Zaloguj się, aby obserwować  
Aquarius

Hamulce w 610LS?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aquarius    0

Witam wszystkich. Może ktoś wie jak odpowietrzyć hamulce w 610LS? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Wszystko opisane jest w instrukcji obslugi...ale najwazniejsza rzecza jest zeby nie wlac przez pomylke normalnego plynu hamulcowego, musi byc koniecznie olej hydrauliczny z typu PENTOSIN SUPER FLUID. Normalny plyn hamulcowy jest bardzo "agresywny" i z czasem wiekszosc gumowych uszczelek sie po prostu rozpusic....i to nie tylko w hamulcach ale rowniez w sprzegle ktore rowneiz kozysta z tego samego zbiornika oleju.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

To fakt, że wszystko jest napisane w instrukcji obsługi. Tylko problem jest taki, że ona jest po niemiecku, a ja niestety nie zmam niemieckiego i nie znam nikogo kto może znać na tyle dobrze żeby cokolwiek mi powiedzieć. Jeździć sie nim nie da bez hamulców, dobrze ze ręczny działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Proponuje zastosować starą metodę. Wciskaj pedał kilka razy, następnie przy wciśniętym pedale popuścić wężyk bądź rurkę w zależności co masz przy cylinderku. Powinno ulecieć z obwodu trochę płynu i powietrza. Porób tak kilka razy, powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Dzięki za radę. Zrobiłem tak jak mówisz i pojawił sie wyciek pod tylnym mostem tam gdzie jest zamocowany siłownik od podnośnika jak ojciec ciskał to leciał stamtąd ten olej hamulcowy. Co to może być. Bo ja już nie mam zielonego pojęcia. Hamulców nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Co za dziwne pytanie!!! Musisz najpierw ustalic skad dokladnie jest ten wyciek i bedziesz juz mial odpowiedz na twoje pytanie . Naprawd z calym szacunkiem ale jak ktos zadaje takie niedozeczne pytania to az rece opadaja. Skad ktos z nas ma wiedziec co moze byc przyczyna wycieku.Musisz znalez wyciek, usunac usterke, odpowietrzyc hamulce i bedzie OK. Tylko dziwne bo jesli masz wyciek to zbiornik plynu musial byc pusty a pedal hamulca rowniz "spadal" na sam dol, a do tego z powodu braku plynu sprzeglo rowneiz nie powinno dzialac.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Wiesz dla Ciebie może dziwne skoro się na tym znasz. Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego i niedorzecznego. Pytanie zadaję bo może u kogoś coś takiego się stało i może zna przyczynę. Ja po prostu nie wiem o co chodzi. Nie mam też żadnego doświadczenia mechanicznego. Dziwi mnie że sprzęgło ma coś wspólnego z hamulcem. Pierwszy raz o tym słyszę, albo nie rozumiem co napisałeś. Zbiornik zrobił się pusty po tym jak zacząłem naciskać bo właśnie z tamtego miejsca wyciekał płyn.

Napisz jak możesz coś szerzej o powiązaniu hamulca ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Nie jest to hamulec mechaniczny, tylko hamulec ze wspomaganiem hydraulicznym, a plyn do uruchomienia tego sprzegla idzie z tego samego zbiornika co plyn do hamulcow. A jesli jest prawda to co piszesz ze nie masz zadnego doswaidczenia mechanicznego to moze byloby lepiej jakbys zlecil ta naprawe jakiemus warsztatowi, szczegolnie jesli chodzi o hamulce....bo jak pewnie wiesz z takimi rzeczami to nie sa przelewki.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Sorry za off topa ale mam pytanie do kostiego. Czy tylko te fendty maja połączone sprzęgło z płynem hamulcowym? Czy fendt 308lsa też tak ma? Bo wiem ze inaczej tam się zmienia ten olej a tu widzę ze takie rozwiązanie wiec pytam. Pozdrawiam i jeszcze raz sorry


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Dzięki za poradę i za informację. Prawdą jest, że nie mam doświadczenia mechanicznego, lecz lubię wiedzieć co może dolegać i jaka może być przyczyna zanim zaciągnę go do mechanika. Czasami to wychodzi lepiej dla Ciebie jak wiesz coś na dany temat. Np z tym olejem. nie wiedziałem tego napisałeś mi i teraz wiem tak samo z tym sprzęgłem. Dla mnie to jest ważne w codziennej eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

W 308 lsa rowniez jest hamulec ze wspomaganiem hydraulicznym, i tam chyba tez jest tylko jeden zbiornik plynu hamulcowego, ale z tego co pamietam to w 308 lsa jest zwykly plyn hamulcowy.Zreszta w wiekszosci ciagniow Fendt do hamulcow i sprzegla jest wspolny zbiornik plynu.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z hamulcami w fendcie 308 LSa mianowicie przednie koła hamują doskonale teraz podciągnołem tył i lewe koło też hamuje a prawe jak hamulce rozłącze ani nie chce złapać i jak podciągnąłem te chamulce to pedał wkabinie strasznie wysoko łapie co położe noge na chamulec to koła przednie chamują jak wściekłe proszę o szybką pomoc.


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Znów zrobię offa. Fendt 308 lsa hamuje na 4 koła? Jeśli tak to jak?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Tak hamuje..., na wale napędowym przdniej osi zaraz obok przystawki zamocowana jest tarcza hamulcowa z dwoma zaciskami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1234567
      Witam mam problem z instalacją elektryczną fendt 611 lsa  mianowicie potrzebował bym instrukcji do bezpieczników  z  opisem który gdzie idzie  
      Mam nawet problem z kierunkowskazami 
      Awaryjne działa tylko na jeden Bok A  kierunkowskazy wogole rozebrałem manetka od kierunkowskaz wszystko okej
      Pomóżcie mi proszę 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Swieży zakup, objawy jak wyżej. Pali na dotyk, po odpaleniu niebieskawy dym do rozgrzania, później ustępuje. Sprawia wrażenienie trochę mułowatego, po rozgrzaniu nie zadymi nawet przy dużym obciążeniu. Silnik łącznie z pompą 300 mth po remoncie u poprzedniego właściciela. Zawiozłem wtryski do sprawdzenia, miały losowe ciśnienia, od 150 do 175 barów. Po regulacji dymienie nie ustąpiło, może jest minimalnie mniejsze. Jakieś sugestie?
      Pozdrawiam 
    • Przez valdi75
      Dzień dobry.
      Czy ktoś dobierał dmuchawy i nagrzewnicę od jakiegoś auta?
      Pozdrawiam
    • Przez Radek88
      Witam 
      Przymierzam się do kupna ciągnika Fendt 615 LSA Turbomatic E.
      Byłem oglądać ciągnik i wszystko jest ok tylko nie działa EHR żadne pokrętło nie działa. Podnoszenie i opuszczanie tylnego TUZa jest sterowane dorobionym przełącznikiem góra podnoszenie środkowa pozycja stop dół opuszczanie oczywiście chciałbym po zakupie naprawić EHR tylko zastanawiam się ile maksymalnie może mnie to kosztować?
      Obecny i zarazem drugi właściciel ciągnika ma go 4 lata i mówił, że było tak od początku jak go kupił i nic tam nie zaglądał.
      Znalazłem w innym wątku podobna sytuację i padła kwota 10 tys, ale był to inny ciągnik 612 i już kilka lat temu.
    • Przez mariuszzo
      max prędkość 611 30 km/h 6 bieg nie wchodzi słyszałem że jest zablokowany. jak go odblokować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj