtra tez ma oś amortyzowaną (nie jestem pewnie co do tego automatu ale chyba też jeśli się mylę to poprawcie)

 

Nie powiem że case jest złym ciągnikiem bo też jest super ciągnik brat ma Mx110 i chodzi już 10 lat bez żadnych awarii .

 

No właśnie jest w tym problem że już sam nie wiem który ciągnik wybrać z tych dwóch który będzie lepiej się sprawował w polu jak i przy turze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

versu to ciągnik z full power shiftem a teraz wypuszczają direct ta ma automat prawdziwy (bezstopniówkę) a co do zawieszenia amortyzowanego osi przedniej to jest trochę lipne bo na powietrze poduchy i trochę to siada po kilku latach (pruchnieje) ale w innych też się psuję ;) ŻEBY NIE BYŁO że ganię za to tylko Valtrę


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

szark93 z całym szacunkiem ale stary Case MX 110 to dla mnie ciągnik rewelacja jak cała seria MX-ów, niech tam się użytkownicy nowych nie obrażą ale nie ma co porównywać starego Case do nowego ze względu na jakość i wytrzymałość. Nie mówię o elektronicznych bajerach w których obecnie Case jest wyposażony a jest tego duuużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

versu to ciągnik z full power shiftem a teraz wypuszczają direct ta ma automat prawdziwy (bezstopniówkę) a co do zawieszenia amortyzowanego osi przedniej to jest trochę lipne bo na powietrze poduchy i trochę to siada po kilku latach (pruchnieje) ale w innych też się psuję ;) ŻEBY NIE BYŁO że ganię za to tylko Valtrę

W innych ciągnikach też miękka oś się może popsuć, szczególnie jak ktoś nie dba o smarowanie. Valtra ma poduszki powietrzne i amortyzatory, zapewnia to lepszy komfort jazdy niż np w NHT7000, wiem bo oboma jechałem po asfalcie o słabej jakości, w valtrze lepiej się jedzie, oba miały amortyzację kabiny, ale tego już nie wiem czy to była mechaniczna czy pneumatyczna amortyzacja kabiny. Miechy powietrzne są z powodzeniem stosowane w ciężarówkach więc dlaczego by się nie sprawdziły w ciągnikach rolniczych, diler valtry coś mówił ze miechy powietrzne nie tracą właściwości w niższych temperaturach - nie diler, tylko ten cały pan marcin czy jak mu tam z paczkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

W Valtrze miękka oś naprawdę ładnie pracuje , nie mam jej nic do zarzucenia . Co do ceny tej valtry to rozumiem że za full opcje 220 netto ci wyszło ? no to dobrze , za taką kwote to ją bierz.

A co do @yarecki12 , ten pan Marcin to spoko koles , zna się na nich jak nie wiem co , był u naszgo dealera przy pokazach , i na targach go widuje , ma łeb kolo , spoko gość .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj