daniel373

Fendt 200 Vario

Polecane posty

hubertuss    4653

oczywiście że 110 km z 6 l będzie lepsze od 110 km z 3,3 liczba cylindrów też ma znaczenie. Ciężarówki kurację wzmacnianie przeszły w latach 90 teraz prace trwaja przy zużyciu paliwa i czystości spalin aby pokonac kolejne normy euro chociaz myslę że za kilka lat gdy inne możliwości się wyczerpią konstruktorzy zaczną ograniczac pojemnośc. Cięzarówki ograniczaja wymiary nacisk na osie więc coraz większa moc nie jest potrzebna. Silniki ciagników w latach 80 i 90 praktycznie się nie zmieniały dopiero po roku 2000 nastąpił znaczny rozwój tutaj potrzeba silników coraz mniejszych aby ciągnik był zwrotniejszy mocniejszych tak aby obsługiwac coraz bardziej energocvhłonne maszyny tak więc jak już ktos napisał za kilka lat 150 kn z 3,3 bardzo realne bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@jaro

ma bo wybieraja rzadzacych, a ci ustanawiaja zasady :D ilu ludzi ma pojecie jaki wplyw ma start promu kosmicznego na dziure ozonowa?? a to ze auta wytwarzaja CO2 kole widac za mocno w oczy, chociaz zredukowano ta liczbe o polowe w ciagu kilkudziesieciu lat, gdzie przemysl ograniczyl sie moze o 10%. malo kto wie, ze w dzisiejszych autach czesto to co wychodzi z rury wydechowej zawiera mniej toksykali niz to co wchodzi, stad termin "wczasy pod rurą" ;)

 

osobiscie mi przypada do gustu ta niemiecka madrosc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Z tym paliwem to się zgodzę, choć nie do końca coraz bardziej rozbudowane układy zasilania, wyższe ciśnienia wtrysku oraz rozbudowane dawki paliwa powodują, że coraz nowsze silniki palą coraz mniej. Od smrodu to są normy EPA, Euro i Tier. Moda modą, ale tutaj masz całkowitą rację.

V8 nie zniknie z osobówek tak łatwo, są osoby które stać na takie silniki i będą płacić podatki ekologiczne i inne duperele ale V8 sobie kupią. Szybciej z limuzyn V12 zniknie.

A teraz ciekawostka Ford Fiesta pierwszej serii z tą samą pojemnością silnika 1dm3 na 100km wydalał 50x więcej substancji szkodliwych dla zdrowia, niż przedostatni model (ten z lat 2005?-2009).

Za starych dobrych czasów klasa F miała silniki ponad 3,5l teraz są już 2,8 ale za to 190g CO2 na 100km


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wybierają ???-pamiętasz jeszcze "zabierz babci dowód osobisty"-zdaje sie PO-hasło -sorry ale jak rozmawiam z wieloma młodszymi osobami (sorry-normalnie i trzeźwo myślący-to nie do Was) to już sam nie wiem czy mają jakieś swoje własne myśli czy tylko cytują TV 4,TVN i MTV biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Co do nacisku na osie to się zgodzę, ale Scania, Volvo i Mercedes chce wprowadzenia EMS czyli 25,25m i DMC60t. Na razie działa to w Skandynawii bez Dani oraz w niektórych landach w Niemczech. Motoryzacja wytwarza niecałe 5% gazów cieplarnianych. Euro6 miało wejść w 2012 roku i radykalnie zmniejszyć o ponad 75% emisję NOx CO, Hx i CO2, jednak przez kryzys nie wiadomo czy w 2015 roku wejdzie, bo się wszystkie koncerny sprzeciwiły, że przez kryzys nie ma kasy na prace B+R. Dodatkowo Scania na etanol już w 2004 roku spełniała normy Euro5 w 9l silniku. Kwestia wtrysku, paliwa i sposobu obróbki spalin.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Lukasz1987 fakt nieprecyzyjnie sie wyrazilem z tym zuzyciem paliwa, chodzilo mi akurat o silniki podobnym zaawansowaniu technicznym, tzn ze 1.4 biturbo o mocy 170 KM, spali mniej wiecej tyle co wolnossace 2.0 tej samej mocy - nie ma bata ;)

 

@jaro a co powiesz o ludziach kompletnych ignorantach, ktorzy nie maja glowy do tego by na politykow patrzec, ba nie dociera do nich nawet oburzenie pana z wasami pytanego o frekwencje we wyborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

możliwości zwiększania ciśniena też się kiedyś skończą pozatym zubożenie mieszanki prowadzi do wzrostu zawartości tlenków azotu w spalinach. Dyskusja które silniki wcześniej znikną może trwac w nieskończonosc kazdy ma jakieś argumenty. Nawiązując do tematu mysle że włożyli 3 po pierwsze ze wzgledu na koszty w końcu potrzeba do jej wyprodukowania mniej żelastwa, seria 200 musi się wkońcu róznic od serii 300 nawet gabarytowo no i ekonomia eksploatacji (nikt chyba nie powie że mf 4270 110 km 6 l spali mniej), ekologia tak sotatnio modna tez chyba ma tu jakies znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a jakie ty masz argumenty za tym ze v8 nie zniknie, oprocz tego ze jest pewna grupa osob, ktora pozwoli sobie na placenie dodatkowych podatkow??

jesli podkreca normy z CO2 to nic wiekszego od 4 cyl w autach osobowych nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Odpowiedź jest taka, że około 20-25% przykład VW 1.4TSI i 2.0FSI na hamowni, wiem bo mam możliwość pracy w lecie w Audi Gmhb, wtedy Ojciec przejmuje stery w firmie, a ja wynieś przynieś pozamiataj ;) ale robota super.

Edit: Co do V8 wprowadzą recyjkulację spalin tak jak Scania i Man, filtr cząstek stałych oraz AdBlue można montować także w silnikach o zapłonie ZI tylko, że na razie to rodzaj podania i współczynnik lambda robi swoje więc nie ma sensu. Gdyby miały zniknąć po co Jaguar opracowałby V10 a Audi V12 diesla :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

2.0 fsi ma ok 200 KM, a 1.4 tsi z pierwszej wersji 170, stad ten wynik 25%?? rozumiem ze chodzi o zuzycie paliwa tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tak o zużycie paliwa, 2.0FSI jest robione w wersji 150KM i 170KM oraz 200KM, a także 240, 265 i 280KM dla aut sportowych typu Golf GTI, Audi S3 itp, 1.4FSI ma 90KM, 170KM ma TSI turbodoładowany kompresorem i turbosprężarką oraz intercoolerem.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to zes teraz namieszal, ja tez troche ;). powiedz zatem jakie 2 silniki dokladnie porownywales i w jaki sposob je porownywales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

2.0 FSI bez sprężarki dynamicznej i mechanicznej, silnik do USA do VW Jetta oraz mam wyniki 1.4TSI ze sprężarką dynamiczną i mechaniczną. Oba o mocy 170KM, wykresów ani wyników nie mogę zamieścić w necie bo by mnie ... lepiej nie mówić.

Sprężarka dynamiczna to tak zwana turbosprężarka, a mechaniczna to kompresor jakby ktoś nie wiedział. Niewiem co namieszałem przecież FSI i TSI to zupełnie inne silniki tylko ten sam blok jest, bo głowica to juz jest inaczej zbudowana


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tzn ze wyznaczales sprawnosc?

 

Niewiem co namieszałem przecież FSI i TSI to zupełnie inne silniki

 

2.0FSI jest robione w wersji 150KM i 170KM oraz 200KM, a także 240, 265 i 280KM

 

no wlasnie... poza tym jest jeszcze 210 KM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Sprawność też jest jednak jest ona zastrzeżona, jak i przebieg procesu spalania, kąt wtrysku i kilka innych rzeczy.

A o 210KM to zapomniałem ;) w czym on jest?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w mk IV

 

scisle strzezone zeby sie nie wydalo, ze downsizing wcale nie powoduje ograniczenia zuzycia paliwa ;) - zarcik oczywiscie.

proponuje w tym miejscu skonczyc OT :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Pozostawię to bez komentarza, po prostu mam nakazane co mogę powiedzieć a co nie. Więc wybacz. Ale OT to trzeba skończyć.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeszcz nie za dużo jest tam informacji, tylko moce podali. Mam nadzieje że w krótkim czasie dołożą wiencej info.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Sorry temat o 200 Vario i po 4 stronach lektury więcej o silnikach w samochodach jak w tym ciągniku :)

 

Ma ktoś cennik tego ciągnika i opcji?

 

80 konny ciągnik o wadze niecałe 4 t z resorowaną osią, przekładnią bezstopniową i TMS-em. Wybuchowe zestawienie :)

 

Na pewno nie jako glowny ale pomocniczy ciagnik to mozna pomyslec.

 

Konkurencja dla 5R ale 200 Vario to juz Premium z duzym plusem i wyposazeniem odstaje dosc ostro.:)

 

Tylko 3 cylindrowy silnik przy 100 KM to slabo to widze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agrofarm TTV na pewno w jakimś stopniu odbierze klientów Fendta chętnych na 200 Vario.

 

Jak czytałem info to pojawiła się pewna nieścisłość:

System TMS oferowany jest w ciągnikach 200 Vario w wyposażeniu standardowym
Blokada układu różnicowego i napędu -- Automatyczna – opcja z „TMS”

 

Wychodzi na to, że TMS jest w opcji. :) Trzeba go domówić, żeby mieć automatyczną blokadę. Gdyby TMS był w standardzie dopisaliby tylko "opcja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na niemieckich stronach pisze że TMS jest za dopłatą w 200V


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez msnirk
      Witam wszystkich na tym forum pisze tu pierwszy raz wiec wybaczcie za błędy. Mam ciagnik fendt  farmer 209S 2007r mechaniczna skrzynia biegowt  mam go rok i od zakupu jest z nim  problem dymi przy zapalaniu na biało czasem bardziej szary dym. Dym  ukazuje się  przy zapalaniu  cieplego silnika. Gdy ciagnik stoi cała noc ,rano go zapale bez żadnych dymów. Podczas pracy i największych obciążeń silnik nie kopci. Filtr oleju i olej silnikowy był wymieniony.  Były  wymieniane końcówki wtryskowe gdyż laly i regulowane luzy zaworowe na dwóch prawie nie było luzow. Silnik o oznaczeniu silnika BF4L914. Dodam jeszcze że czasami tak jak by nie było czuć  mocy  w nim.  Podczas użytkowania  go przez okres roku zdarzyły  mi się z cztery sytuacje że  po zgaszeniu gdy pracował  kilkanaście godzin  nie moglem go zapalić rozrusznik kręcił ale tak jak by nie było  paliwa po odczekaniu z 15 minut da rade go już  zapalić  nie wiem czy to jest  powiązane z poprzednim problemem.
    • Przez fREAKY
      Witam .\Jaka jest cena ciagnika Fendt Vario 209 - 80 km ?
    • Przez Damian505
      Witam. Mam do was pytanie czy ten ciągnik byłby dobry na około 20 hektarowe gospodarstwo jako główny. Miałby funkcjonować z takimi maszynami jak: Zestaw uprawowo-siewny 3m bierny (chyba że dałby rade z aktywnym), pług Overum 3 skibowy obrotowy, gruber 6 łap. Oczywiście z czasem będzimey starać sie powiększać działalność o kolejne ha.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj