Gość Profil usunięty

Co zamiast u3512

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wujo chciałby zamienić u3512 z 96r na coś mocniejszego najlepiej 4x4 ale żeby niewiele dopłacić ma 15h ziemi od II do VI klasy, traktor byłby tylko do orki i agregatu najlepiej żeby było to coś znanego bo on jest uprzedzony do zachodnich wynalazków. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tez mu tak mówiłem ale za dobrego 4514 trzeba dać powyżej 45tys. a on by chciał to zrobić tanim kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

To może coś w stylu ursusa 385A, 914 lub zetor 7245?

to jak ma 3512 to weźmie ok. 38tyś to nieduża dokładka do 4514 a 385 czy 914 to będą dużo palić a 4514 napewno mniej bo jesy już nowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A może wujo w końcu poznał by prawdziewgo MF-a a nie podróbkę proponuje jakiegoś mf 690 i podobne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czy weźmie 38tys. A 914 to by było dobre tylko czy na 15h sie opłaca w tym 5 dzierżaw a wujo za kilka lat ma likwidować gospodarstwo. A MF czemu nie mało pali i nawet ładnie sie prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@pawelmf Tyle za 3512? Oj chyba nie, chyba że jest w super stanie. A ursusy 385 czy 914 nie są wcale tak strasznie paliwożerne. Do poziomu perkinsa nie zejdą, ale nie spalą też 2 razy więcej od perkinsa.... Chyba że zapnie do niego maszyny poza jego możliwościami, i ma ciężką nogę...

 

Jak za kilka lat likwiduje gospodarstwo to nie warto się trochę pomęczyć i pozostać przy 3512?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Stan nie jest zły ale na 38tys się nie kwalifikuje. Ja bym wolał żeby coś kupił bo gospodarstwo ma iść na mnie a 2 u3512 to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zetor 7245 nie byłby zły. Tylko ze moze spalić więcej nawet od 385, ale wielki + taki ze byś mial komfort. A propozycja mf690 tez jest interesująca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4514 mi sie podoba tylko nie wiem jak przekonać wujka do niego bo on jest straszny chytrus na kase :P A co sadzicie o LTZ 55??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja powiem tylko tyle, że ci, co w moich stronach pokupowali nawet nowe u4514 albo je oddali do dealera i wymienili na zetora, albo jak były używane, to remontowali skrzyni. Skrzynie w nich padają i to dosyć często. Radziłbym na ten areał zetora 6245/7245 ewentualnie 7745, ale ten będzie bardzo drogi, a 8145 czy 7540/8540 będą trudne w zbyciu (szczególnie dwa ostatnie). Z resztą 3512 też będzie trudno sprzedać, no chyba, że jakiś naiwniak zamieni 60km 4x4 na 48km 2x4.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak myślicie czy dobrze bym zrobił wymieniając u3512 na zetora 5211, ciągnik robił by w bronach, transporcie, siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Ja bym tak zrobił, 3512 z tego co wiem jest lżejszy od 5211 o komforcie nie wspomnę, tyle ze jak jest napisane na pewnych stronach 5211 do 1987 ma 45km a po 1987 51km a 3512 47km, ale te kilka km nie robi dużej różnicy. Pomyśl nad zetorem 3320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak myślicie czy dobrze bym zrobił wymieniając u3512 na zetora 5211, ciągnik robił by w bronach, transporcie, siewniku.

 

 

tez zastanawiałem się nad taką zamianą ;) zetor jest masywniejszy lepszy jak dla mnie do wiosennego wywozenia obornika . Ale do bron czy siewnika jednak lepszy jest 3512 :D

 

moim zdaniem nie zmieniajcie tego ciągnika a jak juz bedziesz miał to gospodarstwo to kupisz jakiegos mf 690 i bedziesz zadowolony (z tego co się słyszy) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak myślicie czy dobrze bym zrobił wymieniając u3512 na zetora 5211, ciągnik robił by w bronach, transporcie, siewniku.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek ha ha ha.

A tak poważnie to jak się wujowi zamarzył inny ciągnik to niech się nie pie*doli ze starymi złomami, tylko bierze coś nowego promocja jest na lambo r2, czy nh td lub inny nowy zachodni do 80km, to jak tym popracuje od razu odechce mu się likwidować gospodarstwa, bo to z tym zamienił stryjek siekierkę na kijek to jak nie stać go na coś nowego to niech sobie d*py nie zawraca z wymianami ciągnika i robi tym co ma ;)

Ja nawet bym nie patrzył na używane ciągniki stare zetorki, a tym bardziej zachodnie bo mam dość romontów na tych maszynach co mam a nie potrzebuje następnego trupa do reanimacji, a nowy spłacać w sumie i tak wyjdzie na to samo co trupa remontować a i powiedz wujowi że spalanie nowy taki będzie miał niższe niż 3512 ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ma racje Ferdek07! Jak kupować ciągnik to niech będzie lepszy od poprzedniego-młodszy i silniejszy, a tak człowiek więcej nerwów straci na remontach i nieoczekiwanych naprawach ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

niby racja ale z drugiej strony jak kupi lepszy mocniejszy z podobnego roku lub stardszy to na tych hektarach itak bedzie miał wakacje wiec remontów tak nie bedzie - moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj