johndeere975

W jaki sposób najlepiej rozpocząć chodowlę bydła mięsnego

Polecane posty

Witam wszystkich.

Jestem początkującym gospodarzem mam 20 ha zboża 10 ha ziemniaków i 2 ha łąk i poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli bydła mięsnego.

Mam oborę w której trzymam aktualnie 100 szt. warchlaków i jestem w stanie wygospodarować w niej miejsce na 50 szt. bydła, wyjście z obory skierowane jest na łąkę - myślałem o zrobieniu zagrody na łące tylko nie wiem jaki areał potrzebuje np. na 25szt bydła, na ile osobnych zagród podzielony by byki nie deptały trawy, z czego zrobić- z żerdzi wystarczy???)

Po sprzedaży warchlaków myślę o kupnie bydła (nie wiem ile szt. zależy po ile sprzedam tuczniki).

Jakiej rasy, wagi cielaki najlepiej kupić by wyjść na swoje i ile one kosztują.

Napiszcie proszę od razu jakie koszty mnie czekają od kupna do sprzedaży.

Myślałem by karmić je sianem, odpadkami ziemniaków, paszą -( z czego????)zasiane mam żyto, pszenżyto, pszenice, owies, a na wiosnę jeszcze jęczmień.

Zaznaczam że ktoś pisał na forum o książce która dużo mi podpowie, zamówię ją, ale chciałbym wiedzieć jak najwięcej na ten temat zanim utopię w nim pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Nie znam się na hodowli bydła!!! Ale trochę pracowałem w Irlandii i dostarczałem płyty żebrowane dla bydła to się napatrzyłem jak to robią inni!! A mianowicie jak maja jakaś łąkę to aby krowy nie deptały trawy to zakładają pastucha elektrycznego(nawet kilka razy się nadziałem na niego, bardzo fajnie szczypie), nic prostszego!! Oni maja trochę inny klimat dlatego jakieś 9-10 miesięcy bydło stoi na lace a pozostałe dwa trzymają je w oborach w 90% na płytach gdzie gówienko leci w dol. Karmią głownie sianokiszonka oraz widziałem jakieś granulki(pewnie pasza treściwa, witaminy itd)czasem kiszonka z kukurydzy jakiś burak(rzadko). Sami Irlandczycy mówią ze wola opasy od krów mlecznych bo nie muszą nic robić. Zresztą u mnie w firmie co drugi to farmer i mieli po 50-80 acrów i jeszcze mieli czas na prace na cały etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Cielaki najlepiej mięsne są spokojniejsze od HFow a koszt takiego cielaka do tysiąca złotych. Zależy ile wazy i jaka rasa .. ja mogę ci powiedzieć z tego co widzę u kuzyna jak karmi. Jak ma małe to daje im mlekoplan tak przez 2-3 miesiące pierwsze jak się nie mylę później jak są większe to z rana pasze z pszenżyta albo pszenicy która miesza z jakimiś dodatkami dla bydła do tego kiszonka z żyta lub kukurydzy w południe daje siano i poi cześć gdzie nie ma poideł i wieczorem pasza i kiszonka no i jak mial jeszcze ziemniaki stare to tez im dawał wieczorem. No i raz dziennie musi wywalić od nich gnój. Trzyma je cały czas w szopie.

 

pSZenica i pSZenŻyto <-- tak się pisze

 

Stawiamy jedno kropę bez spacji przed. Zadnie zaczynamy z Wielkiej litery.

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też zamierzam z czasem nastawić się na hodowle opasów i wiem jedno że te zwierzaki w porównaniu z mlecznym HF zjedzą dosłownie wszystko co im dasz pod gębę. Ja zamierzam dawać przeważnie sianokiszonki z żyta z rzepikiem, sianokiszonki z traw i suchego siana. Mam już parę większych cieluszek ras: Limouzine, Aberdine Angus, Simentaler mięsny. Przeważnie zamierzam nastawiać się na Limuze gdyż maja dobre osiągi. Bydło mam 50i 75%.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zresztą u mnie w firmie co drugi to farmer i mieli po 50-80 acrów i jeszcze mieli czas na prace na cały etat.

20-30ha to i w Polsce ludzie mają tyle ziemi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

johndeere975 A jaki tytuł tej książki to też bym sobie zamówił:P dzieki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Hodowla i użytkowanie bydła'' polecana przez forumowicza DARoROL , ale poszukam jeszcze w wolnej chwili w google, może znajde coś ciekawszego.

Proszę nadal wypowiadać się w temacie, z zaciekawieniem czytam wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiem jaka musi byc obora na opasy?? Tzn, chodzi mi o to czy budować oborę wolnostanowiskowa czy uwieziową, a może mieszaną tzn. jedna strona na 18 stanowisk uwieziowych, a druga strona na 40 sztuk wolnostanowiskowa. I czy da się hodować BYKI?? W oborze wolnostanowiskowej?? Proszę o waszą pomoc! Bo zamierzam chować jeszcze krowy mleczne i tak rozważam taką sytuacje aby krowy trzymać na wolnostanowiskowe tzn na jej cześć, a byki dać na stanowiska. Cała obora będzie tak i tak na głębokiej ściółce.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Witam wszystkich.

Jestem początkującym gospodarzem mam 20 ha zboża 10 ha ziemniaków i 2 ha łąk i poważnie zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli bydła mięsnego.

Mam oborę w której trzymam aktualnie 100 szt. warchlaków i jestem w stanie wygospodarować w niej miejsce na 50 szt. bydła, wyjście z obory skierowane jest na łąkę - myślałem o zrobieniu zagrody na łące tylko nie wiem jaki areał potrzebuje np. na 25szt bydła, na ile osobnych zagród podzielony by byki nie deptały trawy, z czego zrobić- z żerdzi wystarczy???)

Po sprzedaży warchlaków myślę o kupnie bydła (nie wiem ile szt. zależy po ile sprzedam tuczniki).

Jakiej rasy, wagi cielaki najlepiej kupić by wyjść na swoje i ile one kosztują.

Napiszcie proszę od razu jakie koszty mnie czekają od kupna do sprzedaży.

Myślałem by karmić je sianem, odpadkami ziemniaków, paszą -( z czego????)zasiane mam żyto, pszenżyto, pszenice, owies, a na wiosnę jeszcze jęczmień.

Zaznaczam że ktoś pisał na forum o książce która dużo mi podpowie, zamówię ją, ale chciałbym wiedzieć jak najwięcej na ten temat zanim utopię w nim pieniądze.

 

Żeby trzymać 25 sztuk dorosłego bydła na pastwisku od początku maja do końca października potrzeba z 12-14 ha pastwiska do tego łąki itd

 

Najlepsze i najtańsze ogrodzenie to tzw pastuch jednakże jak nie ma co jeść na pastwisku to żadne ogrodzenie nie pomoże (krowa spokojnie przeskoczy ogrodzenie o wysokości 1,8 m- jeżeli go wcześniej nie rozwali, bysior jeszcze wyżej)

 

Zapomnij o trzymaniu byków na pastwisku!!!!! Jak mają 400-500 kg zaczynają zapinać akcje. Dużo stresu i niespodziewanych pobudek w środku nocy!!!

 

Najlepiej kup sobie jakieś mięsne krowy (takie mieszańce) do tego buhaja 100% rasowego i sprzedawaj odsady na jesień a w zimie tylko krowy trzymaj.

 

Krowa mięsna ok 3000, byk 100% 6000-8000 tys, elektryzator(patuch) 200-1500zł, wygrodzenie 12 ha ok 1500 zł(drewniane słupki 1,2m( co 5-6 m), izolatory, jeden drut na wysokości ok 80 cm, sznurek(do prasy- jako wyznacznik kwatery/drut nie zawsze widzą/) na wysokości ok 1m

 

ja mam kwatery po ok 2 ha przy obsadzie mniej więcej 12 dorosłych i 15 młodych i jest git. Do dwóch tygodni starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

I czy da się hodować BYKI?? W oborze wolnostanowiskowej??

 

 

Proszę o waszą pomoc! Bo zamierzam chować jeszcze krowy mleczne i tak rozważam taką sytuacje aby krowy trzymać na wolnostanowiskowe tzn na jej cześć, a byki dać na stanowiska. Cała obora będzie tak i tak na głębokiej ściółce.

 

Oczywiście, że da się hodować.

 

Krowy mleczne możesz dać na stanowiska, byki na wolnostanowiskową.

Jak system uwięziowy dla krów to raczej głęboka śćiółka odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Cykam się z bykami znowu, czy nic im nie nadejdzie na głowy, ale bym wypalał rogi. To ciekawe.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak się boisz to lepiej się za to nie bierz i króliki trzymaj... a tak na poważnie to jak se wybudujesz ta wolnostanowiskowa to jak wszystko dobrze rozplanujesz to będziesz miał z nimi bezpośredni kontakt tylko przy sprzedaży. W twojej okolicy na pewno nie brakuje hodowców bydła także pojeździj sobie po różnych farmach pogadaj z farmerami, porób zdjęcia i wybierz najlepsze rozwiązania(dla ciebie) rogi wypalaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W obrębie kilku kilometrów nikt nic nie hoduje. A się boje o byki, bo w tej chwili mam 8szt. i stoją uwiązane, żebym pospuszczały je to by się pozabijały nie mowie o reszcie zwierzaków, wiec was pytam.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

To może daj sobie spokój z pastwiskiem i je trzymaj caly czas w oborze? Tylko musisz dobrze rozplanować jak do nich podchodzić bo np. moj wujek ma tak ze się do nich podchodzi od tylu jak je karmią to różnie bywa ale przeważnie są spokojne i dają wejść miedzy siebie no ale jak jesteś po miedzy bykami po 700kg to nie wiesz co im może odbici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Bydło mięsne może być trzymane przez cały rok na dworze wystarczy nawet wiata żeby miały gdzie wejść przy dużych mrozach. W tym przypadku obora czy chlew, który masz może służyć jako schronienie.

Stado powinno być jednak podzielone na krowy cielne, wycielone i opasy. Przez cały okres wypasania przez całą dobę powinny być na dworze.

Jeśli chodzi o rasy to najlepiej Limousine, bo jest na nie najlepszy zbyt chociaż rosną wolniej niż scharolaise.

Kupno jałówek cielnych to duży koszt bo za jedną sztukę trzeba dać min. 3 tys. zł.

Najlepiej na początek kupić kilka sztuk i stopniowo rozmnażać zostawiając wszystkie urodzone jałówki do zacieleń.

Można nawet kryć mięsnymi bydło rasy HF miesnymi ale dopiero w 5 czy 6 pokoleniu wyjdzie prawie czysta rasa.

Ja przynajmniej w taki sposób chcę rozwinąć hodowlę.

Aha i byle czym i skąpo też nie możesz karmić.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0
można nawet kryć mięsnymi bydło rasy HF miesnymi ale dopiero w 5 czy 6 pokoleniu wyjdzie prawie czysta rasa.

Chciałbym tak zacząć hodowlę bydła mięsnego, ale chciałbym też przestać doić moje krowy. Czy tak się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Da się, ale jeśli będą to już krzyżówki mięsne lub czyste mięsne, bo HF dają więcej mleka. No i oczywiście cielęta muszą być cały czas przy matce, wtedy nie będziesz doił, bo cielaczki wydoją ;)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

TEMAT Widzisz i nie grzmisz ;) Kolego HODOWLA jest przez "H" nie przez "CH". Co do obory dla mięsnych u mnie stoją w wolnostanowiskowej na głębokiej ściółce, jak tworzę "stada byków" po 5 sztuk to się na początku trochę tłuką póki hierarchii nie ustalą, później jest już spokój. Są osoby które trzymają mięsne na rusztach w oborze uwięziowej i też jakoś na tym wychodzą.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

ile mogę trzymac byków limousine chodzi mi o to aby wprowadzac tury co 7-8 miesięcy tylko nie wiem po ile sztuk :/ ziemi mam ok 75 ha, 32ha to łąki reszta ziemie orne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

No mam 3 pomieszczenia na 28 sztuk w każdym, 1 na 15 sztuk, i jedno na 25 sztuk. W planach jest postawienie 2 obór o wymiarach 14x45m tylko nie wiem czy głęboka sciółka czy ruszta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

ja mam pytanie jałówkie limousine za inseminowałem sztucznie ,ma wagę 430 kilo, i chciałbym zapytać jak ją teraz chować.Do tej pory dostawała siano,słomę,mieszankię z sanbullem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Przyłącze sie do tematu. z góry powiem ze jestem zielony w sprawach krów, ale zastanawiam sie jak zwiekszyc dochody w gospodarstwie, a słuchy mnie doszły ze opas byków jest opłacalny.

Mam gospodarstwo ok 60ha tylko ziemia orna bez łak, dałoby rade jakos tak ustawić zeby trzymac byki?

kupowałbym takie ok 100kg mieszańce ile trzeba trzymac zeby dorosły do sprzedarzy?

ile czego zje taki byk przez swoje zycie? przyda mi sie to do kalkulacji czy sie to połaca aha byki trzymałbym w oborze.

Zastanawiam sie trzy i o ile bardziej opłaca sie hodowla niz tylko produkcja zwierzeca


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj