Ursusc385

Co byście kupili jeszcze do swojej gospodarki żebyscie byli zadowoleni?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laki    0

W moim przypadku na pierwszym planie znalazłaby się jakaś ładna małżonka,następnie mogłoby wpaść z 50 ha i troszkę dokupiłbym sprzętu i zmodernizował oborę. Ale żeby to wszystko mogło się spełnić to najważniejsze jest SIŁA i ZDROWIE.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - SIŁA I ZDROWIE A ZWŁASZCZA ZDROWIE :D U mnie to raczej prak maszynowy jest wystarczajacy ale z takich rzeczy ktore nie sa potrzebne gwałtownie a milo bylo by je posiadac to deszczownia do nawadniania tylko ze problem jest z ludzmi bo znajac zycie ta deszczownia stala by z miesiac w polu a pozniej moglbym ja kompletowac na skupach złomu ( aluminium jest w dobrej cenie ) no i prawo polskie moglo by sie troszke zmienic abym mogl pomyslec nad wlasnym wiatrakiem z turbina do wytwrzania pradu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

a ja skromnie prase Sipme Z-224 Anne Z-644 i Bizona Z0-56 z sieczkarnią i jedną przyczepe 4,5t.I ziemi do 10 hektarów


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wystarczył by nowy ciągnik i było by happy bo maszyny to sie co rok jakieś kupuje w tym roku może kultywator i pług


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi by sie zdała jakas porządna nowa duza przyczepa a najlepiej 2 :D bo troche męczące jest wozenie mniejszymi przyczepami z odległych pól.


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tu się z tobą zgodzę. Też by mi się przydały. Tak jedną 16 ton a druga 12 lub też 16 ton :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

nowy ciągnik, maszyny do niego, ze 30ha ziemi, to i ze dwa ciągniki.........

 

 

 

ps: jak w wielu polskich gospodarstwach


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Ja to traktor i potrzebny osprzęt do niego :D


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Jeszcze nie gospodarzę jako GŁOWA ale już niedługo....

Ja to bym chciał kochającą żonę i zawsze będącą ze mną.:D

potroić stado krów i wszystko mogę mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
dużo pola ze 100ha i dużo ciągników :D

 

kiedyś to było możliwe a teraz chyba że wygrasz w lotto bo na te 100ha to od 0 nie zarobisz

żeby były takie czasy jak kiedyś że ziemie za grosze kupujesz.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie przydałoby sie utwardzic podworko zakupic ciagnik najlepiej same roller z wypasionym ładowaczem kosiarke dyskową przetrząsacz i to chyba na tyle;] no moze jeszcze jakas przyczepe i rozrzutnik ewentualnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
wiecie co jak już to wszystko będziecie mieć to lista waszych potrzeb będzie jeszcze dłuższa tak już jest w rolnictwie

 

Zgadzam się w 100%. Wiem to z autopsji :D .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Mi by sie przydał ładowacz czołowy,agregat uprawowo siewny z siewnkiem unia 3M,pług zagonowy kverneland 4 lub obracalny 3,przerobić chlewnie na obore,kupić sieczkarnie 2 rzedowao,kosiarke nową samasz lub krone jakieś 2,40M, przetsąsacz do siana krone 5M, zgrabiarke krone 5,1 :) to by było na tyle :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Mi by się przydał jakiś mniejszy ciągnik np.John Deere 5720 , i do tego pług i wiele innych rzeczy które mamy w planach.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papuszka23    1

Ja to bym najchętniej wymienił coły park maszynowy, ale w pierwszej kolejności ciągnik z turem bo U-912 już sie mocno sypie.

Prasą i kosiarką bym też niepogardził!!!!!!!!


Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

jak już kupie ciągnik to ze 20 ha i muszę zmodernizować oborę no i jeszcze z 15 krów


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

No to teraz Ja: :)

-nowa stodoła + nowe większe garaże

-przyczepa do transportu balotów

-ładowarka teleskopowa

-sieczkarnia do kukurydzy Claas Jaguar, bo na okolice nie ma maszyny do kukurydzy z gniotownikiem

-wycinarka do kukurydzy

-agregat uprawowo-siewny

-zwiększyć areał do 50 ha albo i więcej

-nowa przejazdowa obora z wyciągami do obornika

-wóz paszowy

-jakiś ciągnik pomocniczy o mocy ok.60KM

-kombajn zbożowy

 

Mało realne do spełnienia :) ,ale pomarzyć zawsze można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

kupic Zetora 7441 i maszynki do niego ,i powiekszyć gospodare (min 20ha) :) ale apetyt rośnie w miare jedzenia :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Nowy ciągnik 80 KM, kopaczka i sadzarka do ziemniaków, nowy rozsiewacz i z 10 ha 3.klasy. Tylko tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj