marka

Niekończąca się opowiesć

Polecane posty

seweryn20    825

Sam ją robiłem. Zrobiona trochę na wzór lag z przedniego tuza zdaje się pomarolu. Tyle że moje są dłuższe i mocniejsze.

W sumie to trochę przesadziłem z solidnością. Same lagi warzą coś koło 100kg.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No na pewno nie zaszkodzi tyle że materiału więcej. Sama waga też na plus bo ruski ma strasznie lekki przód.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

To weź ruska i orz nim przez tydzien po 14h dziennie i zobacz ile oleju zostało w hydraulice i silniku. Wtedy napisz czy jest twardy. Jeśli po drodze wieszaki od TUZ'a ci wytrzymają tyle bez pęknięcia. Wiem bo miałem 8 lat mtz 1025 od nowości. Hektar zaorze i juz spocony.

człowieku ty mi tu nie gada głupot ja np bym orał dobre siedzenie tylko i radyjko i w pole i mi tu nie gadaj głupot ze jeszcze z silnika ubyło ciekawe ile nowy deutz silnik wytrzyma co w mtz czy starym czy w nowy to są silniki nie do zdarcia jedyny co to jest hydraulika ale da się z tym uporać w nowych bela rusach już spokój

 

To weź ruska i orz nim przez tydzien po 14h dziennie i zobacz ile oleju zostało w hydraulice i silniku. Wtedy napisz czy jest twardy. Jeśli po drodze wieszaki od TUZ'a ci wytrzymają tyle bez pęknięcia. Wiem bo miałem 8 lat mtz 1025 od nowości. Hektar zaorze i juz spocony.

pewnie żeś siedział przy ciągniku kupiony nowy to w pole a nie st ety trzeba posprawdzać wszystko nawet jak coś to dokręcić może fabrycznie za lekko anie tylko po sadzić tyłek i w pole kolego od sprzętu wymagasz ale sprzęt też wymaga wymiany oleju na czas a nie tak jak inni a bo to ruski to i olej można kiedy indziej wymienić jakoś będzie ja tam nie zachwalam tylko inni takie głupoty na mtz gadają to ja tez powiem na deutz ja na 100% wole mtz i przy nim grzebać niż w deutz i wołać serwis i płacić i też a ciągnik to jest do roboty anie do patrzenia tak jak zachodnie mtz to do roboty a słyszałem od takiego że maska ciosana siekierką no ico ale wygląd to mi się bardziej podoba mtz niż deutz jajowaty

 

człowieku ty mi tu nie gada głupot ja np bym orał dobre siedzenie tylko i radyjko i w pole i mi tu nie gadaj głupot ze jeszcze z silnika ubyło ciekawe ile nowy deutz silnik wytrzyma co w mtz czy starym czy w nowy to są silniki nie do zdarcia jedyny co to jest hydraulika ale da się z tym uporać w nowych bela rusach już spokój

 

 

pewnie żeś siedział przy ciągniku kupiony nowy to w pole a nie st ety trzeba posprawdzać wszystko nawet jak coś to dokręcić może fabrycznie za lekko anie tylko po sadzić tyłek i w pole kolego od sprzętu wymagasz ale sprzęt też wymaga wymiany oleju na czas a nie tak jak inni a bo to ruski to i olej można kiedy indziej wymienić jakoś będzie ja tam nie zachwalam tylko inni takie głupoty na mtz gadają to ja tez powiem na deutz ja na 100% wole mtz i przy nim grzebać niż w deutz i wołać serwis i płacić i też a ciągnik to jest do roboty anie do patrzenia tak jak zachodnie mtz to do roboty a słyszałem od takiego że maska ciosana siekierką no ico ale wygląd to mi się bardziej podoba mtz niż deutz jajowaty

a jeszcze zależy jaki mtz bo orginał ruski jest lepszy jak belarus pronar czy pronar


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

@piotrccc2 tylko zanim założysz te radyjko to najpierw kabine wycisz jakoś bo na nic ci sie przyda :P zachodni do patrzenia? mtz super twardy do roboty... zwłaszcza te mosty stożkowe i plastikowe koszyczki łożysk igiełkowych w skrzyni biegów :D ciekawe czy ta kwadratowa maska podobała by ci się, jak by ci przyszło z turem robić i nic z za niej nie widać i naprawiać most stożkowy co roku jak pisali inni użytkownicy :P Sorry, ale czytałem setki postów i rozmawiałem z ludźmi na temat tego sprzętu i baardzo dużo ludzi skarży się na ciągłe awarie oraz brak komfortu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak macie mtz na 20 ha to się nie dziwie że nie psują się tak. Weź takiego eksploatuj przynajmniej tysiąc Mgh rocznie to po paru latach ci się odechce ciągłego naprawiania i uszczelek wymieniania i jeszcze doczep odpowiednie maszyny do niego a nie 3x35 do ciągnika 80 km. Śmieszni jesteście. Dokładnie jak poprzednik pisał pierw wycisz potem radyjko załóż.

Miałem przez wiele lat mtz 1025 to wiem coś o tym. Uszczelka pod głowicą co roku, Tylne wieszaki od TUZ'a kilka razy na sezon spawane a jak nie było już co spawać to wymieniane. Oleje wszystkie na czas wymieniałem, hydraulika łatana co roku i tak wycieki były. Rozdzielacz co 2 lata nowy. Daj spokój tylko mi nie pisz ze mój wadliwy. Po prostu robił u mnie około 1tyś mgh rocznie a wiecie jak wolno mgh lecą w ruskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentol54    0

chłopie jak sie pracować nie umi to i czołga zajedziesz i połamiesz!! :D przejdź sie do lasu i zobacz jakie tam ciągniki pracują prawie same mtz i co ty tu bedziesz gadał :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

@piotrccc2 tylko zanim założysz te radyjko to najpierw kabine wycisz jakoś bo na nic ci sie przyda :P zachodni do patrzenia? mtz super twardy do roboty... zwłaszcza te mosty stożkowe i plastikowe koszyczki łożysk igiełkowych w skrzyni biegów :D ciekawe czy ta kwadratowa maska podobała by ci się, jak by ci przyszło z turem robić i nic z za niej nie widać i naprawiać most stożkowy co roku jak pisali inni użytkownicy :P Sorry, ale czytałem setki postów i rozmawiałem z ludźmi na temat tego sprzętu i baardzo dużo ludzi skarży się na ciągłe awarie oraz brak komfortu itp.

Co ty mi tu głupoty gadasz, że w mtz głośno. Ja jechałem za kierownicoą deutz 4 letnim i wcale nie jest ciszej. Ja mam mtz wersję eksportowa z dużą kabino to w c 360 to jest huk a w mtz to cicho.Ja tam nie wiem jak było w sportowych kabinach ale w tej co mam to cicho a w ogóle to kup se mtz z mińska dużo lepszy niż z pronaru jeden kupił z mińska orginalny śmiga i 2000 tyś mth i zero awarii a co do mostów to jak się kupuje to na krzyżaku się bierze nowego ja też dużo słyszałem na np zetory deutz i case i w tym deutz to miejsca tylko na 1 d*pę ciasno że szok a w mtz to 2 osoby spokojnie

Edytowano przez murtek3

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czy ktoś napisał że Deutz taki dobry ciągnik? Co ty sie go uczepiłeś. Deutz jest drogi a fajny wcale nie jest poza swoimi szerokimi niepotrzebnymi oponami. W lesie pracują mtz bo to najtańszy ciągnik. Zauważ że te mtz z lasu są tak dojechane że za darmo byś go nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

ty piszesz że 20 ha ja znam gościa który ma 60 ha i ma mtz 952.2 i 3 lata i sprzęt nie do za jechania wszystko im robi i co mu sprzedawali ciągnik to poszedł na zakup ciągnika nowego się pyta chcę ciągnik do ciężkiej roboty 90 KM i oni sprzedawali zetory case i mtz to mówi ja ci radzę mtz bo tyle gości na kupywało i dobrze się spisują i jeszcze polecał mu zetora bo case to do lżejszych robotów bo zaletki jedynie kąmfort lepszy i już 3 lata i bez awarii a przed mtz miał zetora nowego to się psuł i go sprzedał może był wadliwy

 

Cytowanie poprzedniego posta !

Edytowano przez murtek3

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

2 sztuki 1025 obrabiają ponad 150ha.

I dają radę.

U mnie 952.3 obrabia 30ha swojego (uprawa orkowa na różnych glebach gdzie nawet jest ciut gleb minutowych) a i czasem pojedzie u ludzi coś porobić. Na razie nie narzekam choć wolę osobiście jeździć Z10145


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

ja robie 1000godzin rocznie mtz 952 w marcu skonczy 3 lata a ma nabite 3200godzin.....robilem tylko skrzynie z powaznych awarii czesci niecale 100 zl.......zima napierdala po 18 godzin na dobe z plugiem snieznym.....komfort troszke slabowaty ...ale ciagnik nie do za***ania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

ty piszesz że 20 ha ja znam gościa który ma 60 ha i ma mtz 952.2 i 3 lata i sprzęt nie do za jechania wszystko im robi i co mu sprzedawali ciągnik to poszedł na zakup ciągnika nowego się pyta chcę ciągnik do ciężkiej roboty 90 KM i oni sprzedawali zetory case i mtz to mówi ja ci radzę mtz bo tyle gości na kupywało i dobrze się spisują i jeszcze polecał mu zetora bo case to do lżejszych robotów bo zaletki jedynie kąmfort lepszy i już 3 lata i bez awarii a przed mtz miał zetora nowego to się psuł i go sprzedał może był wadliwy

 

Cytowanie poprzedniego posta !

 

Zetor to prawda nie jest to zbyt dobry ciągnik ale case? Mam case mx 135. 6ton waży + 800kg obciążniki udźwig podnosnika 7 ton pompa 120l/min Orze pługiem 5x50 ziemie średnie 3/4 klasa prędkość 9km/h Jak doczepie wał cambella 2,8m to nie czuje róznicy czy z wałem czy bez. Komfort nieporównywalnie lepszy. Hałas w kabinie na poziomie 72 db. Co ty wogóle wiesz porównaj do tego co napisałem mtz 1221 bo podobna moc, MTZ sie schowa. Dodam że ma 12 tys mgh mam go 5 lat nic przy nim nie robiłem rocznik 1999. Tylko oleje wymieniam na czas i w pole.

 

Serii ciągnika case jest wiele:

JX

JXU

Maxxum

MXM

Puma

Puma cvx

Quantum

Quadtrak

steiger

3 rodzaje Farmalli

Każda seria jest do czegos innego lub uniwersalna na małe i srednie gospodarstwa. Zapewne dealer wspomniał o serii jx bo najtańsze i głównie to one sie sprzedają w polsce. JX to ciągnik typowo pomocniczy. Tur,opryskiwacz itp.

 

 

 

@padre.

Skrzynie już robiłeś w prawie nowym ciągniku?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

tak robilem ....przez ludzka glupote czyli nauke zmiany biegow kazdy wie ze w ruskim na odwrot od prawej strony do lewej a nie odwrotnie i pare razy podczas jazdy do przodu wrzucalo sie wsteczny i zaczelo stukac....stukalo rok czasu az zginal wsteczny ....2 tryby do wymiany iteraz chodzi bez zarzutu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

Ziel ja nie pisałem o 1221 mtz tylko o 952 to sprzedawca porównywał taką samą moc jx 90 i mtz 952.2 a nie ty mi piszesz case mx 135 kolego ja ci powiem że mtz wazy 1221 i oglądałem w danych to bez 100 kg 6 ton a case to widziałem w danych 5500 t i jeszcze się pytałem takiego jednego gościa widzisz mtz ma skromne obciążniki i wazy tyle a case musi sobie naładować większy kg i balast 800 kg tak to se wiesz możemy porównywać ja też mogę dać obciążenia więcej i 800 kg i na tuza ileś kilo i na I na koła widzisz mtz w polu szybszy 1221 od tego twojego case i zapewne silniejszy case będzie ważył więcej jak dasz 800 kg ale i do mtz też można na tuza i na koła to mi tu nie kituj że silniejszy case bo case to jest dużo dużo wygodniejszy ale o uciągu to mtz silniejszy taki jeden testował new holand 115 KM i mccormick 110 KM na mtz 1025 po kolei i nie mieli szans na twardym dopiero dali renault 150 KM to wtedy mtz przegrał ale jaka moc w mtz i w renault no i waga,i ja na case nic nie mam wiesz ja chciałem ci tyle powiedzieć na koniec case 560 KM waży 25 ton a mtz 450 KM 35 ton

 

wiesz ja ci chcę powiedzieć że awarie to chodzą po każdej marce po jednej naprawy po drugiej miej napraw i do jednej trzeba wołać serwis a w innej zrobisz sam tylko trochę trzeba się znać i chcieć

 

Nie piszemy posta pod postem. Używamy opcji edytuj !!!

Edytowano przez murtek3

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Teraz mnie rozśmieszyłes. Jeździłeś kiedys czym poza MTZ? Z tego co tu wyczytałem to mój case jest słąbszy od mtz o tej samej mocy? Coś ci sie chyba pomyliło. MTZ 1221 waży 5,5 tony z obciążnikami a case mx 135 6,1 tony bez obciążników. Gdzies czytałem ze wszystkie mtz do tego 150 konnego 15 koni przez skrzynie. Ty mi tu pierniczysz ze mtz ma lepszą trakcje? Miałem mtz 1025 i sie chowa przy case. Liczy sie rozłenie masy i odpowiednie ogumienie no i skrzynia gubiąca jak najmniej koników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

co ty pierdzielisz 6,1 bez obciążników hahahaha a pisałeś 6 ton a teraz inaczej hahah hahha słuchaj 1025 to inny ciągnik ma 4 cylindry a nie 6 ima 105 km to se porównaj do niego jx 95 niema szans widzisz mtz wazy ze skromnymi obciążnikami 5900 ze wszystkim z olejami z paliwem a ty jechałeś 1221 bo to jest różnica od 1025 no i inna waga ja gościa się pytałem to 5500 waży case i tu mi nie kituj jeszcze oglądałem http://www.tractoor....-mx100-170.html tam jest twój typ mię rozśmieszyło jx 80 ma pojemność 3200 co tak mało mię to nie obchodzi że jx typ jest do oprysków i innych robotów widzisz mtz to do wszystkiego niema że opryski on do pługa tam mu wciśniesz czuć tą moc wiesz jechałem i innymi ciągnikami a poza tym to nie ma startu mtz 1025 z case mx 135 tak samo jak bym ja wziął mtz 1523 i nie masz startu

Edytowano przez piotrccc2

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

6.1 tony wazy case bez obciążniów 135 konny a mtz 135 konny 5.5 z obciążnikami idz do okulisty. Porównaj JXU do mtz a nie jx.

Cały czas porónuje mtz 1221 do case mx 135 i mi tu kitu nie wciskaj. Tak sie składa że 150 konnego mtz tylko ze z pronaru ma sąsiad i ledwo wlecze sie z pługiem 5x50. A ma takie same ziemie co ja a mój mx idzie jak burza. Przeczytaj dokładną specyfikacje case mx135 późneij fadaj i schowaj sie z tym swoim radzieckim MTZ.

EDIT:

W tym linku co podałes jest błąd. Wage bież z case mx 150. W mx 135 jest konstrukcja z mx 150. Mogę ci wysłać skan z instrukcji obsługi.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Ziel ja nie pisałem o 1221 mtz tylko o 952 to sprzedawca porównywał taką samą moc jx 90 i mtz 952.2 a nie ty mi piszesz case mx 135 kolego ja ci powiem że mtz wazy 1221 i oglądałem w danych to bez 100 kg 6 ton a case to widziałem w danych 5500 t chciałem ci tyle powiedzieć na koniec case 560 KM waży 25 ton a mtz 450 KM 35 ton

Ciekawe rzeczy opowiadasz, może jeszcze byś tak linki wstawił gdzie tak pisze? Tak w ogóle witaj @komar, wieczny obrońco MTZ pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

Patrzę że tu zlot case, obrońcy są jaco 512 i ziel. Case to waży 6 ton ale z obciążnikami bo tak to 5500 się pytałem gościa i na necie jest, ta jasne błąd hehehehe. Tak ledwo mtz 150 KM, bo on ma coś pewnie nie tak a ja nie polecam mtz z pronaru. Lepiej kupić oryginał mtz jest lepszy. Porównałem jxu 100 do mtz 952.2 i ten case wymięka wagowo i pojemność silnika 4485 a w mtz masz 4750. Taki jeden mtz ważył 952.2 z olejami i paliwem 5 ton a sprawdzał tam w skupie zboża i bez przyczepy, sam wjechał na nią a ogólnie mtz ma mało obciążników a tyle waży http://invest.agro.pl/case_jxu.html Ja ci mówię schowaj się i nie porównuj mtz 1025 do twojego case hehehhahah. I ja żadnym obrońcą nie jestem, sami jesteście obrońcami. Pisać głupoty na mtz. Ja np na case nie pisze bo ktoś powie że specjalnie bo u nas jeden ma jx 70 to hydraulika siadła po gwarancji i serwis przyjechał i naprawiali. Nie mówię ze mtz jest bez awaryjny- też ma wady. Zapewne w case jest wygoda, wszystko pod ręką ale w kabinie to dużo miejsca nie ma. Siedziałem w jx 90.

Nie dość że post na poziomie przedszkolaka, to jeszcze z licznymi błędami. Zastanów się nad tym co wypisujesz bo jednym słowem mówiąc to są brednie że czytać się nie chce.

Edytowano przez danielhaker

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Pronarem 80 konnym czyli to samo co belarus 820 ciagalem jak szmate po asfalcie new hollanda tl 90 a ....ruski ciagnik uciag ma duzy .....malo ktory ciagnik o tej mocy ma taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Patrzę że tu zlot case, obrońcy są jaco 512 i ziel. Case to waży 6 ton ale z obciążnikami bo tak to 5500 się pytałem gościa i na necie jest, ta jasne błąd hehehehe. Tak ledwo mtz 150 KM, bo on ma coś pewnie nie tak a ja nie polecam mtz z pronaru. Lepiej kupić oryginał mtz jest lepszy. Porównałem jxu 100 do mtz 952.2 i ten case wymięka wagowo i pojemność silnika 4485 a w mtz masz 4750. Taki jeden mtz ważył 952.2 z olejami i paliwem 5 ton a sprawdzał tam w skupie zboża i bez przyczepy, sam wjechał na nią a ogólnie mtz ma mało obciążników a tyle waży http://invest.agro.pl/case_jxu.html Ja ci mówię schowaj się i nie porównuj mtz 1025 do twojego case hehehhahah. I ja żadnym obrońcą nie jestem, sami jesteście obrońcami. Pisać głupoty na mtz. Ja np na case nie pisze bo ktoś powie że specjalnie bo u nas jeden ma jx 70 to hydraulika siadła po gwarancji i serwis przyjechał i naprawiali. Nie mówię ze mtz jest bez awaryjny- też ma wady. Zapewne w case jest wygoda, wszystko pod ręką ale w kabinie to dużo miejsca nie ma. Siedziałem w jx 90.

Nie dość że post na poziomie przedszkolaka, to jeszcze z licznymi błędami. Zastanów się nad tym co wypisujesz bo jednym słowem mówiąc to są brednie że czytać się nie chce.

 

Ja pisze opinie ale nie dociera do was. Miałem mtz 1025 i mam case mx 135 porównuje bo tym i tym robiłem. Przerodziło to się trochę w kłótnie

A tu nie o to chodzi więc ja może zakończę ją i nigdy już do tego tematu nie zajrzę. Tak będzie lepiej.

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

wiadomo case mx 135 to inny ciągnik od mtz 1025 to niema co porównać w robocie tylko mtz ma małe spalanie wobec mx i to wszystko

Edytowano przez piotrccc2

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Miałem już nie pisać ale ostatni post. Co do spalania to bym sie kłócił. MX są bardzo oszczędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie ma się co oszukiwać jeśli macie lewe ręce do mechaniki to Belarus nie jest dla was, jest kilka rzeczy które fabryka zostawiła nowym nabywcom takie jak: wyciszenie kabiny, wydajniejsza pompa hydrauliki do tura i pompa kierowania+większy orbitrol, sterowanie zewnętrzne tuzem, siedzenie pasażera, fotel pneumat, przyciemnione szyby od słońca, klimatyzacja, radio+antena+głośniki, wyjście zapalniczki, więcej obciążników w koła(ciapek ma więcej) choć i tak ma dużą masę - te rzeczy możemy zrobić sami bez żadnych problemów, jedyne czego nie zrobimy i przy czym tamte niedomagania to pikuś to brak rewersu mechanicznego(najlepiej z lewej strony) gdzie niestety nic tutaj nie wskóramy.

 

Jeździłem wieloma zachodniakami i szału na mnie nie zrobiły, te biegi w przyciskach, podnośniki na potencjomatrach, masa czujników, lecz głównym wyborem jaki padł na tą markę to sprawiedliwa cena, cena części zamiennych, małe spalanie, duży/bezkonkurencyjny uciąg w tej klasie mocy no i bezawaryjność.

Ale jeśli inne marki miały by ceny podobne to bym się zastanowił nad kupnem Belarusa, nie mówię że bym się nie zdecydował ponownie na to samo tylko po prostu bym się zastanowił.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj