Gość

New Holland T5040 / 5050 z turem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

czy new holland T5040 /5050 nadaje sie do tura. prosze o wasze opinie na temat tych modeli. jakie sa wady i zalety. czy warto kupic itd.

 

pozdrowienia dla wypowiadajacych sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Przeniesione do Case, New Holland, Steyr


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blucek    0

Posiadam T5040 + tur metal-fach nie pamiętam jaki typ, udźwig 1600kg. Średnio jestem zadowolony z tej kombinacji. Ciągnik jest krótki, jeśli wezmę na łychę ok 1.5 t pomimo założonych obciążników na tylne koła, potrafi na pochyłości tył unieść. Jazda z obciążeniem w łyżce na nierównościach średnia. Praca widłami do palet w ciemno - zero widoczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

biorąc taki ciężar(1,5 tony) na tura, powinieneś mieć przeciwwagę na belce, wtedy tym traktorem nie będzie bujać i sama praca przebieg bez stresu ;) mam traktor tez w turze o podobnych gabarytach jak twój new holland i sam zawsze mam zawieszone jeszcze 200 kg na belce, jazda bez porównania, a jak bym miał 400 kg to już by było elegancko

 

a kwestia widoczności zależy w dużym stopniu od zamontowanego tura, ja posiadam stoll-a i widoczność jest super

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aha a coś wiecej o pracy z tym sprtzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie sprawuje się dobrze zwłaszcza gdy teraz mam przeciw wagę zrobiłem ramie nośne i w ten sposób wykorzystuję przednie obciążniki 400kg jest ok NHt5040 +tur z warfamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

Ciągnik do ładowacza idealny, przed zakupem porównywałem z John Deere, Massey Ferguson i innymi (łącznie z Zetorem) i jak się okazało miał zdecydowanie najlepszy skręt - co w moim gospodarstwie jest bardzo ważne.Mam T-5040 czyli 86 KM i jestem bardzo zadowolony, rewers elektrohydrauliczny, wygodny fotel, jak do długiej pracy z ładowaczem to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

A jak spalanie w ładowaczu i np. w orce?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

kumpel w orce narzekał że sporo spalił.

Co do jazdy - bardzo miło się jeździ, widoczność do tyłu elegancka - trochę równałem drogę tym ciągniczkiem z TURem i naprawdę super sprawa. Niestety ciągniczek dobija dopiero do 100mtg więc trochę mało można powiedzieć - zobaczymy po żniwach jak się będzie kumplowi podobał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

a jest w opcji przeszklony luk dachowy w przedniej części kabiny? jeździłem na jesieni czerwonym odpowiednikiem tej serii(jxu95) i widoczność z kabiny na podniesione ramie ładowacza nie było rewelacyjne, jakby przyszło mi tak cały dzień układać bele w stogu to wieczorem miałbym problemy z plecami, poza tym ciągnik jak najbardziej nadaje się do współpracy z ładowaczem- krótki zwrotny, w miarę niski no i oczywiście dobra widoczność we wszystkie strony


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to nowe modele NH mają już okienko przeszkolone mój niestety nie ma ale naprawde trzeba wysoko podnieść żeby się wychylić by widzieć co jest na górze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Nikita_Bennet spali w orce (pewnie 4 zagonowymi) więcej niż 15 l/ha?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nie wiem ale kumplowi szczena opadła jak wracał na rezerwie do domu a był pewien że rezerwa się nie zaświeci.

Ile spali naprawde to nie wiem bo ja nim nie jeździłem w orce.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Spoko rozumiem dzięki.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM    0

Ja z spalania jestem natomiast bardzo zadowolony.

Jaki ładowacz wybraliście lub proponowalibyście do tego NH? Polmot Warfama, New Holland Stoll, Quicke czy jeszcze inny?Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@ GRZESIEK1684 to dobrze, że to poprawili, przeszklone luk dachowy przydaje się przy stertowaniu bel słomy zwłaszcza przy układaniu 4i 5 warstwy bel


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do spalania z pługiem mi z obracaną trójką szerokość korpusu 44cm na godzinę 15l przypuszczam że z tego wyniku trochę urwę jak ja będę orał bo teraz orał ojciec a no lubi się bawić ... jesienią po orkach napiszę jak wyszło pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@blucek Witam, posiadam również New Holland T5050. Na drugim ciągniku mam ładowarkę Metal Fach T229 1600kg. Chciałbym umieścić tę ładowarkę na T5050. Moje pytanie brzmi, jaki wzrost wagi zobaczę z ładowaczem. Czy mógłbyś mi powiedzieć, jaka była/jest waga Twojego ciągnika z ładowaczem? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj