tomocha

NH TD5020 czy Proxima 75

Polecane posty

tomocha    0

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy NH TD5020 a Zetorem Proximą 75 F4. Nie wiem za bardzo który będzie lepszy.

NH mogę dostać w promocyjnej cenie - 89 tys. brutto (wersja podstawowa). Będę wdzięczny za porady w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jest dużo tematów podobnych naprawdę na forum , przejrzyj dział jaki ciągnik wybrac, zetor i nh, w nh jest dużo tematów o serii TD5000 i TDD ( poprzednik tej serii, różnią się niewiele). Poczytaj tematu ciągnik na 20 ha, 30 ha, ciągnik 60-70-80 koni ciągnik za 100 tys, jest wiele takich tematów. Awarie zdarzają się w TD5000 i w proximach. Mniejsze lub większe, zależy kto jak użytkuje i na jaki egzemplarz trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomocha    0

Przeczytałem, a jakże. Problem w tym że jedni chwalą Proximę a odradzają NH TD5000, a inni na odwrót. Przy całym tym zamieszaniu dla mnie jednym z argumentów za TD5020 miała być cena - z tego co sie orientuję Proximę 75 można dostać za jakieś 102-103 tys. brutto. TD5020 stoi w tej chwili po 110-115 tys. brutto. Ja mam możliwość zakupu TD5020 za 89 tys. brutto, co w tej chwili daje 13-14 tys. mniej niż za Proximę 75 i 21-26 tys. mniej niż rzeczywista cena TD5020.

Pytanie czy to wystarczający argument żeby się na tego nh zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

tu mam ceny NH TD5000 z innego tematu

TD5010 103000 zł brutto, td5020 109000 brutto, to ceny bez sprężarek, sprężarka 7000zł.

Słuchaj a może diler chce Ci wcisnąć ciągnik po pokazach? Bo rabat 20 tyś to ciężko, a może to używany ciągnik? Bo nieraz ktoś niezadowolony i oddaje po miesiącu ciągnik i bierze większy, dobrze się dowiedz.

A jakie wyposażenie ma ten td5020? Chyba kompletny golas - takich nikt nie chce już. Może był to ciągnik zaliczkowany dla kogoś , ale komuś prow czy kredyt nie wyszedł i teraz ciągnik im zawadza, tak było w oławie u osadkowskiego, już dawno seria TM wycofana a u nich się ostał jeden TM155 to ktoś kredytu nie dostał, osadwkowski czekał i potem chciał go sprzedać za 200 tys netto.

Słuchaj musisz porównać sobie wyposażenie obu ciągników, bo możliwe że proxima droższa ale lepiej wyposażona, proxima chyba ma mocniejszy podnośnik i jest masywniejsza. Po pierwsze napisz na ile ha ten ciągnik, co ma robic, jakie maszyny, główny czy pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jest okazja trzeba skożystać wyczaj tylko dobrze dlaczego ten nh jest tyle tańszy, jeśli tak jak wyżej chłopaki napisali komuś kredyt nie wyszedł czy coś to spróbuj jeszcze przycisnąć dielera może jeszcze coś wypuści he he, a tak wogóle w jakim wyposarzeniu ten NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomocha    0

Ciągnik jest w porządku a rabat mam z racji tego że mój teść w okresie ostatniego 1,5 roku kupił tam sprzętu za ponad 2 mln zł.

Jest w wersji podstawowej - z pneumatyką chce 94 tys. zł. Myślę że jak się u niego zjawię pod koniec roku albo na początku przyszłego to jeszcze zejdzie z ceny, no i jak będe chciał coś do niego dorzucić to na pewno dorzuci za mniejsza cenę.

W sumie to dostanę u tego dilera dośc duży rabat na każdego NH ale mogę wydać tak do 120 tys. brutto na ciągnik do 78KM.

Mam 20 ha (na razie) z czego 7 ha łąk, 2 ha sadu, reszta orne (IV-V klasa). Ciągnik ma być ciągnikiem głównym. Możliwe że do tura też.

Powiem tak, że przymierzałem się do tej Proximy 75 F4 i gdyby nie ta oferta NH to już jeździłbym Proximą. Z tego wszystkiego co wyczytałem wynika że poza spalaniem to ten TD5020 nie wybija się ponad 75, a z kolei 75 ma dłuższy okres gwarancyjny, tańsze części, tańszy serwis, jest mocniejsza, dużo cięższa, ma szersze opony w standardzie, no i jest ładniejsza :). I sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Proxima dużo ładniejsza ale wyglądem w polu roboty nie zrobisz, ale akurat w tym przyadku jest i ładniejsza i mocniejsza. Jak teść wziął sprzętu u nich za 2 mln to na pewno będzie miał częste kontakty z serwisem i wogle, więc będzie miał rabaty na serwis i częsci może, i możesz się pod to podpiąć rozumiesz. na 13 ha ornych oba ciągniki będą dobre, ja bym na Twoim miejscu wziął NH ze względu na teścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To masz po co zakładać tematu, jak tam masz takie rabaty to zapomnij o zetorze hehe, a swoją drogą to ciekawa sprawa, bo napewno żaden dieler do interesu nie dołoży a rabat grubo ponad 20 tyś na taki ciągnik czyli 20% rabatu prawie to nieźle zarabiają, a jak ktoś się kłuci o jakiś rabat to dielerzy płaczą ja to 7% upustu może max dać bo to już po kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Kolego miałem taki sam dylemat i zdecydowałem się na proximę dlatego że tańsze częsci, a z awaryjnością to myślę że na tym samym poziomie. Jeżeli masz taką oferte to pewnie, też bym z niej skorzystał... :)

Ja to czekam na prow, no i chyba muszę sprzedać Casa bo już mi nie bedzie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam ja też miałem taki dylemat i postawiłem na NH i przez 8 miesięcy zrobiłem nim 205godzin i poza awarią siłownika od otwierania drzwi nic jak na razie się nie psuje. U mnie pracuje z prasą i pługiem obrotowym Lemken.Jak na 72 konny ciągniczek o masie 3700 (ważony prze ze mnie)w pługu radzi sobie wyśmienicie nie mówiąc już o prasie.Krótko mówiąc mój wybór padł ze względu na to iż kupiłem go taniej niż proximę z tym samym wyposażeniem oraz dlatego iż w mojej okolicy jest 6 takich maszyn (TD80D) w jednym dużym gospodarstwie rolnym i chodzą one bez zarzutu. Nie wiem jak jest z spalaniem w zetorze ale w moim NH w lekkich pracach wychodzi mi 3,5-4l/h(obroty nie przekraczają 1600) natomiast podczas orki 7l/h.(obroty 1800/1900).

Jak zdecydujesz się na NH to bierz TD5030 ponieważ ma mocniejszy podnośnik i jak by nie patrząc 10 koni więcej co przy powiększaniu areału i parku maszynowego jest dość istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomocha    0

No dobrze a jeżeli teraz dostałem ofertę Lamborghini R2.66 (70KM, skrzynia 20/10 z rewersem mechanicznym)za 117 tys. brutto to co wybrac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"ciekawa sprawa, bo napewno żaden dieler do interesu nie dołoży a rabat grubo ponad 20 tyś na taki ciągnik czyli 20% rabatu prawie to nieźle zarabiają, a jak ktoś się kłuci o jakiś rabat to dielerzy płaczą ja to 7% upustu może max dać bo to już po kosztach"

 

Zapewne większości z nas nie śniło się o takich kwotach jakie zarabiają dilerzy i producenci na "kupie" złomu.

a zwłaszcza dilerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No dobrze a jeżeli teraz dostałem ofertę Lamborghini R2.66 (70KM, skrzynia 20/10 z rewersem mechanicznym)za 117 tys. brutto to co wybrac ?

OK, moim zdaniem najlepszy wybór z całej trójki pod warunkiem że będzie to r2 76 a nie 66 róznica w cenie 5-6tyś, ale masz 4kę bez turbo a więc silniczek wieczny, małe gabaryty moc 74km też jak na taką masę ok, ciągnik bardzo dobrze wyważony oraz dobrze zestopniowane biegi :D

W sumie to i ten r2 66 też jest godny uwagi, zaraz czepicie się masy ciągnika, że bardzo lekki to do niczego, a więc niech ktoś znajdzie w galerii utopionego/zakopanego r2,r3, agroplusa, dorado rollera itp? a proxim troche pięknych fot w galerii jest i w wpadce tygodnia chyba też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Myślę, że na wtopę bardziej ma znaczenie operator sprzętu niż sam sprzęt, jak się postarasz i nie pomyślisz to każdy sprzęt utopisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ferdek07 - daj mi ten ciągnik to Ci go utopię w pół godziny.

Dam takiemu jednemu kierowcy że schodki nawet pourywa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Nikita artystyczne zdolności najemnych traktorzystów to ja troche widziałem jak gościu nowym r4 przejeżdzał w poprzek przez rów ze skarpą z 2m , nawet podbierakami prasy troche rów odmulił :) bo szkoda paliwa do około objeżdzać,

Poruszając ten temat chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt że tak ceniony za masę zetor powinien być osadzony na odpowiednich kołach, bo tak jak znajomy cieszył się że wzioł do 7441 większe koła a potem żal że się utopił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ferdek jak zadajemy sobie takie ''zadania'' to sobie policz ile jest proxim a ile DF same itd. poza tym to czy utopisz traktor czy nie w najmniejszym stopniu zależy od traktora, największe znaczenie ma teren kierowca i maszyna zapięta do traktora.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja tylko zwracam uwagę na fakt, jakim jest dobór odpowiednich kół do masy i samego rozkładu masy ciągnika, czy ja wiem czy tak naprawde więcej jest proxim czy siwozielonoczerwonej trójcy z sdf to poza przykładem agrofarma 85 i jego odpowiedników wszystkie te modele są na oponach o profilu 70, tak więc uważam że opony niskoprofilowe do ciągnika są ważniejsze niż dodatkowe obciążniki bo jeśli sdf zrobiło ciągnik 67km o masie własnej 2,9T a zetor ciągnik podobej mocy o masie 3,7 czy ile tam waży proxima i jest to osadzone na kołach wysokoprofilowych 420 tył to jest to za mało, wcale nie czepiam się zetora bo agrofarm na takich kołach w sąsiedniej wsi też kilka razy usiadł a przód ma przecież 14,9, dlatego szczerze polecam jak najszersze opony zamiast dodatkowych obciążników :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Oczywiście szersze opony przy tej samej masie. mam porównanie w nh 155 gdzie mamy opony 540/650 i 280/300 do międzyrzędzi. O wiele szybciej się ciągnik utopi na wąskich, więc nic mu nie da jeszcze dodatkowe dociążenie go a nawet go pogrąży jeszcze bardziej, kiedyś jechałem gościa wyciągnąć i sam prawie siadłem na tych wąskich kółkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Zetor proksima jest cięższy ma większą pojemność silnika wada Zetora to jest maska... uważan że jeśli dostałeś taką ofertę od NH to już powinieneś skorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendzik8000    0

uważam że powinieneś wybrać NH5020, jeśli masz taką zniżkę za nim przemawia komfort jazdy i w ogóle chyba, że bazujesz na mocy to nie wiem w takim wypadku bierz NH5030 New Holland to naprawdę dobre ciągniki sam mam już 2lata i sobie chwalę najważniejsze, ze bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ciężki masz ty orzech do zgryzienia :) ale na twoim miejscu wziołbym nh , ze wzg. na cene , i do niego bedziesz mógł kupiś pług , albo jakąś inną maszyne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj