cayman

FORTSCHRITT ZT 323-A

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może lepiej zt303 za 6000 kupisz może kabina nie jest taka komfortowa jak w 323 ale ja w swoim sobie wyciszyłem dobrze uszczelniłem i jest git :D ja swojego kupiłem 3 lata temu i od tej pory nic poważnego się nie stało wymieniłem tylko alternator szczotki w rozruszniku oleje i filtry i ciągnik jeździ bezawaryjnie a na 13h to będzie aż za duży :D mój robi na 30

teraz może trochę danych

silnik IFA 4 cylindry 120km/1800 obr.chłodzony cieczą ma chłodnicę oleju silnikowego i hydraulicznego

skrzynia biegów zt303: 18 biegów w przód 12 w tył (z półbiegami)

sprzęgło: 2 stopniowe pneumatyczne

hydraulika: pompa o wydajności 50 l/na minutę siłownik 2 stronnego działania

rozdzielacz posiada regulację pływającą i docisk podnośnika

wspomaganie kierownicy

w zt303 przedni napęd i blokada załączane pneumatycznie

w zt323 elektro pneumatycznie

hamulce hydrauliczne bębnowe

WOM 540/1000

więcej na temat tego sprzętu dowiesz się tutaj http://fortschritt.p2a.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Ja bym radził się nie pchac w takie gówno pewno że ciągnik i ma uciąg mało pali co z tego jak

go kupisz to się dowiesz cczemu mówię ze to gówno ja dałem się tak nabrac i żałowałem później ale na szczęście już go nie mam :D Kupisz go a później nie będziesz mógł go sprzedac. Jasne że pełno jest tych traktorów ale to jednak porażka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

powiedz dlaczego to porażka ? w porównaniu do nowego JD na którego co niektórzy mogą sobie pozwolić to pewnie porażka, ale co niektórzy nie mogą sobie na takiego pozwolić i jeżdżą Fortschrittami, jak na tamte czasy ciągnik był bardzo do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Znajomy używał przez kilka ładnych lat zt323a w pracy w lesie. Musze przyznać że traktor więcej wytrzymał niż LKT80 w tych samych pracach. Traktor ma porządny uciąg, chociaż zwrotność i hydraulika jest w nim słaba.

A silniki można pochwalić za małe spalanie i bezawaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Jak kupiłes gówno to i miałeś gówno :D trzeba było patrzeć jak się kupowało a teraz każdemu będziesz odradzał go. Znam ziomka co też kupił forszaja 323 za 11 tyś ( stan niby idealny :) ) to dużo nie najeździł zaczeło mu siadać wszystko i d*pa a dla czego?? nie wiadomo.. Ja mam też ZT323-A zapłaciliśmy za niego 17 tyś i chodzi jak cacuszko. Oglądaliśmy wszystko w nim przetestowaliśmy i jest gites, tylko co ten most przedni siadł ale to prewnie przez nas.. :) Zrobienie tego mostu we dwóch wychodzi rozkręcić - rozjechać - wjechać - skręcić trwało 4godz :unsure: I co jeszcze chcesz powiedzieć o nim ? :D Co w nim Ci się nie podobało ??


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ls2011    0

turus nie słuchaj tych co nie są właścicielami tego sprzętu bo nie mają o fortschrittach zielonego pojęcia i sie wypowiadają . Ja mam zt300 i zt303, jestem z nich bardzo zadowolony w tym roku zt300 zaorał spokojnie 50h bez żadnej awari, do ich zwrotności można sie przyzwyczaić, jesli sie jezdzi z rozumem i sie dużo nie grzebje to nie siądziesz na ramie. jak sie o nie dba to się nie psują,są to nisko obrotwe silniki nie trzeba dawać gazu do podłogi bo wtedy tylko siorbie z baku, zaletą niskich obrotów jest tez taki ze nie jest głośno.Są w miare szybkie.jak tylko nadarzy się okazja to obcham zt300 i kupie zt323,bo potrzebuje napęd na swoich terenach.pozdrawiam ls2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja bym radził się nie pchac w takie gówno pewno że ciągnik i ma uciąg mało pali co z tego jak

go kupisz to się dowiesz cczemu mówię ze to gówno ja dałem się tak nabrac i żałowałem później ale na szczęście już go nie mam :D Kupisz go a później nie będziesz mógł go sprzedac. Jasne że pełno jest tych traktorów ale to jednak porażka:)

 

No proszę uzasadnij swój post. Za takie posty to powinny lecieć bany

 

Dodam od siebie minusy. Słaby skręt, i troche niski więcej grzechów nie znam :D Tani ciagnik, tani w utrzymaniu wygodny w obsłudze. Za takie pieniądze to można powiedzieć cud ciągnik. Bo za taką kase ursusa kupisz ze skrzynią 3 biegową w nie komfortowej kabiny z gołymi blachami :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Oo i już Lubię was @ UrsusCzesio i @ ls2011 :D no tak skręt jest jaki jest a wysokość jego też jest niska ale to jak formuła chodzi heh :D Mój Forszaj z drógim Forszajem wyciągali Deta z Bagna grzebali się i grzebali i razem wyciągneli więc to ma siłę niesamowitą i uciąg :) Możliwe że z tata będziemy patrzeć na następnego Forszaja tylko że 303 no i może do niego + Tur 5 :) Niezawodna maszyna tak samo jak i władimircy heh :unsure:


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Co z tego jak wszyscy napiszą co o nim myślą ale i tak sam się przekonasz a ci co nie posiadają i nie posiadali tego ciągnika to mogą sobie gadac :D Ciągnik ma swoje plusy i minusy u nas było do niedawna 12 użytkowników tych modeli zt300 303 323 i z każdym rozmawiałem i każdy na niego narzekał Dlatego każdy już sprzedał. Tak to powiedzcie mi dlaczego tyle ludzi sprzedaje te traktory i tyle ich jest i dlaczego nikt ich nie kupuje no jak wszyscy są tacy mądrzy i po takich atrakcyjnych cenach???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@sebau1212 Zobacz używane fendty i JD też sprzedają. Czy to złomy? Wedle Twojego rozumienia tak. Ludzie sprzedają forszaje bo chcą mieć coś nowego gdzie komfort jest dużo lepszy lub potrzebują większego ciągnika. Oto rozwiązanie tej zagadki.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Albo to zafascynowany fan Ursusa.... Wtedy jesteśmy w domu ;[ Jakos z tego co zauważyłem to rolnicy fortschrittów nie sprzedają. Jedynie handlarze którzy przywozą je z niemieckich krzaków. A ja nie moge się pozbyć C-360 i co aż taki złom? Trochetak te ciagniki nie udane tylko każdy woli cos nowszego. Ale akurat fortschritt byl na czasie ekonomicznysilnik szybka skrzyniamam znajomego co holował z niemiec kombajny tym ciagnikiem bo miał komfort i był szybki i bezawaryjny. Jakis tam Ursus 1214 czy 1224 mozemu buty nosić. Wzmacniacz momentu który działa 2 lata od daty produkcji, skrzynai gdzie biegów dopasować nie idzie i silnik który do ekonomicznych nie należy, żenująca kabina z cienkim dachem i gołą blachą. No chyba że ktoś miał 4 skrzynie to był gość. I co z tego ze tanie nie zawsze jakosc idzie na równi z ceną. :D Mamy teraz takie programy jak PROW, młody rolnik itp dlatego tyle używanych ciagników jest bo ludzie dostaja kase na nowe i stare sprzedają bo po co tyle ciagników dla mnie to logiczne


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

ja gdybym miał pieniądze mylisz ze nie zamienił bym go ? kupił bym jakiegoś nowego czy używanego ale nowszego i wiekszego Zachodniaka i już, ale na dzień dzisiejszy Fortschritt jest świetny, nie mogę mu nic zarzucić dałem za niego 14 tys 10 lat temu i do dzisiaj chodzi bez większej awarii

sebau1212 na co zamienili Fortschritty w twojej okolicy skoro wszyscy się ich pozbyli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

No właśnie ja rok temu sprzedawałem swojego forszaja przez 2 lata i w końcu udało mi się sprzedac wszędzie jeżdziłem do chandlarzy i innych żeby się chociaż zamienili i nic asz w końcu znalazł się jeden co kupił go. I sprzedawał na części kupił ich z 5 i żadnej ani jednej części nie sprzedał :D Musiał wszystkie na złom oddac a mój z tych był w najlepszym stanie.;[ Znajomi pozamieniali na renówki casy ursusy DFy i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Turus0 nie słuchaj głupot ja mam forszja 3 lata i chodzi bezawaryjnie dałem za niego 5.500 a to chyba nie jest dużo na 100 konny ciągnik z 1981 roku

to są mocne maszyny maskę i błotniki mają ze stalowej blachy 2mm jak wierciłem w swoim dziury na błotniku żeby radio zamocować to 2 wiertła spaliłem zanim przewierciłem :D a ktoś wcześniej napisał że mają słabą hydraulikę człowieku ogarnij się poprzedni właściciel mówił że on ma 4t. udźwigu kolego nie przejmuj się gadaniem tych co ten ciągnik widzieli tylko na zdjęciu bierz forsza 303 czy 323 i będziesz miał taki uśmiech ;[ jak nim będziesz robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

a ktoś wcześniej napisał że mają słabą hydraulikę człowieku ogarnij się poprzedni właściciel mówił że on ma 4t.

Ja mówiłem że ma słabą hydraulikę bo sam widziałem jego prace z przyczepą z HDSem do drzewa i z wywrotką i przyznam ze HDS podłączony do MTZ82 działał znacznie szybciej. Tak w ogóle to zauważ ze jak napisałeś ''POPRZEDNI WŁAŚCICIEL MÓWIŁ ŻE ON MA 4T udzwigu'' a ja jego prace widziałem dość często na żywo a nie z opowieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

może miał padnięta pompę ? zresztą HDS to nie najlżejsza sprawa dla hydrauliki, na działanie mojej nie narzekam, ludzie orzą Fortschrittami 4skibowymi obrotowymi pługami które nie są najlżejsze i nie narzekają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@maciek08 ja swoim przyczepę 8ton z kukurydzą wywracałem na 800obr. a tego co widziałeś może miał słabą pompę jak wcześniej napisałem on ma wydajność pompy 50l/min jutro cyknę fotkę pompy i postaram się wrzucić to zobaczysz jej wielkość on pompę od wspomagania ma większą jak c360 od podnośnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

No tego nie wiem w jakim stanie była po prostu mówię to co widziałem.

 

Przypomniał mi się jeszcze drugi przypadek. Rolnik z sąsiedniej wsi też miał zt323a i oprócz gospodarstwa używał go zimą do odśnieżania dróg gminnych. Nie było na niego żadnej zaspy której nie udało by mu się rozepchnąć co świadczy o uciągu. Później zmienił go na nowego NH i stwierdził że ''Fortschritt nie potrzebował wciskania gazu w podłogę a NH na jak się nie wdepnie to nie idzie''

 

Jak dawniej rozglądaliśmy się za czymś większym oglądaliśmy kilka zt323a ale jednak tata deczko się wystraszył pneumatyki w tym modelu ale znów myśli nad nim do odśnieżania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Pneumatyka w nim nie jest taka straszna ;) Trzeba tak aby sprężarka chodziła i miał odpowiednie ciśnienie bo jak nie będzie na zielonym lub troche za to nie będą napędy działać wszystkie ( 4x4 ) i wgl nie za dobrze jest jak się robi bez powietrza :) U mnie w okolicy sprzedaje gościu Forszaja 323a + szufla na przodzie bardzo masywna i chce 18.900 ale za 18 by poszedł. Namiawiałem tatę żayby kupić od niego suzflę ( 4tyś ) bo u nas też by się przydała do odśnieżania drogi ;)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turus0    0

Widziałem tego forszaja z łychą co wspominałeś.Ładny.A może ktoś bedzie chętny mi pomóc w wyborze jak już bede szukał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

silnik IFA 4 cylindry 120km/1800 obr.chłodzony cieczą ma chłodnicę oleju silnikowego i hydraulicznego

skrzynia biegów zt303: 18 biegów w przód 12 w tył (z półbiegami)

sprzęgło: 2 stopniowe pneumatyczne

Chłodzenie tylko hydraulicznego przez chłodnicę z przodu

Biegów w 303 jest po trzy w grupie grup jest trzy więc jest 9 do przodu i 2 wsteczne x 3 czyli 6.

Biegów w 323 jest po cztery w 3 grupach a więc 12 i 6 wstecznych

Sprzęgło w 303 pneumatyczne w 323 pompka z płynem jak w samochodzie.

Nie wiem skąd te 18 biegów u kolegi półbiegów nie ma jest tzw. ULS

 

A co do ciągników tych mam 303-d maszyna super silnik IFA 4 cyl. spalanie ok. 10-12 w orce na ha. oczywiście przy odpowiednim pługu uciąg ma dobry w błocie lepiej sobie poradził jak kolegi 16. Mam zamiar zmienić na 323. I to o czymś świadczy jak byłby zły to nie chciałbym 323. W tej chwili etap wstawiania turbo do tego ciągnika brak elektroniki przyjemna praca bez nerwów że się coś spali albo stanie i bez serwisu nie podchodź. Części dostępne prosta budowa. Wygląd może nie ma ale robi robotę.

303 dobry w pole jest miej biegów ale radzi sobie najlepiej w polu do transportu polecam 323 lepiej idzie się rozbujać z przyczepami ale w pole też dobry.

 

Co do silnika jest dobry tylko remont trzeba wiedzieć jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego @piotr1980 chłodzenie oleju silnikowego masz w misce olejowej tzw. wymiennik ciepła a 18 biegów z tond że na każdym biegu masz załączany półbieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Wymiennik ciepła to nie chłodnica a żółw tzw ULS lub wolne koło to nie półbieg. Zgodzę się na 18 i 12 biegów ale przez ULS - jak pisze w katalogu a to jest coś innego jak półbieg. Masej nie używaj @ w odpowiedziach :)

 

Z katalogu 323 masz półbieg nie to jest bieg przez tzw. wolne koło znane z również z ursusa.

schowek01vc.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak jak w c385 masz 8 biegów w przód i 4 w tył i do masz wzmacniacz momentu załączany na każdym biegu co daje ci 16 biegów w przód i 8 w tył

A wymiennik ciepła co według ciebie robi w misce olejowej jak nie chłodzi olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj