Leo

Wozy paszowe z poziomym ślimakiem.

Polecane posty

Leo    0

Pytanie kieruję do użytkowników paszowozów z poziomymi ślimakami. Jakie mają zapotrzebowanie na moc w stosunku do pojemności. Ile wynosi średni czas mieszania TMR-u? Czy taki wóz paszowy poradzi sobie z rozdrobnieniem beli kiszonki? Wśród ofert na rynku wtórnym przeważnie spotkać można maszyny z poziomym układem mieszania. Sprzęty te w większości są sprowadzane z Europy zachodniej. Czy mnogość tych ofert świadczy o tym że ta technologia się nie sprawdziła i wszyscy przechodzą na paszowozy z pionowym ślimakiem? Dodam jeszcze, że większość firm odchodzi od poziomych mieszadeł i promuje pionowe slimaki. Sam myślę o zakupie używanego wozu paszowego. Niestety nie mam możliwości zobaczenia takiego wozu w pracy i ocenienia samemu jego zalet i wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Z wozem paszowym o pozilomych ślimakach jest jeden problem, rzadko zdarza się żeby można było wyłączyć w nich noże. Czyli po kilku minutach wymieszania i pocięcia TMRu jedziesz zadać paszę to nim dojedziesz pierwsza grupa ma ładną strukturę, ostatnia ma sieczkę.

Natomiast bardzo ładnie tną, rozdrabniają i mieszają wsad, aż za dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Na tym filmie pokazane jest szczegółowo jak taki paszowóz miesza paszę.

Może ktoś ma film jak rozdrabnia belki sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Myśmy mieli paszowóz DeLaval 12m3 to nie za bardzo byliśmy z niego zadowoleni . Poziome ślimaki są mocniej obciążone niż pionowe , dosyć często się urywał cały ślimak i musieliśmy mieszać na jeden aż do przyjazdu ślusarza , teraz mamy Trioliet Solomix 2 2400 24m3 i pionowe ślimaki są super bardzo szybko tną na krótkie kawałeczki dokładnie jest wymieszana pasza z kiszonką . Ciągnik nie musi tak długo być na wysokich obrotach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

24m?? to jednorazowo dla 150 krów gdzieś mieszasz tak??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Znajomy kupił wóz "Supermix Daweke" czy jakoś tak, jak wyglądają noże w takim wozie bo on jest chyba tylko do ciętych pasz. Jak powinien być wyposażony wóz z poziomymi ślimakami aby rozdrabniał bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja mam strautmanna 1000s , samozaładowczy z wibratorem i 4 slimakami poziomymi. mieszam podczas załadunku i około 2 minuty po skończeniu ładowania. do beli sianokiszonki raczej sie nie nadaje. sianokiszonkie robie przyczepa samozbierajaca w pryzmie i paszowów super wycina. paszowóz kupiłem używany i przez 5 lat uzytkowanie wymieniałem tylko dno i pare noży. u mnie chodzy przy tym 912 i daje sobie rade. jak planujesz robic sianokiszoke w belach to kup sobie lepiej z pionowym. ja z mojego jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Adrianos ;[ Na oborę wolnostanowiskową gdzie chodzi około 215 krów to trzeba na dwa razy jeden pełen wozik nakarmi calutką jedną stronę potem drugi mieszamy i druga strona :lol: Ale poprzednim musieliśmy na 4 razy , to jeszcze się pod śniadaniu mieszało :) A tak to Same Silver 130 KM ukręci 24m3 i raz dwa nakarmione , jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego paszowozu :) Tylko jeszcze musimy dorobić taką żmijkę żeby wciągała paszę do paszowozu ponieważ jak trzeba te 20 worków wsypać na ładowarkę to krzyże w 2 miechy powysiadają ;[ :)

 

Co do ślimaków to podpisuję się pod tym co napisał arturs860 jeżeli bele to lepiej pionowe jak pryzma to spokojnie sobie poradzą poziome ponieważ poziome nie radzą sobie z przepchnięciem beli :) W tym paszowozie z pionowymi są między ślimakami dwa duże przeciwnoże jak się dobrze wrzuci bele to jak przepchnie na drugi ślimak już balot jest rozwalony cały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

ja mam paszowóz keenan 14m3 z wałkiem poziomym i jestem zadowolony i c-360 radzi sobie naprawede bardzo dobrze

wrzucam także bele bo mam przystawke do belotów i ciągnik ma owiele lżej przy poziomym i lepiej wymiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

kazikrol a mieliście kiedyś wóz z pionowymi ślimakami ??? Jesteś pewien że poziome mają lżej ? Ja bym nie powiedział . Wg mnie pionowe mają dużo lżej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Wito jestem pewien w 100% że paszowozy z poziomym ślimakim mają lżej ponieważ:

Przyjeżdżali do mnie przedstawiciele firm z paszowozami np:Sano, Kuhn(z pionowymi ślimakami) i są zdziwieni że c-360 daję rady przy paszowozie 14m3

Mówią, że nawet mowy niema żeby c-360 pokręciła paszowóz o takiej z pionowym ślimakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Kolego @kazikrol , zgadzam się że paszowóz keenan ma mniejsze zapotrzebowanie na moc. Tylko jest to konstrukcja nowatorska, jedyna firma która robi wozy w ten sposób. faktycznie jest to "poziomy" wóz paszowy, tylko sposobem rozdrabniania odbiega on od innych poziomych wozów. Poziome wozy nie radzą sobie za dobrze z rozdrabnianiem bel( z dwoma wałkami na dole dają radę.Dlatego jak poprzednicy są to wozy dobre jeśli sianokiszonka jest robiona w pryzmach czy silosach, nie polecam do bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

oczywiscie ze poziome mają lżej... przekładnia kątowa potrzebuje wiecej mocy.. a zakładanie przekładni redukcyjnej to złudna oszczednosc.. mieszamy przy uzyciu mniejszej mocy za to 2x wydłuzamy czas mieszania, no i dwie przekładnie to 2x wiecej czesci, 2x wiecej do psucia. w poziomych slimakach jest jedno tempo mieszania i jedna przekładnia, zadna redukcja nie jest potrzebna. a tak na marginesie c-360 to wg mnie nie jest ciagnik który powinien pracowac z wozem paszowym. pozdrawiam

 

a jesli chodzi o wyeliminowanie ciecia(w wannie) w wozach poziomych jest to zaden problem. np w gospodarstwie w OHZ Osięciny pracuja 3 wozy z poziomymi ślimakami i w kazdym z nich ciecie w wannie jest wyeliminowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

@PawelSG w poziomych jest jedna przekładnia ale przełożenie jest duże. Mam osobiście Walker to jest najpierw jedna przekładnia zmieniająca obroty ,potem jest planetarna( lub dwie) i wtedy dopiero idzie na główny ślimak. Na chłopski rozum więcej będzie potrzebować mocy paszowóz w którym zbija się cała masa w jednym miejscu i tam jest "przepychana" przez noże niż w takim którym masa jest rozrzucana i nie opiera się o żadne części. `Wyeliminować można cięcie, tylko że robisz to przez zdejmowanie noży co jest nieuzasadnione bo wtedy paszowóz ma większe obiciążenie. Nie można wyłączyć cięcia w trakcie mieszania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pyatnie do posiadaczy lub osób, które sie orientują w cenie paszowozów z poziomymi wałkami, jakie firmy je produkują. Interesuje mnie paszowóz 12m3.

Edytowano przez Krzysiek07120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

Ja mam kvernlanda szczerze rewelacyjny ursus 360 3 p ciągnie 8.5 m3 mam nadstawke która zwiększa do 10 m.Cena 12 m to 135 tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

 

Ja mam kvernlanda szczerze rewelacyjny ursus 360 3 p ciągnie 8.5 m3 mam nadstawke która zwiększa do 10 m.Cena 12 m to 135 tyś brutto

 

 

ta cena do negocjacji czy już ostateczna?bo mi się wydaje że dosyc dużo jak za ten wóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktornR    1

cena wyjściowa z nadstawka

ja muj kupiłem 3 lata temu. za 107 tyś

Niestety nie należą do tanich typu metal Fah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj