Gość

Massey czy NH ?

Polecane posty

Gość   
Gość

Mam dylemat nad wyborem ciągnika. Zastanawiam się nad kupnem ciągnika z turem.

czy kupić NH T5050 (95 KM) z oryginalnym turem za ok 205 tys, czy może massey fergusona 5435 (86 KM) z turem sthola za mniej wiecej tą samą cenę.

 

Proszę o wypowiedzi na temat obu ciągników. który warton wybrać ??? a może wogole kupić coś innego.

 

Wszystkie posty mile widziane :P:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

chyba lepiej kupić mocniejszego (Massey) ale to moja myśl nie wiem co doradzą inni agroforumowicze

 

ups nie przeczytałem tego posta wyżej


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

zależy też w jakiej normie te moce są podawane to 95 koni 96 koni to może być większa różnica niż 1 koń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to jest wogole inna bajka

seria T5000 ma tylko 1 polbieg i skrzynie w calosci mechaniczna

w MF masz 16x16 wraz z możliwością regulacji agresywnosci co jest idealne przy pracach z ladowaczem

nastepnym plusem jest widocznosc, w MF masz scieta maske (za doplata)

jestem uzytkownikiem MF5435 z ladowaczem stolla i dla mnie wybor wydaje sie oczywisty

 

wydaje mi sie ze ceny ktore podales sa cenami netto? tak na marginesie to naprawde duzo Ci chca za tego NH


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

są to ceny brutto. w NH proponują nam juz szersze ogumienie klime elektro-hydrauliczny revers i inne zabawki w tej cenie. zresztą w masseyu tak samo..

 

tylko martwi mnie masa i spalanie w NH. bo podobno dużo palą, a w turze to nie ekonomiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Ale jesteś pewien że około 205 tys za fergusona z ładowaczem to cena brutto??? Bo to chyba troche mało jak za taki zestaw przy dzisiejszym kursie euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak jestem pewien. nie chcą dac osprzetu do tura, powiedzieli ze sie jeszcze zastanowią. ma okno w dachu tylko nie wiem jak bedzie z maską.

 

 

prosze o dalsze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Jeżeli fergusona 5435 (96km) z turem dostaniesz za 205 tys to nawet bym sie nie zastanawiał. Napewno bedzie oszczedniejszy od NH. Ja juz podpisałem umowę z ARiMR i miałem brac JD 5100M też z ładowaczem ale teraz zaczynam sie zastanawiać czy nie dołożyć troche pieniędzy i kupić tego MF. A wiesz może czy do tego MF można założyć polski ładowacz? Zawsze by to było troche taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co do wielkiej oszczędności w paliwie MF-a względem NH to bym się nie spodziewał. W samym ładowaczu i lekkim transporcie to 4,5 l/h, ale już w orce 170cm na 30 cm w dość ciężkiej ziemi to 15 l/ha łyknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Ponoć montowali kiedyś Hydramet do MF i Claasów, ale nie wytrzymywały. Jest za to opcja założenia ładowacza Stoll, ale przyrządy polskie, wychodzi taniej.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

Całe spalanie zależy od wielu czynników. Zaoszczędzić można wtedy gdy dużo sie pracuje z ładowaczem czy po prostu przy każdej lekkiej pracy bo przy ciężkiej robocie każdy ciągnik dużo spali czy to jest MF, NH czy nawet Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeździ koło mnie MF 5425 z ładowaczem Hydrametu, kupiony przed Vatem, pewnie jeden z pierwszych...co do MF'a z tematu, to może on jest jeszcze bez CR i w starej masce, 86KM i dlatego tak tanio???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeździ koło mnie MF 5425 z ładowaczem Hydrametu, kupiony przed Vatem, pewnie jeden z pierwszych...co do MF'a z tematu, to może on jest jeszcze bez CR i w starej masce, 86KM i dlatego tak tanio???

 

 

poprostu deeler zarabia mniej dlatego ze chce wejść na rynek. i po wszytskich upustach odliczeniu przednich obciążników tak wychodzi. maske ma nową, już ścięta i okno w dachu specjalne do tura. polski tur odpada. na tym nie chce oszczedzać

 

bedzie służył jako ciągnik wyłącznie do tura wiec ile spali w orce nie robi roznicy.

 

dziękuję za wszystkie wypowiedzi i porosze o nastęne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to nie jest MF od korbanka? Ta wersja którą opisałeś jest idealna do ładowacza, tylko że te obciążniki które odjąłeś, po zawieszeniu na ramce i na tylnym tuz są idealną przeciwwagą, bo jak złapiesz pełne widły obornika to bez przeciwwagi potrafi nieźle gibać ciągnikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no dokladnie, ja bym te obciazniki zostawil:)

musi byc jakies dociazanie z tylu, jak sie bedzie bralo bele 800kg to bedzie problem.

 

Co do ceny jakos mi sie wierzyc nie chce. Podaj namiar do dealera dla udowodnienia, ja tyle dalem w kwietniu za sam ciagnik, dokladnie 202 brutto + 34,5tys brutto za sam ladowacz

 

Jesli za NH krzycza Ci tyle to chca z Ciebie zedrze. W bialymstoku za niewiele wiecej mialbys wersje T6000


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w Goniądzu niedaleko Moniek. jak ktos chce konktretne dane prosze pisać. cena to dlatego ze w mojej okolicy nikt nie ma masseya i dał upust za jakby taką reklamę (sam nie znam dobrze tej marką dlatego korzystam z forum ). bo chciał 220 z obciąznikami. ale odliczyło to i tamto i stąd cena dokładnie 209, ale 4tys nie robią roznicy

 

mam tura z mrągowa na pronarze to z przeciw wagą jest ok i myslalem ze tu tez bedzie ale skoro mowicie ze jest inaczej to chyba zmienie zdanie.

 

a NH ma tura z osprzętem a MF bez. i moze to dlatego taka roznica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

koło moniek to masz dealera Dariusza?

 

no ale cena naprawde bardzo ladna, nie zastanawiaj sie tylko bierz


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tak dealera może i Dariusz. jednak zdecydowalem tego MF-a, skoro mowicie ze to okazja i niezły sprzet.

 

dziękuję wszystkim za wypowiedzi. pozdrowienia :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Wątpię że to jest realna cena... Normalnie na dzień dzisiejszy to sam ciągnik kosztuje jakieś 197 tys. Masz dealera Mariusza u siebie? Wypytaj go dokładnie czy aby to napewno ten ciągnik... Za taką cenę to ja go kupuję od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moze to cena netto, to by pasowalo


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

@a8185 byś napisał coś więcej o wyposażeniu traktora i podał numer stoll-a(15 czy 30) czy w tej ofercie dostałeś comfort-drive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja moge powiedziec ze za ladowacz z comfort drive stoll 15 zaplacilem 6800 euro netto, za sama rame, co dalo 28,5 netto, za ciagnik 168 netto i to naprawde po solidnej negocjacji


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MF 5435 max moc 86 KM

-silnik perkins, turbo intercooler Tier 3

-skrzynia Dyna4 16/16 + hydrauliczna przekładnia nawrotna

-ogrezewanie kabiny+klmiatyzacja

-luk dachowy

-fotel pneumnatyczny+ fotel dla pasażera

-komin boczny, analogowo-cygrowa deska rozdzielcza

-ogumienie przód 13,6 R24

tył 16,9 R34

- 4 pary wyjsc hydraulicznych

-radio CD

oświetlenie robocze przednie (2pary) tylne (1 par)

 

o wycieraczkach podnośnikach kogutach nie pisałem

 

no i tur sthola bez osprzętu tylko nie wiem jaki

I wraz z turem cena wynosi 220 tyś brutto po upustach ok 209

Dostaliśmy kase z Unii ciągnik musi byc za 205 czy 206 z turem i prosilismy zeby staral sie wyrobic w tej sumie. to wyszło 209. nam to nawet pasuje. tylko rodzi sie pytanie czy wart bo nie znamy tej marki.

 

Jak ktoś chce namiary na dealera to chętnie podam

 

Pozdrowienia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj