Zaloguj się, aby obserwować  
dcnt

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej

Polecane posty

dcnt    13

Wiec, jako ze dzis udusilismy c-360 w prasie zwiajacej (ale walczyla dzielnie az do ostatniego tchu ;) ) chcac niechcac bedziemy musieli pomyslec o mocniejszym ciagniku, i teraz pytanie - jaki ??

 

 

Glowne zadanie to praca wlasnie z prasa zwijajaca w sianokiszonce, pol ornych niewiele, glownie laki.

Bedzie to 3 ciagnik w gospodarstwie, sa obecnie c-330 + TUR, c-360.

 

Dobrze by bylo zeby nie kosztowal fortuny, i milobybylo gdyby byl juz jednak z napedem 4x4.

 

Jest to wydatek calkowicie nieplanowany wiec i gotowki na chwile obecna nie ma na ten cel.

 

Jakiej mocy musi byc ciagnik, czy ok 80 KM wystarczy czy raczej szukac cos ok 90 KM ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas to wszyscy c 360 zaczepiają i wszystkie dają rade. jeden tylko MTZ82 zaczepia bo ciapek za słaby. osobiście to bym polecał 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Wiesz, od biedy moge meczyc ta 60-tka, ale naprawde dostaje wycisk przy zielenszym materiale, do siana/slomy pewnie jest w sam raz, ale u mnie glownie sianokiszonka teraz bedzie, i boje sie ze zajade ten ciagnik na smierc w jeden sezon .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a jaka prasa zwijajaca? mysle ze 80km bedzie w sam raz do prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

ja ci polecam cos czeskiego np 7245lub7745 tylko ze nie sa najtansze


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mam prase nascar i pracuje teraz z mtz 82km z napedem idzie lux polecam...wczesniej pracowal z u912 ale to nie było to mtz super sobie radzi jeszce raz polecam...aha jak masz prase sipme u912 bedzie chodził idealnie sam przed nascar miałem sipme to 912 rodził sobie lux


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Prasa jest New Holland 840, lancuchowa zmiennokomorowa.

 

Przegladam oferty, sam nie wiem jeszcze co wybiore U914 nie ma wogole w ofertach, MTZ-ta ma wujaszek i sobie chwali, wiec moze jak cos innego nie wpadnie w lapki to moze i taki wynalazek bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

a ile dałes za ta prase jak rok?? i jak sie sprawuje


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

roku nie ma wybitego, ale jak to sie mowi "na oko" z 15 lat lub wiecej ma napewno.

 

stan lancuchow dosc dobry, moglaby ciut lepiej zbijac wiazki, cos ma pochrzanione z aparatem wiazacym nie tnie sznurka, tak jakby cos brakowalo, pozatym ladnie chodzi, jak na lancuchy w miare cicho, prosta w budowie

 

P.S. o prasie to nie ten watek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam sipme 279/1 przeważnie robię ursusem 3512 pod koniec dobijania beli zaczyna brakować mocy ale idzie. czasami robie zetorem 7211 ijest bezproblemowo. myślę że 60 pare koni wzupełności wystarczy.u nas przeważnie robią c-60 i 3512.przedni napęd to podstawa do tura bo c-30 to trochę za mały. proponuje zetora 7245 lub 7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Proponuje mtz 82 ponieważ wysoko się w nim siedzi i wszystko jest widoczne. odradżam ursusa jakiego kolwiek i zetora.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Bo w mtz siedzi się z tyłu i wysoko. Wiem bo sam mam mtz i sipme, takim zestawem robi się świetnie.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Tomek a twój zetor ma dwie szyby z tyłu?


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Mtz mam dla niego nowa nazwe "Silikonowy traktor" bo po rku trzeba takiego rozkrecic i skleic na silikon:)bo leje sie ze wszystkiego i wszedzie. predzej czy pozniej. Z ursusów i zetrów tez cieknie ale nie tyle ale to zawsze swoje a nie z ruskiej tajgi.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon    0
Proponuje mtz 82 ponieważ wysoko się w nim siedzi i wszystko jest widoczne. odradżam ursusa jakiego kolwiek i zetora.

dlaczego niby zetora i ursusa nie proponujesz :P:P

 

To własnie to ruskie dziadostwo ryczy jak sieczkarnia i wogóle nadaje sie tylko do pryskania bo jest wysoki :P:P I jest jeszcze prawie cały czerwony jak nie powiem co :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Do prasy dobry też Ursus serii 34 i ZTS 245, w nich też się siedzi wysoko i o niebo bardziej komfortowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon    0

Tak własnie zgadzam sie z Józkiem. A najlepszy by był zts 16245 :):) Tylko troszke za duży,ale za to jaka kabina komfortowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Do prasy zwijającej najlepiej się nadaje ZTS 10245, czyli kabina jak w 16245. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mam zetora 6340 do tego tura 4 pracuje z prasom metal-fach słomę nim baluje a kiszonkę Ursusem 3512 te komplety jak na razie chodzą i sprawują się dobrze :D


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

wuja ma prase CLAAS ROLANT44 walcowka i to tego w pierszym sezoni (w tym roku) kuzyn zajechal w niej c-360 (generalka silnika) a potem meczyl mf255 i wuja mowi ze bedzi trzeba kupic cos nowego. i tu jest pytanie co kupic to tej prasy i do cizkiej pracy w polu tak okolo 80-90km. a maja jeszcze mtza 82 w tej malej budzie ale ma za slaby skret wiec sie za bardzo nie nadaje do slomy na lakach ujdzie nim robic


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Hmm, zachęcam do kupna MTZ-a 82. W naszym gospodarstwie pracował / pracuje głównie z prasą CLAAS Rollant 66 i opryskiwaczem STANIMPEX Gorszewice 3000l oraz do ładowania bel. Żeby nie było, że jestem gołosłowny, podaję odnośnik do aukcji, gdyż wymieniony sprzęt jest na sprzedaż. MTZ http://www.allegro.pl/item138229683_mtz_82...y_orbitrol.html oraz prasa CLAAS http://www.allegro.pl/item138230654_prasa_...r_bdb_stan.html. Cena jest do uzgodnienia, sprzęt jest naprawdę dobry, sprzedajemy ze względu na powiększające się gospodarstwo i rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj