Skocz do zawartości
828

MF 3065-Zatrzymuje się na biegach B

Polecane posty

828    0

Witam mam problem ze skrzynią biegów.Na biegach B jedzie 100m.i się zatrzyma samoczynnie.Jaka może być przyczyna tego problemu :D

rafik256    19

Mariusz czytałem twoje wypowiedzi i już myślałem ze mam do czynienia z mechanikiem na poziomie, który zna się na rzeczy a tu proszę ...

Wracając do tematu to 828 masz najprawdopodobniej problem z nakrętką i zabezpieczeniem trybu od grupy B. Najprawdopodobniej puściło zabezpieczenie nakrętka się poluzowała może nawet spadła czy tez został zerwany gwint na wałku. Nie radze dalej jeździć ciągnikiem bez uprzedniej naprawy. Może wystarczy poprawić tryb dać nową nakrętkę i zabezpieczyć. żeby to zrobić trzeba się dostać do skrzyni od strony sprzęgła.

Wiadomość z agroFakt.pl

marek3080    4

Kupiłeś złom i się roz..ił i tyle powodzenia

Jak nie chcesz pomóc to nie zabieraj głosu.

A MF chodzi już parę lat jak zegarek (a wiem jak jest użytkowany :P ) a to była pierwsza taka niespodzianka.

828 skromnie wypowiedziała się na ten temat ale znam użytkownika tego traktorka i potwierdzam to co napisał rafik256 a konkretnie odkręciła się nakrętka i tryb od grupy "B" spadł z wałka. Na szczęście nigdzie nie narobił szkody.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez chudy14145
      Witam.mam taki problem z zetorem 7211.w pewnym momencie przy orce zniknely biegi wsteczny 1 2.Mozna wrzucic jeden z tych biegow i po puszczeniu sprzegla ciagnik jest jakby na luzie dalej,na polowych i drogowych jest tak samo.sciagalem pokrywe skrzyni w kabinie i nie widac zeby ktores z ciegien bylo urwane.tryby tez nie wygladaja na zuzyte.nie bylo zadnych oznak awarii wczesniej zadnych zgrzytow itp.Ma ktos pomysl co sie moglo stac?od czego zaczac szukanie przyczyn awarii?
    • Przez Patryk212
      Witam posiadam renault 110.54 z rewersem elektro-hydraulicznym i 3 półbiegami. Problem polega na tym, że jak włączy się światła to rozłącza rewers. Jak jest rozgrzany to włączę światła to od razu rozłącza i gdy go włączę to trochę przejedzie i znowu. Jak jest zimny to nie robi się tak. Co to może być? Jakieś zwarcie?
    • Przez Urbaan
      Co mogło się stać ze wyskakują biegi polowe w mtz 82 ts? 
    • Przez himen
      Prosze o pomoc , dzisiaj podczas siewu zboża zablokował mi sie 6 bieg w mtz82 , skrzynia 16/4 , reduktor działa normalnie jest zołw i zając a 6 biegu szosowy nie moge wyrzucić, co mam zrobić zdjąć pokrywe skrzyni i odblokować jakiś wodzik . Czy przy zdejmowaniu pokrywy skrzyni nic sie nie rozleci i nie wpadnie na doł skrzyni. Pytam bo nie miałem jeszcze takiego przypadku w mtz? Z gory dzieki za odpowiedzi.
    • Przez IMATEUSZI
      mam problem ze skrzynią w c330M.. Biegi ciężko chodzą, i często jest tak że nie da się wrzucić biegu, kilkakrotnie popuszczam i wciskam sprzęglo wtedy wskoczą. Na zgaszonym ciągniku jest gorzej, bo nie da sie przeskoczyc z terenowych na szosowe i na odwrót, tak jakby coś blokowało. Sprawdzałem stan oleju hydraulicznego, jest około 1cm ponad górną kreską miarki. Macie jakiś pomysł? dziekuję od razu za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.