Zaloguj się, aby obserwować  
dcnt

Jaki ciągnik głównie do prasy zwijajacej

Polecane posty

Pablo16    93

My mamy sipmę 279/1 i dwa lata chodziła w niej 60 ale na jesieni kupiliśmy C385A żeby 60 odciążyć bo w prasie miła jednak co robić a najgorzej było jak robiło sie kiszonkę a tu temperatura lekko ponad 20 C to nie dość że nie za lekko miała 60 to i ciepło jej było a C385A jeszcze nie robiliśmy wiem tylko że będzie lipa ze względu na to że słabo widać zegar ciśnieniowy w prasie ale może by go przenieść w bardziej widoczne miejsce

Do C385A mamy już pług to szybciej orka będzie ubywać niż 60 i przedni napęd to dobra sprawa a jak na 30 ha to większy nam nie potrzebny.

Mam nadzieje że nikogo nie nudzi to co piszę to moja pierwsza taka wypowiedz.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Mam nadzieje że nikogo nie nudzi to co piszę to moja pierwsza taka wypowiedz.

Nie nudzi, nie nudzi...Dobrze jest poczytać o czyiś zmianach w gospodarstwie bo można się czasami samemu czegoś nauczyć :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a zetorek 7211 z prasą krone kr 130(noże, rotor, siatka) da rade w sianokiszonce??? Czy trzeba będzie zmieniać na coś większego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja myśle, że będzie miał ciężko a zwłaszcza w siano-kiszonce :/ poniewaz te noże mają strasznie duże zapotrzebowanie mocy :/

 

Cos czuje, że czeka Cię zamiana na coś większego...

 

e.e.e...a wiesz, że katalogowo ta prasa ma zapotrzebowanie mocy 35 km ;) Dziwne.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja ciągam zetorem 7211 prase rolującą pasową FERABOLLI i chodzi lekko

kumpel ma riwere pasową i ciąga ją c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

@Olik jak nie da rady to noże można odłączyć a wtedy na pewno sobie poradzi bo u mnie chodzi podobny zestaw.Ja ciągałem belarkę Sipma FarmaII Ursusem 5314 a teraz C-360-3p.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ba...bo C-360 to C-360...moc i potęga ;) hehe

 

Greg. No masz rację, że rotor zawsze można wyłączyć z pracy ale wtedy po co te noże? Nie wiem czy on ma już tą prasę czy nie ale jak już ma to musi do niej dobrać ciągnik a nie odwrotnie. Jak jeszcze nie jest za późno to jak ma być prasa do 7211 to ja radze coś bez tych noży.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
a zetorek 7211 z prasą krone kr 130(noże, rotor, siatka) da rade w sianokiszonce??? Czy trzeba będzie zmieniać na coś większego???

 

 

Jak bys noze zdją to da rade ;)

a c360 by dała rade bez nozy przy krone kr 130s ?

 

 

a tak wogle to polecam do belownicy ursusa 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jeszcze nie mam ale będę taką kupował bo w sianokiszonce sprawdza się wyśmienicie z tymi nożami ale znajomy ciąga ją mf 3095.... więc raczej o 7211 zapomnijmy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

ale na poczatku tematu bylo ze za mala gotowke. zetor jest ok ma sprzeglo do rozlaczania walka ale do kiszonki moze byc zbyt slaby. jakis c 385 ewentualnie. jak cos drozszego to raczej wybierac jakis lekki ciagnik. mniejsze ugniatanie laki i szczegolnie lucerny ktora jest na to wrazliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Jak bys noze zdją to da rade ;)

a c360 by dała rade bez nozy przy krone kr 130s ?

 

 

a tak wogle to polecam do belownicy ursusa 914

 

No tak przedni napęd do belarki to jest najbardziej potrzebny :P

Z tego co czytam na forum to do prasy zwijającej jest dobry 7211 :D Choć i 360 daje sobie radę.

 

Dużo zależy też od prasy-bo są takie co mają większe zapotrzebowanie na moc i takie co mają mniejsze.Są takie z którymi sobie 3512 radzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Do prasu jest fajny Zetorek 7211/7711 i przedewszystkim wygodny no ale taniej kupimy c385 silniejszy i powinien sobie lepiej radzić tylko komfortu brak ale to przecież praca a nie wypoczynek chodź i pracuje się lepiej jak jest cichutko w kabince.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@tommy-"No tak przedni napęd do belarki to jest najbardziej potrzebny ;) "-u mnie np. jest BARDZO potrzebny-owszem jak się nie miało ciągnika z przodem to i 7211 robił-a ile uciechy było jak trzeba było go z błotka razem z belarką wyciągać :P-w tamtym roku belowałem u kuzyna na dwóch takich łączkach że non-stop trzeba było jeździć na napędzie-a momentami i na blokadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

@jaro-np. u mnie to by z belarką 7011 latał ładnie.Nie mam podmokłych terenów.Jesli ktoś ma bardzo mokro na polach to napęd jest potrzebny.Ale przeważnie do prasy napęd jest zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

tylko do prasowania to walek od napedu musi byc osloniety bo nie daj Bóg sie okreci sloma albo sianem to wspolczuje obierania bo nie zawsze ma sie na polu dobry noz albo siekierke:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja mam Arobale1212SX i przy niej chodzi Zetor Proxima 8441, i powiem ze w sianokiszonce jak juz przy dobijaniu to juz czuć ze ma co robić, po za tym w słomie idzie bez problemów, Ale mi sie wydaje ze do takiej normalnej pracy belarka to minimalnie te 70 KM to musi być żeby praca szla dobrze i nie było katowania Maszyny


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Ja mam Arobale1212SX i przy niej chodzi Zetor Proxima 8441, i powiem ze w sianokiszonce jak juz przy dobijaniu to juz czuć ze ma co robić, po za tym w słomie idzie bez problemów, Ale mi sie wydaje ze do takiej normalnej pracy belarka to minimalnie te 70 KM to musi być żeby praca szla dobrze i nie było katowania Maszyny

masz racje bo c 360 to belki dobrze nie dobije i nam sie sianokiszonka popsuje. poza tym szkoda robic luzne belki bo folia na jednego balota kosztuje 11zl wiec kazda belka mniej daje nam oszczednosc. szkoda tez katowac slaby ciagnik bo zaraz kapitalka go bedzie czekac a wiekszy mniej spali bo wydajnosc bedzie wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

czyli zetorek pójdzie do sprzedaży a szkoda bo znam jego całą historie itp. no ale w kr130 nie pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku że dobrym ciągnikiem do prasy zwijającej może być 4512-5312/4514/5314 :P Podobno mało palą ( nie wiem bo nie mam) ;) Ale wydaje mi się że 4512 od 7211 w prasie spalił by co najmniej litr mniej na motogodzinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

No to jak brac oszczednośc to moze Fendta jakiegos, też napewno mało spali na motogodzine, Ale jesli brac pod uwage Ursusa to 5714 bedzie idealny tylko szkoda ze ma taki niski komfort kabiny, ale tek to chyba sprzet nie za mordowania


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Tak się składa, że ja pracuję zestawem MetalFach + Ursus 4514. Sianokiszonki nie robiłem, ale w sianie i w słomie to było dobrze. Co prawda, w końcowej fazie dobijania beli trzeba było sie pilnować (perkinsy maja to do siebie, że wystarczy nieznacznie spuścic go z obrotów, zeby zaczął się dusić), ale o katowaniu ciagnika nie mozna mówic. Jednak uważam , że do sianokiszonki dobrze byłoby mieć kilka koni w zapasie. szczególnie jesli ktoś duzo beluje. Dlatego skłaniał bym się w kierunku 5314 lub nawet 5714. Raczej nie spala więcej a dłużej silniki bedą służyc.

U mnie w okolicy widziałem jak koleś beluje C360 +rollant66. To jest dopiero masakra :P Co prawda "jakoś to idzie", ale oprócz tego, że ciagnik walczy ze smiercią to jeszcze jakośc balotów pozostawia wiele do życzenia ;)

 

 

//Kolego nie wiem czy wiesz ale od pewnego czasu na AgroFoto obowiązuje zakaz reklamowania innych Forum o tematyce rolniczej, więc proponowałbym Ci zmienić podpis postu, bo znajduje sie tam reklama, w przeciwnym wypadku poniesiesz konsekwencje z tytułu łamania zasad regulaminu

Edytowano przez Balzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9540    0

Ja w do prasy sipmy z-569/1 używam Zetora 9540.To był pierwszy rok tego ciągnika w moim gospodarstwie. poprzednio z prasą chodził c-385 i miał co z nią robić, za to Zetor jest nie do zaj...nia nawet na niskich obrotach z pełną komorą nie czuć żeby sprawiało mu to ciężkośc. a i widoczność jest rewelacyjna ponieważ wysoko się w nim siedzi, z tyłu widać wszystko bez wychylania się do tyłu, za to w 80-ce było fatalnie.a i włącznik wałka wom jest przy, kierownicy co też jest wygodą.Taki Zetor to idealna sprawa do prasy, i nie prawdą jest że tak dużo pali bo mniej niż c-385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soyer    0

Sprawdziłem kilka pras zwijających. Obecnie mam Sipme clasic bez zapinek. Używam do niej C-360 w dobrym stanie w gorące dni ważnym jest aby chłodnica była czysta i w zupełności daje sobie rade, problemem moze być rozdzielacz i pompa. Jeżeli taka prasa wyposażona jest w rotor i inne bajery potrzeba coś ponad 70 KM. wcześniej pracowałem z taka prasą DF agrotron 80-(78KM) moc odpowiednia i niskie spalanie. Generalnie nie ma idealnego traktora wszystko zależy od warunków. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja bym wybral zetora 7340 lub 7341 sa w miare dobre posdro :rolleyes:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj