Zaloguj się, aby obserwować  
SzaX

Obora wolnostanowiskowa na 60 krow dojnych

Polecane posty

Pawel820    1

Mój sąsiad za oborę na 30 krów zapłacił około 300tyś


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Kolega za oborę na 60-70 dojnych plus 30 opasów zamkną się w kwocie 700 tys jednak budował w czasie kiedy mat. bud. były strasznie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Musisz najpierw ustalić z czego będziesz budował i czy wszystko firmy czy własnym sposobem z majstrem. A później kalkulacja materiałów i robocizny. Na oko licząc około 10000 zł na stanowisko w zależności od wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaX    0

Czyli w melonie się nie zmieszczę? :P Chodzi mi o postawienie i wyposażenie w całości przez firmę typu Rolstal... a mamy tu 60 stanowisk dla krów dojnych, 29 na krowy zasuszone i jałówki powyzej 1.5 roku, 38 na jałówki do 1.5 roku, 4 porodowki, hale udojową typu rybia ość z boksem dezynfekacyjnym, pomieszczenie na chłodnię, pomieszczenie na pompę, pomieszczenie socjalne i WC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli całość będzie zrealizowana z przez wynajmowane ekipy, konstrukcja gotowa, czyli ogólnie przy minimalnym wkładzie własnej robocizny. A obiekt dość dobrze wyposażony to trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 14-16 tyś na stanowisko w obiektach do 100 sztuk.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Zgadzam się z przedmówcą ze koszt jednostkowy stanowiska może wynieść nawet 16 tysi (choć kiedyś czytałem o jakiej oborze w której koszt stanowiska wynosił 20 tysi z groszami to zwrot takiej inwestycji to chyba ze 100 lat haha) lecz jeśli przyjmiemy średnie wyposażenie to razem z budowa szamba itp myślę ze w jakiś 12 tysiącach na stanowisko powinieneś się zemścić lecz osobiście uważam iż jeśli stanowisko kosztuje więcej jak te "skromne" 10 tysi przy obecnej bardzo niestabilnej koniunkturze i dosyć kiepskich widokach na przyszłość (zniesienie kwot po 2015 i stale rosnące koszty oraz straszne trudności z pracownikami) to taka inwestycja staje się niecelowa bo z produkcji prowadzonej w takim obiekcie może nie stykać na spłatę kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaX    0

Sęk w tym, że w przeciągu najbliższych lat cześć rolników będzie likwidować swoje gospodarstwa, albo powoli wycofywać się z rynku, ze względu na kryzys, tym samym reszta gospodarstw umocni swoją pozycję na rynku. Trzeba być silnym i wytrwałym i działać z rozwagą. Dlatego zawsze się mówi, aby inwestować w to co upada (oczywiście z głową :P) Cena mleka będzie spadać i wzrastać, tak to już jest. Spadła znacznie i wróci na przyzwoitą wartość, chodź już nie tak wysoką jak jakiś czas temu, ale spokojnie pozwoli na dalszy rozwój tej gałęzi rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Lecz sek w tym ze jeśli nawet cześć rolników zlikwiduje swoje stada to trzeba wziazc pod uwagę to z wydajność mleczna wzrasta dziś ten kto nie ma wydajności na poziomie 8 tys litrów wypada z gry (lecz jak wiemy wcale tak się nie staje poniewaz tacy rolnicy dalej produkują choć nawet nic nie zarabiają można to określić jako przywiązanie )a za kilka lat wydajność na poziomie 9 tys litrów w dobrych stadach będzie standartem wiec nie ma co liczyć na to iż zmniejszy się ilość dostępnego a rynku surowca a co za tym idzie pozycja gospodarstw zajmujących się tym działem produkcji tez się nie wzmocni (tak samo jak w produkcjitrzody tez odpadlo wiele gospodarstw a na rynkunie ma bardzo dobrych cen )

 

A co do tego ze trzeba kupować jak wszyscy sprzedają a sprzedawać jak wszyscy kupują to raczej odnosi się to do handlu a nie do rolnictwa poniewaz w rolnictwie stopa zwrotu inwestycji jest bardzo niska (w przeciwieństwie do handlu np mleko przerzutowe jest po okolo 1,45 i mleczarenka trzepie kasę a gospodarz zadowala się zyskiem uśrednionym na poziomie 20 gr za litr choc to zbyt optymistyczny scenariusz)

 

Lecz wracając do tematu myślę ze biorąc pod uwagę dość niskie ceny materiałów budowlanych i lekki spadek cen robocizny koszt jednego stanowiska w wysokości 12 tysi jest ja najbardziej realny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W sąsiedniej wiosce rolnik półtora roku temu wybudował oborę na 150szt. dojnych za 2mln zł, tylko że w tej kwocie kupił jeszcze kilka maszyn za łączną kwotę ponad 200tys i 40 jałówek. Hale udojową ma 2x10. Koszt wyposażenia hali udojowej oraz zbiornik na mleko jeśli dobrze pamiętam to coś około 260 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Strasznie drogie te obory

No może zwróci się szybciej kto wie zależy jakie ceny będą na rynku

 

_____________________________________________________________________

ja to mam z tymi cenami


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaX    0

A na jaki maxymalny zwrot można liczyć z Unii? Z PROWu tylko 100 tysi i chyba nic poza tym, co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Dobrze że ta unia trochę pomaga ale to i tak kropla w morzu potrzeb


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

A na jaki maxymalny zwrot można liczyć z Unii? Z PROWu tylko 100 tysi i chyba nic poza tym, co...?

 

 

300 tysięcy a nie 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tego to ja nie wiedziałem, ale ze zwrotami na maszyny chyba tak nie jest?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaX    0

Tobie pewnie chodzilo o to...:

 

Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego

 

b. "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"

(...)

- Forma i wysokość pomocy

 

Pomoc ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych operacji. Wysokość pomocy przyznanej na realizację operacji nie może przekroczyć:

 

1) 100 000 zł - jeśli biznesplan przewiduje utworzenie od 1 do 2 miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne), co uzasadnione jest zakresem rzeczowym operacji;

2) 200 000 zł - jeśli biznesplan przewiduje utworzenie powyżej 2 i mniej niż 5 miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne), co uzasadnione jest zakresem rzeczowym operacji;

3) 300 000 zł - jeśli biznesplan przewiduje utworzenie co najmniej 5 miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne), co uzasadnione jest zakresem rzeczowym operacji.

 

Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi, w okresie realizacji Programu, nie może przekroczyć 300 000 zł.

 

 

 

a na te maszyny tak nie jest, to calkiem inny "podpunkt" PROWu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac28    0

Tak jak kolega napisał wyżej te 300000 i zatrudnianie pracowników to jest przy przedsiębiorstwach, a przy działaniu modernizacja jest do wzięcia 300000 na zakup maszyn, budowę obory lub tym podobne działania, dodatkowo te 300tyś to jest zwrot, czyli: jeżeli rolnik planuje inwestycje związaną z zakupem czy budową może napisać wniosek na podstawie zwrócą mu procent (50% jeżeli jest to rolnik do 40 lat, a 60% jeżeli jest to rolnik do 40 lat i gospodaruje na terenach ONW)czyli rolnik chce kupić ciągnik który kosztuje netto 100000 to zwrócą mu w zależności bądź 50 tyś bądź 60 tyś w zależności od obszaru i wieku, należy pamiętać że VAT nie jest kosztem kwalifikowanym dlatego zwrot jest zawsze od kwot netto. Może trochę nie jasno to napisałem ale jeżeli ktoś będzie potrzebował info to niech pisze na forum lub na priv. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaX    0

Acha, mój błąd, cały czas tkwiłem w przekonaniu ze max 100tysi. Nie wiedziałem, a podasz mi link odnośnie zasad jakie trzeba spełnić, przy budowie nowego budynku o charakterze gospodarczym, aby dostać te 300tysi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Zielonka ty najpierw skończ studia, a dopiero później pomyśl o inwestycjach w kierunku produkcji rolniczej.


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Siema szax :lol:

Ty ten projekt trochę dziwny duzo tych jałówek i zasuszonych krów :) chyba że będziesz jałówki Cielne sprzedawał.

A jak tam studia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Prywatne pogaduchy to na GG bo polecą %%


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj