Gość

Massey czy NH ?

Polecane posty

statek    140

no to wszystko jasne, jest to wersja z 2008 roku, fabrycznie nowy tylko model starszy

jesli bylby nowy to mialby 92 znamionowej a 96 maksymalnej

dlatego masz taka cene

i chyba widzialem Twoj egzemplarz osobiscie w kwietniu a nawet jezdzilem:) tylko mi we wniosku nie pasowal, mialem 90 koni wstawione

w nowej serii odpowiednikiem jest 5425


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dziwna specyfikacja, moc dla modelu 5435 to 96km, tu jest 86KM , luk dachowy to nie przeszklony dach, węższe opony od standardowych i dziwne że ma czwarta parę hydrauliki, która montowana jest extra i kosztuje ponad 3k zł

@statek ale ma TIER 3 w specyfikacji, a poprzedni model tego nie miał

Nie zmienia to faktu że ciągnik jest wart zakupu, tylko opony ciut wąskie, ale jeśli tylko do ładowacza, to stykną :)

Dyna4 jest idealna do prac z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no fakt, to moim zdaniem jest blad albo w mocy albo w oznaczeniu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a no tego nie wiem czy 2008 czy '09. i co do opon tez nad tym myslalem. a ja we wniosku mam widełka od 80-105 KM. zadzwonie i zapytam jak jest z tym rocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Z tego co wiem to mieli taki ciagnik ale z przednim TUZem i WOMem. Byłem w sobotę i jest w Tarnowie jeszcze zamontowany ładowacz Stoll 15. Nie wiem czy to akurat ten ciągnik ale 5435 jest tylko ten i to w starej masce. Jak za ten model to normalna cena a nawet mogłaby byc nizsza jak bez Comfort Drive. A dealer nazywa się może Mariusz R. ??? NA 100% to jest bez Tier 3 bo Tier 3 maja nowe modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w ofercie mam tier3 sciętą maskę specjalnie do tura. A przedniego WOM-u i TUZ-a tam nie ma. wiec to chyba nie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale nie pasuje oznaczenie, sprawdz dokladnie, bo moc jest podana wlasnie dla modelu bez tego tier 3


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niewiem nie znam marki. moze to zły symbol napisał albo co. jutro z nim sie skontaktuje i wszystko podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

znajomy jakiś czas temu podpisał umowę właśnie na masseya 5435 (86km) z 2008 rok za 162 tys brutto i był to traktor po pokazowy, ale korbanek sprzedał tego masseya komuś innemu, potem znajomy i korbanek podpisali nową umowę na 5425 z 2009 który go wyniósł 10 tys więcej, podobno już nie ma tych starszych modeli z 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toro69    0

znajomy jakiś czas temu podpisał umowę właśnie na masseya 5435 (86km) z 2008 rok za 162 tys brutto i był to traktor po pokazowy, ale korbanek sprzedał tego masseya komuś innemu, potem znajomy i korbanek podpisali nową umowę na 5425 z 2009 który go wyniósł 10 tys więcej, podobno już nie ma tych starszych modeli z 2008

No jak za taką cenę to człowiek naprawdę miał bardzo dużo szczęścia. Ja aż tak dużo nie miałem, ale jak najbardziej bardzo gratuluję. Widzę że trzeba u Korbanka bardzo naciskać i wtedy jest szansa na lepszą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

juz wszystko jasne był błąd w nazwie modelu. to jest 5425 82 KM (max 86 KM)

 

ale pytanie pozostaje. czy warto go kupić ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toro69    0

Ja też niedawno stałem przed takim wyborem. Szalę przeważyła skrzynia biegów która w użytkowaniu jest naprawdę fantastyczna. Przełącznik zmiany kierunku jazdy jest przy kierownicy i to w takiej odległości że, przynajmniej ja, nie muszę odrywać rąk od kierownicy. Dodatkowo tą dźwignią możesz także zmieniać biegi. A właściwie gorąco polecam udać się do dilera i przejechać chociaż po placu. Wtedy dopiero można sobie wyrobić opinię. Aha i visioline - jak dla mnie nie do przecenienia. W moim 5340 nie raz zawadzałem prawie nosem o kierownicę podczas układania stogu ze słomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odbyłem jazdę próbną na podobnym modelu i jestem już całkiem przekonany na MF :)

 

Dziękuję, że mogłem liczyć na wasze rady i opinie. Bardzo mi się przydały. mam nadzieję że kiedyś się odwdzięczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Witam

Mój Brat posiada MF 5425 z turem STOLL F15 ja zaś posiadam JD 5720 z TUR 6 i jeśli chodzi o MF to według mnie dobrze sie sprawuje tylko nie ma przekładni elektrohydraulicznej tylko mechaniczną i to jest troche w turze uciążliwe no i według JD gorsza widoczność ale za to MF jest dłuższy i dzięki temu stabilniejszy od JD a promień skrętu mają identyczny a jeśli chodzi o prace w transporcie to MF przegrywa ponieważ po pierwsze: brak turbiny i ten silnik jest taki mułowaty po drugie: MF ma 2 półbiegi to za mało (teraz mają 4 to napewno dużo pomogło) po trzecie: w kabinie MF jest głośniej w polu MF radzi sobie dobrze zaletą jest np mocny podnośnik (tu JD wysiada)no i oczywiście pomaga długość przy większych maszynach. Ogólnie MF czy JD to bardzo dobre ciągniki oba są z 2006r. MF ma 1500mtg a JD 2000mtg i w żadnym nie było nawet najmniejszej awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jaroo nie siej propagandy gdyz nie napisales z ktorego roku jest ten MF, bo na pewno jest z przed 2006 albo to seria 44**

 

seria 54** ma napewno rewers elektrohyrauliczny

 

a co do widocznosci, na pewnoe nie jechales MF ze scieta maska, lepszego do ladowacza nie widzialem, DF wysiada nawet


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

rewers EH w 54xx jest w standardzie w Dyna 4, w speedshift był w standardzie mechaniczny.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

to zależało z jakiego roku był ciągnik bo w speedschifcie widziałem tylko EH rewers na broszurce jedynie widziałem mechanika taka wajcha z boku deski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Statek

MF jest z 2005 grudzień i ma rewers mechaniczny! co do widoczności to nie ma ściętej maski to napewno pomaga ale weź pod uwaga np gdy ładujesz towar wysoko w JD masz na boku radio przełączniki ok klimy itp. i dzięki temu masz dobry widok do góry a w MF już tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w MF z DYNA4 jest dostępny przeszklony dach ( VISIO )z idealną widocznością i małą tendencją do nieszczelności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Jaroo nie rozmawiamy tu o ciagniku z 2005r tylko o nowym ktory bedzie zakupiony na PROW

 

W speedshift byl mechaniczny ale juz w Dyna 4 jest EH i rozwiazany zdecydowanie najlepiej na rynku, bo z mozliwoscia zmiany polbiegow, nie oferuje tego zadna marka a do ladowacza jest to swietne rozwiazanie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel od korbanka i za MF 5435 powiedział mi 40 tys euro. Ale mysle że po dłuższych negocjacjach było by jeszcze troche taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

Tu sie zgadzam bo dyna 4 w MF jest idealna a co do przeszklonego dachu to nie jestem zbytnio tego zwolennikiem ponieważ kolega ma taki w Deutz Fahr i szczelność jego nie jest zbyt rewelacyjna podczas mycia myjką ciśnieniową do kabiny dostaje się woda ;/ tak dużo mu to nie dało a sporo musiał dopłacić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel od korbanka i za MF 5435 powiedział mi 40 tys euro. Ale mysle że po dłuższych negocjacjach było by jeszcze troche taniej.

 

@dawid2009 z jakiego jesteś województwa? i z jakim wyposażeniem oferują ci tego masseya? tez jesteśmy w trakcie negocjacji z korbankiem o ten sam model masseya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Jestem z lubelskiego. To jest taka cena ktora sami zaproponowali. Przedstawiciel mowil ze jeszcze jakis upust by dali gddybym sie zdecydowal. a wyposazenie standardowe bo ten mf i tak prawie wszystko ma. A tobie jaka proponuja cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj