pluto2002

Warzywa

Polecane posty

pluto2002    1

Witam chciałbym się dowiedzieć gdzie sprzedajecie warzywa i jakie ilości można sprzedać na giełdzie?Jakie są najbardziej chodliwe? Ostatnio zastanawiam się nad produkcją warzyw i nie wiem czy warto byłoby to zaczynać i czy znacie jakieś firmy skupujące warzywa w woj.pomorskim?Dzięki z góry za odpowiedz.


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co do "chodliwości" to nie można powiedzieć jednoznacznie które są chodliwe a które nie zalezy to od roku w jednym płaci ogórek w drugim cebula w trzecim marchew itd. Co do sprzedawania warzyw na giełdzie to odradzam tam to moim zdaniem najszybciej można choroby psychicznej dostać a nie pieniądze zarobić, wg mnie jeżeli chcesz zarobić na warzywach to musisz mieć towar 1 klasa i sprzedawać w dużych ilościach w domu albo mieć podpisaną umowę z jakąś dużą hurtownią lub siecią handlową.A i jeszcze jedna sprawa bez przechowalni a najlepiej chłodni i nawadniania nie ma sobie co głowy z warzywami zawracać. Takie jest moje zdanie wiem to z własnego doświadczenia.

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Dzięki za odp.To fakt że na dłuższą metę nie ma szans bez przechowalni :P .A czy można by jakoś przerobić garaż tzn.mam hale na maszyny wymiary 22m na 10m bez stropu wys.ok 4m???Oczywiście miało by to być chwilowe rozwiązanie na kilka lat.Jak by się widziało jakieś perspektywy to można by wybudować coś z prawdziwego zdarzenia.A jak na początek myśle że te 20 ha by starczyło potem stopniowo można by się rozwijać :P


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Pewnie że można, zrobić sufit z płyty warstwowej ściany ocieplić styropianem albo pianką pod posadzkę dać styropian założyć porządne drzwi też najlepiej z płyty a w przyszłości dokupić agregat i chłodnia jest. :P Jak na uprawę warzyw 20 ha to już całkiem spora ilość moim zdaniem, żeby tylko potem było gdzie wyprodukowane plony sprzedać i za jakie takie pieniadze bo to jest największy problem.

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Mam 3ha rzepaku tylko że coś nie wyszło i chciałbym tam właśnie zasiać na wiosne warzywa tylko jakie?? Ziemia jest dość ciężka jak wszystkie w mojej okolicy :P Tylko martwie się troche że nie znajde na to zbytu a na giełdzie to takiej ilości raczej bym nie sprzedał :P Nie chciał bym tam siać zboża bo to nie dochodowe :D a w warzywach widzę większą przyszłość nawet ze względu na to że w polsce dąży się do zwiększenia spożycia jarzyn :( a i czy w tak zrobionej przechowalni (bez agregatu bo to za drogo jak na początek) przechowała by się kapusta głowiasta bo pekinka to wiem że nie ma szans...


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam.

Ja bym Ci proponował zasiać pietruszkę.

U nas na giełdzie (teraz) pietruszka stoi po 2zł/kg.

Możesz też zasiać trochę marchwi na wcześniejszą sprzedaż

Lub też cebule na przechowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Dzięki za odp.a na jakim areale mógłbym zasiać warzywa tak żeby to sprzedać na giełdzie bo myśle że jak na poczatek będzie to najlepszym rozwiązaniemtzn a zakładów przetwórczych to nie ma w okolicy niestety.A z czasem może by się znalazło jakieś kontakty.Chciałbym uprawiać kapuste,ogórki,marchew,seler,por pietruszki raczej bym nie zaryzykował bo to dość trudne warzywo do uprawy a nie mam doświadczenia zbytnio<_<Na wiosne miałbym do dyspozycji około 4ha.


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
student19    0

Na klasie 3b raczej ciezka gleba(zniekształcenia warzyw korzennych)mozna uprawiać warzywa.

Bliskość krakowa kolo 30km ale jest problem slyne na całom polske zagłebie warzywnicze igołomia

co wtakiej sytuacji nalezało by siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

witajcie koledzy uprawia z was koś dynie

chiał bym za rok posadzić kilka ha ale zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy ile ok ton jest z ha i czy są jacyś odbiorcy czy da sie ją zakontraktować jak tak to za ile pozdrawiam

  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj