PrzemoO

Kredyt na używane auto

Polecane posty

PrzemoO    29

Zamierzam zmienić auto na coś nowszego.Kasę w sumie to na nie mam ale nie wiem kiedy przyjdą jakieś dopłaty,a nie chce zostać bez kasy na wiosnę,więc chciałbym częściowo wziąć kredyt ok 4-5 tyś. Czy ktoś brał taki kredyt,jaki bank polecacie?Mój spółdzielczy nie ma kredytu na zakup auta a komercyjny za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co byś powiedział na kredyt obrotowy dla rolników na dowolny cel, nie wiem jak w spółdzielczym ale w BGŻ jest taki kredyt dla rolników chyba na 7,5-8.5%, a nazywa się chyba agro expres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Zwykły kredyt pod zakup nawozów, pasz czy diesla. AFAIR masz dostarczyć faktur na 60% tego co wziąłeś, czyli bierzesz 10 tysi to masz faktur dostarczyć na 6 tysiaków. Ostatnio jak brałem to rozłożono mi właśnie 10 tysiaków na dwa lata na pół płatne po żniwach. Mi styknęła jedna fakturka za pierwsze nawozy brane zaraz po żniwach + diesel ze żniw (faktury są 2 miechy wstecz i 3 do przodu czy jeden wstecz-jakoś tak).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ten w BGŻ jest na hipotekę działek rolnych.więc dochodzą koszty wpisu obciążenia hipoteki i inne takie.

Na zakup nawozów-a nie jest to czasem kredyt suszowy albo klęskowy(raz tylko go brałem,10 lat temu).

W Eurobanku jest konsumpcyjny na 6% co daje rzeczywiste nie całe 11%.

Najkorzystniej wyszedłby chyba kredyt typowo na samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj