Zaloguj się, aby obserwować  
kasek

agregat aktywny do zetor8145

Polecane posty

kasek    7

Tak jak w temacie i co by było dobre ,odrazu mówie że mam gliny i ogólnie ciężką ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Skoro masz ciężkie ziemie najlepszy byłby agregat aktywny z nabudowanym siewnikiem. Ja przy takim samym ciągniku używam siewnik accorda z broną aktywną 3m. Ale z przodu mam tonę obciążników, a jak wsypie jeszcze zboża do zbiornika to ma już naprawdę ciężko podnieść, dlatego nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższy czas użytkowania. Z uciągiem na włączonym przednim napędzie nie ma problemów, ale jeśli masz naprawdę ciężkie ziemię, to powinieneś poszukać jakiegoś 2,5 m szerokości z nabudowany siewnikiem. Wtedy nie będzie problemu ani z podnoszeniem ani z uciągiem. Cały zestaw znajduje się blisko ciągnika dlatego w ogóle jest szansa podniesienia go. Agregaty z podczepianym z tyłu siewnikiem są jak dla mnie mało użyteczne. A na ciężkie do uprawy ziemię brona wirnikowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Poleca z pewnością jakiś zestaw accord + kverneland, naprawdę trwałe maszynki. Poza tym masz bardzo dokładny wysiew i możliwość siewu każdej dawki i rośliny, min. można chyba 2 kg wysiać. Nawet rzepak sieje tym siewnikiem bez mieszania z mocznikiem i wschody są dużo lepsze i równiejsze niż po polskich siewnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

brona wirnikowa 2,5m najlepiej do tagiego ciągnika... dobrym rozwiazaniem jest też hydropak ponieważ sewniki nadbudowane sa "troszke" droższe od zwykłych... dobrymi sperzatami sa też firmy takie jak Rabe,Lely z siewników polecam Amazone, Hassia dk ale DU też sie dobrze sprawują sam mam Du 100 i nie nażekam, Rabe Multidrill


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Tak jak piszą koledzy 2,5m agregat aktywny z cięższym wałem typu packer.Ja jak miałem u-914 siałem howardem taka glebogryzarka z siewnikiem nabudowanym super sprzęt,teraz sprzedaję maszyny rolniczei sieję tym co mam na podwórku,ale tamten HOWARD wspominam najlepiej,ale Tobie proponuję cyklotiler z hydropakiem i jakiś siewnik tak jak Ci pisał Mateush bo z accordem 2,5m będzie trudno.Niedługo będę miał do sprzedania dwa agregaty 2,5m jak będziesz zainteresowany to napisz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

dziękuje za konkretne odpowiedzi też bym był zkuszony kupici brone wirnikową a siewnik posiadam nawet dobry tylko niewiem czy podjade pod góre z takim zestawem

 

czekam na dalsze informacje od was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj