Gość Luke16

Tani ciągnik głównie do prasy zwijającej??

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Więc tak kredyt spłacony czyli prasa sprzedana :P ...Czekamy teraz z utęsknieniem na dopłaty... Będę miał ich ok. 13 tyś zł... plus/minus mogę 2 tysie dołożyć żeby kupić jakiś ciągnik... Moje gospodarstwo liczy w tym momencie z 15ha plus dokupuje zawsze z 20 ha słomy do prasowania... Pracują na nim w tej chwili dwa ciągniczki mianowicie zetor 7211 z turem (ciągnik główny) i C330 ( on mało co robi: opryskiwacz, siewka nawozowa i funkcja przynieś wynieś pozamiataj... ) Poszukuje jakiegoś taniego ciągniczka by ciągał prasę rolkę bo 7211 troszkę ciężko ma z jd 550 z resztą tak to można byłoby od razu wozić a teraz najpierw się prasuje potem się wozi... a zależy człowiekowi na szybkości... Co byście radzili kupić?? Ja osobiście myślałem o C385 bądź o zetorku 8011 ale chyba to te same ciągniki są... O napędzie raczej zapominam bo za taką kase nie kupie a z resztą ciągnik jest bardziej zwrotniejszy bez przedniego napędu... co polecacie w tej kasie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

w zeszłym roku znajomy kupił trochę sprzętu z PROWu, m.in prasę zwijającą - nie wiem jaki model. Z racji że wziął też ciągnik z TURem to miał problem jak Ty bo albo prasowanie albo zwózka.

Kupił Ursusa 1002 - dał chyba 14tysięcy. Poprawił w nim parę rzeczy na kwotę 1 tysiąca PLN i ciągnik robi tylko przy tej prasie.

Imho dobrze zrobił bo ten ciągniczek ma ok 90KM


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
<<LANDINI 105,1982r,4x4>> (805469704) - Aukcje internetowe Allegro a co byś powiedział o takim, wiem że chcesz beż przedniego napędu ale cena nie jest chyba zbyt wygórowana (pod warunkiem że ciągnik jest sprawny, ale to dowiesz się pewnie dopiero przy oględzinach) z tych 16 tys pewnie jeszcze coś da się urwać bo ciągnik już trochę stoi na allegro a w sierpniu czy też lipcu kosztował chyba jak dobrze pamiętam 21 czy 22 tys. silnik jest w nim perkinsa 6 wolnossąca taka jaką mamy u siebie w kombajnie i spalanie u nas z m kosą wynosi ok 7l na godzinę zegarową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazi taki ferguson pod inną nazwą :P Tylko pojawia się mały problem... Co on taki tani i czy do dopłat będzie jeszcze stał no i 6 cylindrów :/ wolałbym 4 bo wiadomo na łąki to ciągnik lżejszy i mniej spali :P ... Na 100% komfort lepszy niż w takim ursusie c385 chodź nie wiem jak tam jest po nigdy nie miałem okazji takim jeździć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasso    0

U mnie przez ponad pół roku do prasy jest podczepiony ursus 5314(71KM) . robi kilka tysiecy balotów na rok i jedyny minus to brak rewersu a poza tym to bardzo dobrze sie spisuje z prasą więc jesli bys znalazł taki nie drogi ciąnik to powaznie sie zastanów nad tym :P osobiscie polecam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

No ciężki to on jest wg konedata waży ponad 4900kg, co do komfortu to moim zdaniem lepszy jak w tych ursusach, czy mniej spali to nie wiem, znajomy ma 914 to mówił że pali ok 7-8 na godzinę w lekkiej pracy, taki sam silnik w naszym kombajnie pali też ok 7 litry ale już w pracy na max dla kombajnu( bo 3m to jest nic na taki silnik w dodatku bez sieczkarni) więc spalanie może być podobne, a co taki tani to trzeba już go z bliska obejrzeć, mieliśmy już jechać go oglądać jak kosztował 20tys ale nie wyszło(i chyba dobrze). ale mając w perspektywie powiększenie gospodarstwa czy "wymyślenie" jakichś cięższych prac to może być całkiem "niezły" ciągnik. Mając te 100KM wałek włączysz na 1000obr, silnik na 1300-1400 i tej prasy czuł nie będzie i dość szybko pojedziesz.

A czy do dopłat będzie jeszcze to nie wiem ale przypuszczam że jeszcze trochę na allegro postoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

U mnie przez ponad pół roku do prasy jest podczepiony ursus 5314(71KM) . robi kilka tysiecy balotów na rok i jedyny minus to brak rewersu a poza tym to bardzo dobrze sie spisuje z prasą więc jesli bys znalazł taki nie drogi ciąnik to powaznie sie zastanów nad tym :P osobiscie polecam.

 

Czy ty umiesz czytać ? Przecież pisał że cena 13 tyś. zł. + 2 tyś. może dołożyć a raczej takiego ursusa 5314 za 15 000 zł. nie kupi :P

 

Za tą cene to chyba najlepszy będzie ursus c-385 tylko jego wadą jest mikropompka która napędza wałek i po dłuższym czasie wysiada

sami chcemy kupić c-385/902 lub 912

tu masz pare ofert tylko cena do 17 tyś

ursus c-385 912 c385 (797168800) - Aukcje internetowe Allegro

ZETOR 8011 / URSUS C-385 POLECAM !!! (798119288) - Aukcje internetowe Allegro

URSUS C-385 - Po remoncie KAPITALNYM (802399832) - Aukcje internetowe Allegro

Ursus 902 (799063342) - Aukcje internetowe Allegro

Ursus 902 (912) (804664761) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A Panowie warto dołożyć te z 3 tysie na zetorka 8111?? Czym on się różni od 8011 oprócz kabiny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

możliwe że typem bloku silnika (w 8111 jest otworek na smarowanie turbiny z prawej strony czego może nie być w 8011 i ten blok z 8011może mieć po lewej stronie takie pokrywki, nie wiem czy miska olejowa między tymi blokami jest taka sama czy nie ale obstawiałbym że inna), może różnić sie też skrzynią - bebechy trochę inne wiem bo taką skrzynię miałem w swojej C385 (zewnętrznie wygląda tak sam i ma tyle samo przełożeń). Swoją skrzynie przesypaliśmy nowymi częściami bo blok skrzyni w obu przypadkach jest taki sam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@gazi miałeś jechać oglądać tego landini 105 z agllero???to jest dwa km ode mnie... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mieliśmy jechać ale dnia nie starczyło, a potem ford się trafił i już tam nie dojechaliśmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nikita_Bennet dzięki czyli będziemy szukać 8111 :P No bo komfort jest bez porównywalny z 8011 i widać że jest to ciut nowszy ciągnik :P Ogólnie to tym landinim też się interesuje no ale 6 cylindrów raczej do mnie nie przemawia :( ...

 

P.S. qazi przeglądałem całą twoją galerie i chętnie bym Ci swoją C330 odprowadził do renowacji czyli nowy lakierek :(:) Bo teraz wygląda okropnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0
yarecki12    2

może lepiej wziąć 6 cylindrowego to wałek przełożysz na 1000 i będziesz pykać na 1200 obrotów, bo nie wiem czy 4ka o mocy 70-80 koni da radę, nie znam się na prasach i ich zapotrzebowaniu na moc.

Kolega ma jakąś prasę zwijającą vicona, nowa z różnymi tam bajerami ale nie pamiętam bo mnie to zbytnio nie interesowało ( kostka nie wchodziła w grę bo za droga) i chodzi z nią NH T6080 PC i mówi że wolał by mieć do niej mocniejszy ciągnik. Zdziwiłem się bo w końcu ma coś 150, prawie 160 koni w nim i dodatkową moc na wom. Teraz miał brać drugi ciągnik z serii T6000 ale weźmie T7050 lub T7060 żeby lekko w prasie miał i horschu pronto 4 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

yarecki ona nie ma rotora ani noży więc myslę że to 80 KM do niej styknie :P zetor jakby miał z 10KM więcej to by śmigało to wszystko aż by huczało no ale takto w sianokiszonce to wolno się jeździ niestety i chmure sadzi... Ja będę celował raczej w 4 cylindrowca :D W każdym bądź razie muszę poczekać na dopłaty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

co do propozycji z Ursusem C385 czy U902.

Dwa lata temu wzieliśmy znajomego z nową Warfamą i chyba C385 do belowania (albo U902-czwórka bez przodu i bez turbiny).

Uwierzcie mi że miał co robić i nie mógł popędzić a ostatnie dwie bele to ciągnik jęczał, stękał i walił ciemnym dymem. Może nie był już w dobrym stanie silnik itp ale ja bym raczej celował w coś z turbinką. Poza tym znajomy nie chciał zaczynać trzeciej beli i tak dobijał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

ja mam zetorka 8111 i prase WEGLER 12RP walcowa baloty 120-120 i dymka nie pusci . wiec mysle ze wystarczy ta moc a balotuje 3 lub 4 polowa nie jade za szybko poniewaz mam waski podbierak i nie chce jej zapchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

yarecki ona nie ma rotora ani noży więc myslę że to 80 KM do niej styknie :D zetor jakby miał z 10KM więcej to by śmigało to wszystko aż by huczało no ale takto w sianokiszonce to wolno się jeździ niestety i chmure sadzi... Ja będę celował raczej w 4 cylindrowca :P W każdym bądź razie muszę poczekać na dopłaty :P

 

No, możliwe ja tam się nie znam, tamten chyba ma noże , rotor i inne różne rzeczy, coś tam z komorami bo są dwa typy ale w prasach jestem zielony, wiem tylko że są prasy kostkujące i rolujące i tyle na ten temat.

Ale tu chodzi o to żeby ciągnik miał dużą moc na wom, niektóre ciągniki o tej samy mocy na silniku mają różne moce na wom, w niektorych przypadkach mogą to być duże różnice. No ale w końcu między 8011/8011 a 7211 jest duża różnica w mocy, więc jeżeli mówisz że 7211 +10 koni da radę to 80tka też, ale zawsze lepiej mieć więcej mocy i jak masz możliwość to kup 4ke z turbiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czytając inne tematy dochodzę do wniosku że z komfortem w c902 czy c385 nie jest tak już najgorzej... przeglądając nawet Youtuba doszedłem do wniosku że coś tam będzie słychać :D czyli najgorzej nie jest :P Teraz się jeszcze zastanawiam nad jedną rzeczą mianowicie czy nie kupić czegoś z przodem dozbierać jeszcze kaski i kupić 4x4 chociaż na moje areały czyli ok 15ha to taki bez przodu wystarczy :P Nic powolutku zaczynam się rozglądać za takimi sprzętami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ciągnik do 25 tys. tylko jaki? - Agrofoto.pl Forum - strona 2

tu przeczytaj co napisałem.

mam na podwórku 3 ursusy roczniki od 72 do 82 , C385, 1212 i 1204. 6 cylindrowymi lepiej się jeździ bo mają przyjemniejszy dźwięk silnika, może cichsze nie są ale inna częstotliwość i barwa dźwięku, tak więc może kup sobie 6tke bez napędu zwrotna jest a za jakiś czas, może się rozwiniesz to dołożysz przedni napęd i masz świetny traktor na 20-40 ha. 6tka bez napędu wygodniejsza od 80tki bo jest cięższa i dłuższa lepiej tłumi nierówności jezdni. 80tka krótsza więc nieco gorzej a 1204 z napędem to jeszcze gorzej bo sztywny, ale mniej skacze po drodze niż zetor forterra. W transporcie wole jechać 1212, silnik po remoncie miękki przód i szybka skrzynia , niż forterrą gdzie mnie zdrowo wytrzepie, ojciec jedzie forterrą a ja 12tką :P. Chyba że zimno to wtedy lipa. Bo w lecie wole 1212 dzwi otworze i mam przewiew a w forterze nie ma klimy i się dusze, klime mamy tylko w nh tm. 1204 nie lubię jechać bo ma tura, wolny jest i słabszy od 1212 , w C385 ten dźwięk mnie nieraz wkurza i nie mogę jechać całym gazem. Może inny tłumik założyc czy coś i będzie lepiej.

Albo kup C385, 902, 912, 1012, pojeździsz nią i stwierdzisz czy napęd się przyda czy nie, możesz go dołożyć za rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie no 6 cylindrów to niestety za dużo już :D i za ciężki już wówczas jest sprzęt tym bardziej na łąki... gdzie nie raz woda stoi... w każdym bądź razie będę szukał coś z tych urusków :P bądź zetorów :(

yarecki ogólnie napęd myślę założyć do 7211 bo w nim mam tura ale to wszystko w swoim czasie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no, dobrze by było abyś miał w zetorze przód. My tura mamy przy 1204 a nie przy 80tce czy 1212, dlatego że wiedzieliśmy że lepszy będzie tur na 4x4. No faktycznie na łąkach przy prasowaniu 6tka może być za ciężka, bierz jakiegoś 4 cyl ursusa lub zetora, mniej ważne czy to 902, 912 czy 8011 8111 ważniejszy stan maszyny, najlepiej by było jakbyś naszą C385 kupił bo ten ciągnik więcej stoi, w tym roku żadnej konkretnej roboty nie robił (7 ciągników w sumie mamy), tylko pojechać zawieźć przyczepę pustą przywieźć 5-12 ton takie lekkie roboty, kultywatorem coś tam pogrzebałem 3 metrowym jeden dzień, a na miejsce 80tki bym myślał zetora jakiegos 7211/7245 lub 1014. W 80tkce silnik żyleta, remontowany 4 lata temu czy 5 w profesjonalnej firmie, suchy jak pieprz i moc ma, tylko hamulce trzeba zrobić, skrzynia sprawna, żółwia nie było i nie ma, podnośnik opuszcza na postoju. Nie ciągał ciężkich maszyn to taki ciągnik podwórzowy, rok 72/73, ale chyba nie będziemy sprzedawać trzeba przemyśleć, bo na wiosnę potrzebujemy wszystkie 7 ciągników i nieraz od sąsiada pożyczamy Mf255, c360 3p lub 8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Do Luke16: za 13-15tys nie radzę kupować nic takiego jak 385 czy zetor 8011, bo już z nim zostaniesz. To stary ciągnik, którego później nikt już nie kupi. Wiem, bo mu kupiliśmy 8145 i ciężko to sprzedać, a miał być 7245. Teraz na parę mies przed wzięciem nowego new hollanda - t5060 lub t6020 jest problem, bo ciężko sprzedać 8145, a o 1224 co chwilę się ktoś pyta, więc w takiej sytuacji jak twoja sprzedałbym c330 i zetora 7211, dołożył to co masz i kupił zetora spośród 6045-7745, bo starszy już z tobą później zostanie, bo tego nikt nie chce, bo ta komuna ludzi myśleć oduczyła i jak im się wciśnie głupotę, że np. 6845 dużo pali, to uwierzą, a za c330 to z 15tys powinieneś dostać(wujek za 1984 z nową kabiną i cały po malowaniu dostał 16tys rok temu). Z tego, co widzę, to ruch jest w c330, c 360, zetorach 5211-7340, ani większy, ani starszy od tych modeli łatwiej nie zejdzie. Względnie jeszcze 6045, 7045, ale nie z taką kabiną: http://www.allegro.pl/item800460570_zetor_6045_okazja.html, tylko z taką: http://www.allegro.pl/item804407394_sprzedam_zetor_6045.html, bo to wbrew pozorom też ma znaczenie przy późniejszej odsprzedaży, a zamiast 7211 do lekkich robót kupiłbym 5211 i git i obydwa ciągniki byłyby komfortowe, a jak coś się spier... i potrzebujesz tylko jednego z nich, to zawsze od 1 do 2 możesz coś przełożyć :P .


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj