prezesmax

Jaki pług

Polecane posty

prezesmax    4

Witam mam zamiar kupić pług trzy skibowy obrotowy i zastanawiam się czy kupić np PĹug trzyskibowy Frost (802298475) - Aukcje internetowe Allegro czy PĹug obrotowy 3 skibowy KVERNELAND model VD-93 (804600280) - Aukcje internetowe Allegro albo PĹug obrotowy 3-skibowy KVERNELAND z ramieniem (773467366) - Aukcje internetowe Allegro .

Niewiem czy kupić za 12 tysięcy dobry pług z dobymi elmentami czy np tego frosta i wymienić mu odkładnie i mieć w 100% dobry sprzęt i czy wato kupować KVERNELANDA skoro iny pług narzędzie spełniał taką samom role i dawał taki sam efekt pracy ??

Jeśli możecie to doradźcie.


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Frost to obecnie Poettinger. To już sam musisz sobie odpowiedź, a najlepiej policzyć, co będzie bardziej korzystne. :D Bardziej patrzył bym na stan obrotnicy, bo to drogą sprawa i na wyposażenie, jakie masz w cenie tej maszyny. Z dostępnością części do Kverniego nie ma problemu, o tyle do Frosta może być trudniej. Ten Kver z przedpłużkami jest młodszy od tego bez to Ci mogę napisać, bez oglądania maszyn na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

chyba wezme tego Kverniego za 12.5 tys. widać że nie jest styrany ale podjade i zobacze co to jest bo na fotkach to ładnie wygląda


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeśli był remontowany przez kogoś - poproś o faktury i podjedz tam gdzie kupione zostały części do remontu i podpytaj czy były to oryginalne części kvernelanda czy zamienniki.

Sam przez pośpiech kupiłem piersi do pługa Unii, trafiłem na zamienniki - 50ha przeorały i się nadawały do wymiany. Odszukałem stare i naspawałem je na te zamienniki i po 25ha zero zużycia (byle jaka UG). Tak więc sam widzisz co oryginał to oryginał (lepsza gatunkowo stal).

Jeśli ten kverneland jest zrobiony na zamiennikach to sam wiesz jak może być.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Popytaj z sklepach ile kosztują części zamienne do frosta lub kvera. Będziesz wiedział ile zapłacisz za serwisowanie pługa. Froosta ma dobre ramie do wału z hydraulicznym odczepianiem wału


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam Fraugde i bardzo chwale (to samo co Kverneland) też zależy do jakiej orki, ja mam do płytkiej specjalnie tak wywinięte skiby, np. w krone mam do głębokie. A z jakim ciągnikiem miałby ten pług współpracowac, jeśli bym brał kverdzia to na resorze koniecznie, ale jeśli będzie chodził mały ciągnik, to nie bardzo będzie ze stabilnością :D U mnie koleś ma na resorze za 7tys :) Gadałem z kolesiem w grene i powiedział ze najtańszy kverneland :) Ja bym kupił coś niedrogiego, a dobrego. Lemken mi się trafiał za 3500zł w idealnym stanie.http://www.allegro.pl/item797119738_plog_obrotowy_lemken.html taki jak ten. Niedaleko mnie PĹug Kverneland 3 skibowy obrotowy ,resor (804222653) - Aukcje internetowe Allegro


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No nie wiem czy podniesie... Ja mam Fraugde 3 ale zagonową i wcale nie jest tak lekko go podnieśc bo ciężar jest daleko od ciągnika :P Też zastanawiałem sie nad lemkenem, ale w grene mi odradzili ze względu na cene części kazali wybierac coś z grupy kvernelanda.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

a co sądzicie na temat tego Lemken opal 110 nie kverneland , kuhn (793531863) - Aukcje internetowe Allegro i jak jest wasz opinia na temat Lemkena??

Ciągać to będe zetorem 5320 62 KM ziemię mam letkie i orze płytko max 25 cm

Z lemkena bym zrezygnował bo ma sprężyny i będzie cięższy chyba że chcesz takie zabezpieczenie. Mi najrozsądniejszy wydaje się jeden z kverneland-ów ten droższy ma prawie nowe płozy i większy zakres regulacji orki ale jest chyba trochę cięższy, ten tańszy ma ramię do wału który pociągnąłbyś w podorywce i jest lżejszy. A jak zapinałeś tego ibisa to jak chodził? Jeśli nie pociągnie 4*45 to wziąłbym ten tańszy.

 

EDIT Nie jestem pewien czy Ci się zmieści ten siłownik od obrotu (kverneland) pod kabiną bo wydaje mi się że wyląduje w tej szybce :P

 

Jest jeszcze jedna opcja dołuż te 3tys kup takie coś http://allegro.pl/item798136983_plug_obrotowy_2_3_1_4_1_akpil_promocja.html i masz nowe podobno na licencji V&N




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

unieś to uniesie bez poblemu bo unosiłem nawet ibisa 4+1 a z unią 3+ to śmigał bez poblemu nawet jeśli by mu dołożył z 10 cm to by nie oczuł bo jeździłem na pierwszym biegu a lemken waży z tymi spężynami 980 kilo. Zastanawiam się między lemkenem a tym kverladziem PĹug 3-skiby obrotowy Kverneland (793657219) - Aukcje internetowe Allegro tylko koleś niewie jakie on ma zabezpieczenia może wy wiecie i napisał że jest regulowana szerokoś orki ale po tej ramie to nic nie wskazuje :P jeszcze takie coś znalazłem i nawet widać że w galantym stanie http://www.allegro.pl/item806243059_plug_3_skibowy_kvwerneland.html


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ten drugi się mi strasznie podoba szczególnie że regulacja szerokości vario, tani i ma siłownik od przewracania z tylu wieżyczki.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wydaje mi się też że ten Lemken jest do głębszej orki niż te kvernelandy :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja mam lemkena opal 140 na sprężynie, tak samo wygląda, polecam Ci taki pług, a i jak będzie sucho to niebędziesz miał problemów z zaoraniem ,płytko tez idzie orać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja mam takiego właśnie Lemkena i polecam Ci go. Fajny pług, dobrze orze, części z Unirolu można zamówić, nie są drogie. Bardzo dobrze spisują się zabezpieczenia sprężynowe, na pewno lżejsze niż na resorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

myślałem nad krone ale jakoś tak mi niepasuje kolor :P a co do lemkena to jest umnie na drugim miejscu jeśli nie kupię kevnelanda to to na 100% będzie Lemken


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

No i ja wolałbym tego vario chociaż miałem z 10 kvernelandów ale takiego jeszcze nie jest bardzo podobny do kv ale jak się przyjżeć to chyba tylko podobny .Jakbyś go oglądał to poszukaj na nim napisu albo znaczka loga kvern.. bo mi się wydaje że to jakaś podruba.Bardzo dobrymi i lekkimi pługami są overumy sprzedałem teraz dwa i 4-skiby ciągnie koleś mtz 90KM bardzo lekko ,a czwórka waży 930kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj