Zaloguj się, aby obserwować  
kondzio284

Dawka dzienna dla prosiat

Polecane posty

kkk2006    0

Nie. A u Ciebie są ?? A Ty masz karmiki ? i czy masz poidła automatyczne najgorzej jak się naje paszy i od razu napije wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Obrzękówka weźmie jak będziesz zasypywał karmnik z przewami-tj. np dwa dni pasza do oporu, potem się przegapisz i z pół dnia postoją głodne i znów pełen wypas-ale jak pasza jest ciągle to nic się nie powinno stać


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

A może dajesz za dużo żyta lub pszenżyta w paszy ? Opisz jak wyglądał po padnięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio284    0

Nie mógł chodzić i wogóle miał jakiś ryj taki dziwny ale to była chyba była obrzekowka właśnie od tego jak kolega napisał bo nie sypałem całego tylko po wiaderku co ileś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Nie możesz zasypywać karmika z przerwami pasza powinna być ciągle. U mnie jak prosiaki są od małego przyzwyczajone do karmika to teraz nie moge im nagle zacząć dawać paszy z przerwami. Najlepiej zasyp karmik do pełna i uzupełniaj braki codziennie myślę ze problem powinien przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio284    0

No tak ale brat mówił ze się przejedzą bo wtedy dużo zjedzą jak jest do pełna ale jeszcze raz się ciebie zapytam kkk2006 dajesz jakiś zakwaszacz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Kondzio u mnie nie ma problemu z przejedzeniem może to przez to ze są od małego przyzwyczajone do jedzenia do woli. A nie wiedziałem ze to pytanie jest do mnie. Wiesz pasze to nie moja działka, jutro się starszego zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

A sypiecie jakieś zakwaszacze ???

 

Zakwaszacz to podstawa w żywieniu.

Wybór na rynku dość spory. Stosuję z sano Sanocid, stosowałem z de heus.

Tego z sano to na 1t paszy - 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

kkk2006 i nigdy nie ma problemów ze zdychaniem prosiaków jak sie tak najedzą ??

 

:P hehe na pewną są szczęśliwsze mając dostęp do paszy non stop :P

Również posiadam paśniki i poidła automatyczne i nigdy nie miałem problemów z "Przejedzeniem". Jak napisali koledzy, grunt to zawsze pełny paśnik a na pewno problemów z obrzekówka nie będzie, chyba, że zbyt drastycznie zmienisz im paszę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj